Her zaman annem dolabımı toplamam için baskı kurardı! Bazen bu nedenle ‘Anne çok işim var gelince hallederim’ der, halletmem ise aylarımı alırdı. Canım istemezdi; o dolapta neyi, nasıl koyacağımı bilemez sürekli ‘içeri tıkma’ operasyonuna girerdim. Katlamadan… Sonunda dolaptan bir şeyler giymek istediğimde çer çöp gibi çıkardı içinden hepsi. Ama artık bu duruma IKEAve Tülin Kermen yeni bir boyut kazandırdı: İşte ‘Instagramik Dolap’!

ikea-4

Instagramik Dolap Nedir?

Gardırop ile kışlıkları en akıllı şekilde kaldırıp, ince kıyafetlere yer açmanın, ayakkabıları en güzel şekilde saklamanın, takıları göz önüne çıkarmanın, farklı katlama teknikleriyle dolapta yaratıcılığı konuşturmanın yöntemidir!

Kermen, akıllı ve düzenli depolamada sınır tanımayan IKEA PAX ile yatak odalarındaki her alanı en iyi şekilde değerlendirmenin, gardıropları şık ve fonksiyonel mekânlara dönüştürmenin sırlarını paylaştı.

Kendisi bu modellemeleri yapana kadar çok ilginç denemelerde bulunmuş. Rendeye takı asmak bunlardan bir tanesi… Pantolon askısına yumuşak çantaları asmak, tişörtleri araya dergi koyarak katlamak vs.

Tülin Kermen’den IKEA PAX Serisiyle Gardırop Tüyoları

– Gardırop düzenlemeye koyulmadan, rahatlatıcı bir müzik açmak pozitif bir başlangıç sağlıyor. Küçük notlar almak için ise bir defter ve kağıt yardıma koşuyor.

– Zıt renkleri yan yana koymak, kıyafetlerin gardıropta daha rahat ayırt edilmesini sağlıyor.

– İki sepet hazırlanıyor; biri kuru temizlemeler bir diğeri ise verilecekler için. Verilmesi düşünülen kıyafetlerin askıları ters asılıyor. Eğer 3 ay aynı şekilde kalıyorsa, onlara elveda deniyor.

– Kot pantolonları kıvırıp rulo şeklinde katlamak,  yer kazandırıyor.

– Yumuşak çantalar, IKEA’nın dolap içi pantolon askılarıyla ezilmiyor, kırışmıyor.

– Her yere takılabilen IKEA klipsli askılar, dar alanlarda pratik kullanım imkânı sağlıyor.

– IKEA PAX gardıropların her alana göre ayarlanabilen ölçüleri sayesinde, kıyafetler gardırobun derinliklerinde kaybolmuyor; çatı katları, köşeler atıl alanlar olmaktan kurtuluyor.

– IKEA’nın şeffaf düzenleme kutuları sayesinde, hangi ayakkabının nerede olduğunu akılda tutmak gerekmiyor.

– Tişörtleri yatay yerine dikey olarak çekmecelerde saklamak, hepsini aynı anda görebilmeyi sağlıyor.

– Ayakkabılar, IKEA PAX ayakkabı raflarında ya da, sepet şeklinde çekmecelerde saklanabiliyor. Özellikle ayakkabıların göz önünde olması günlük kombinlerin hazırlanabilmesi için önemli bir ayrıntı.

– Gömlekleriniz için tahta askı kullanın ve bir düğmesini ilikleyip asın böylece düşmesini engellemiş olursunuz (Keşke bunu mağazalarda da uygulasalar, böylece her geçtiğimizde ürünler yerlebir olmaz.)

– Dolabın güzel kokması için sabunlar eski yöntem kaldı, parfüm şişelerinizi ara ara ama çok da uçmayacak şekilde açık bırakın. Maalesef sabunlar renk çıkartabiliyor.

Unutkanlık Sorunu Olanlara…

– Dolap içerisinde kullandığınız kutular şeffaf değilse ve her seferinde içinde ne olduğunu unutuyorsanız mutlaka kutuların üstüne etiket yapıştırın!

– Dolabınızda mutlaka bir kol saati olsun yoksa bu tüyolarla yaratıcılığınızla zamanı kaçırabilirsiniz bizden söylemesi!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN