Alışılagelmiş yapımlara meydan okuyan, reklamsız ve sansürsüz bir internet dizisi: Masum

masum-dizisi-1-bolum-2016-23-ocak-2017-basliyor
Masum

Türkiye’nin ilk internet dizisi Masum televizyon dizilerinden bıkanların bayılacağı türden bir yapım. Sıradan olayların olmadığı, uzun bakışma sahneleriyle sıkmayan, daha çok satmak için gereksiz uzatmaların olmadığı bir dizi.

masum-dizi-5
Masum

Bir baba-oğul hikayesiyle başlayan ama farklı hikayelerin kesiştiği dizi, bipleme ya da buzlamaların olmadığı, sansürsüz ve reklamsız bir yapım. Dizinin oyuncu kadrosu ise oldukça sağlam: Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Tülin Özen dizide yer alan usta oyunculardan sadece birkaçı. Yönetmenliğini Seren Yüce‘nin yaptığı dizinin senaryosu Berkun Oya‘ya ait. Berkun Oya’nın Bayrak adlı oyunundan uyarlanan 60’şar dakikalık 8 bölümden oluşan sinema kalitesindeki bu minidizi sadece BluTV’den izlenebiliyor.

434624
Masum

Bir baba çocukları için ne yapabilir?‘ sorusundan yola çıkan dizide hem herkes suçlu hem de masum aslında. Dizideki hiçbir karakter saf iyi ya da kötü olarak gösterilmiyor. Bütün karakterler iyilik ve kötülükleriyle birlikte gerçek birer insan olarak karşımıza çıkıyor. Diziyi gerçekçi yapan şeylerden biri de bu kuşkusuz.

gallery-video
Masum

Mükemmel çekimleri, gerçekçi diyalogları, usta oyuncularıyla çok kaliteli bir yapım olan Masum, Selda Bağcan‘lı jeneriğiyle de gönülleri fethetmeyi başardı. Dizinin 8 bölüm olması izleyicilerini üzmüş olsa da tadında bitecek olması sevindirici ve hem işlerine hem de izleyiciye saygılarının bir kanıtı. Türkiye’de bir ilk olan bu dizi, diğer kaliteli yapımların yolunu açacak gibi görünüyor.

24b0683a273237f4d355c822c31fea594fe41b3e
Masum

“Uyanırsa gidiyorum odasına, başını okşuyorum. Geçti babacığım diyorum, geçti. O da geçti sanıp uyuyor enayi. Geçer mi? Bazı acılar kiracıdır ama bununki öyle değil.”