Hergün bir yeni coffeeshop haberi alıyoruz, koşup gittiğimiz yerler arasında herhangi bir özelliğiyle öne çıkmayanlar devamlılık sağlayamıyor. Bu bahsedeceğim üç yer, bana kalırsa epey zaman bizlerle olacak gibi.

Kamu Coffeehouse, Topağacı

mekan- kamu

Açılalı birkaç ay oldu. Ben anca gidebildim. Teşvikiye’deki 400 Derece Pizza’nın biraz ilerisinde, soldan ilk sokakta. Topağacı’nın şirin yerlerinden. Minik bir mekan; ancak o minicik yeri kendilerine has, zevkli bir yere dönüştürmeyi başarmışlar. Dışarıda ısıtıcılarla rahat etmenizi sağlayan iki oturma alanı var. Rahat koltuklarda sokakta olup biteni takip edip, bir yandan Petra’dan aldıkları kahveleri yudumlamak mutluluk verici bir deneyim.

Kamu Coffeehouse Adres: Teşvikiye Mah. Hacı Emin Efendi Sok. No:17 Şişli / İstanbul

Santral Coffee House, Sahrayıcedid

mekan - santral 1

Yaşadığım semte, caddeye yeni yerler açılınca çok seviniyorum. Eve beş dakika sonra varabileceğimi bilmek bir yerde geçirdiğim vaktin daha huzurlu olmasını sağlıyor; çokça hissettiğim üşenme duygumu da yok ediyor. Atatürk Caddesi’nin başında açılan Santral Coffee de bu yüzden gitmeden kendini sevdirdi. Bir akşamüstü mesai saatim bitmeden, ofisi buraya taşıdım. Öncelikle, yıllardır önünden gelip geçtiğim, gördüğüm dükkanın böylesi geniş olması beni şaşırttı.

mekan - santral 2

Koyu yeşil renk hakimiyeti, duvardaki çizimler, birbirine uzak masalar rahat bir ortam vaat ediyordu. Yazılarımdan da anlaşılacağı gibi yine ve yine latte içtim:) Kahveler pek sevilen Moc’tan alınmıştı. Yanında ufak keklerle servis edilip, sufleye benzeyen bu kekler gayet lezizdi. Vitrinde de birçok tatlı çeşidi vardı; ancak nasılsa yakınız başka zamana diyerek açılan iştahıma dur diyerek ilk gelişte ısındığım bu butik kahveciden ayrıldım :)

Santral Coffee House Adres: Sahrayıcedid Mah. Atatürk Cad. Ata Apt. Kadıköy / İstanbul

Grumpy Coffee & Bakery, Beşiktaş

mekan - grumpy

Beşiktaş’ın yepyeni kahvecisi Grumpy, ufak ve çok şirin bi’ yer. Beşiktaş’taki birçok kahveciden de lezzetli kahvelere sahipler. Gittiğim gün tatlı yemeyi hiç düşünmüyordum, mekanın güleryüzlü sahibesi bana o enfes sıcacık muffinlerden ikram edene kadar! Yemeyeyim derken bi çatal bi çatal daha bir de baktım tabak bomboş. Öyle güzel bi tadı vardı ki. Bunu söylediğimde bir de muhallebimizi deneyin cümlesiyle karşılaştım ve kesinlikle tatmalıyım dedim. Bu muhallebi yurtdışından gelen özel soslarla yapılmaktaymış. O yüzden her zaman yok, soslar gelince kaçmaz! Buraya mutlaka yolunuzu düşürün!

Grumpy Coffee & Bakery Adres: Sinanpaşa Mah. Hattat Tahsin Sok. No: 39A Beşiktaş / İstanbul

mekan - bur first coffee

But First Coffee, Bomonti

Bonus: Bomonti’deki But First Coffee ve Yeşilköy’deki Bishop da kahve keyfi için hoş alternatifler, benden söylemesi :)

mekan - bishop

Bishop, Yeşilköy

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?