Odakule’ye her gittiğimde, trafikte bir restoranın önünde dururduk. Üzerinde ÇokÇok yazan bu restorana, bir keresinde hadi girelim dedik ve ortamına, yemeklerine, mekandaki tüm detaylara hayran kaldık!

Bu kadar lezzetli yemeğı bir burada bir de Uzakdoğu’da yiyebilirdik herhalde diye düşündük. İçeride çok minimal bir hava var. Yaklaşık 50 kişilik olan bu restoranda, insan kendini İstanbul dışında bir yerlerde hissediyor.

Restorana 6 kişi gittiğimiz için bir çok yemeği tatma imkanına sahip oldum. Menü çok zengin ve bu yüzden seçmesi zor olduğundan gittiğinizde kesinlikle tatmanız gereken birkaç yemek önermek istiyorum: Appetizer olarak, Tay usulü balık köftesi ve Demirhindi meyvesi soslu jumbo karides tavsiye ediyorum. Çorba içmek isteyenler, Hindistan cevizi sütlü tavuk çorbasını tadabilirler. Ana yemek olarak, Sarımsak soslu ızgara ıstakoz yedim ve çok lezzetliydi. Arkadaşlarımın yediklerinden, levrek buğulama ve istiridye soslu bifteğinde tadları harikaydı. O kadar doymuştuk ki, vanilyalı dondurma ve sosu ile gelen armut tatlısını paylaştık. Armut sevenlere -ki ben çok severim, şiddetle tavsiye ediyorum.

Değişik kokteyller tadabileceğiniz ÇokÇok’ta enteresan bir Thai gecesi geçirebilirsiniz. Duyduğuma göre, Uzakdoğu’lu olan şef Miss Nuch’dan yemek kursları da alınabiliyormuş. Eğlenceli olabilir.

Adres: Tepebaşı Meşrutiyet Caddesi. No:51 34344 Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0 212 292 6496

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN