image

Vacilando İstanbul, ev sıcaklığında dekorasyonu ve anne kurabiyesi kokusuyla yoldan geçenleri kendine çeken minik bir pastane. Kurucusu Özge, tüm lezzetlerde kendi tariflerini uyguluyor ve yaptığı her şeye mutlaka kendi minik dokunuşunu katıyor. Örneğin bir tatlıda ya da içecekte, Özge’nin kendi elleriyle bahçesinden topladığı meyveleri bulmanız mümkün.

image

Menüde başka neler var derseniz, aslında gününe ya da mevsimine göre değişiyor. Günlük pişirilmiş birbirinden farklı içerikte kişler, kekler, tereyağlı kurabiyeler, turtalar bu dükkanda en çok rastlayabileceğiniz lezzetler arasında. Gün içinde bir kahve içmek yanında birkaç minik tatlı atıştırmalık almak için uğrayabileceğiniz, üstüne bir de hoşsohbetle karşılanabileceğiniz bir yer olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca sipariş üzerine turtalar, kekler, kurabiyeler yaptırabilirsiniz. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, İstanbul’da uzun zamandır kendimi bu kadar iyi hissettiğim bir tatlı deneyimi yaşamamıştım.

image

Vacilando’nun adı da enteresan. İspanyolca kökenli olan Vacilando kelimesi “yolculuğun kendisine, varacağı yerden daha çok önem veren kişi.” anlamına geliyor. Buradan da mekanın, misafirlerine yaşattığı lezzet yolculuğuna verdiği önemle ilgili bir fikir oluşmuştur belki kafanızda.

image

Yukarıda gördükleriniz, armutlu, şeftalili, tarçınlı, üzümlü, karanfilli gibi Özge’nin özel tarifiyle hazırlanan tadımlık içecekler. Vacilando İstanbul, Arnavutköy Beyazgül Sokak’ta. Şirin blog’undan, harika lezzetlerin tariflerine de ulaşmanız mümkün.

Vacilando İstanbul Adres: Arnavutköy Mah. Beyazgül Cad. No:30/A, Beşiktaş / İstanbul