Kültür, gastronomi ve yaşam tarzı bakımından zengin bir programın tadını çıkarabileceğimiz Viyana, son zamanlarda birçoğumuzun tercih ettiği destinasyonlardan… Ve şimdi, unutamayacağınız bir dans gösterisi ve gölge şovu için Viyana’dan konuklarımız var!

Leuchtturm_Tuerkei_Hauptsujet

02 ve 03 Ekim 2015 tarihlerinde Beşiktaş meydanında sahnelenecek olan Gölge Şovu‘nda dünyaca ünlü ressam Gustav Klimt’in dünyaca ünlü Öpücük adlı eseri, efsanevi imparatoriçe Sisi, Viyana’nın dev dönme dolabı, İspanyol saray binicilik okulu veya Schönbrunn şatosu ve Viyana’nın daha pek çok başka simgesi daha canlandırılacak. Beşiktaş Meydanı, Viyana’nın popüler klasiklerinin yanında Avusturya’nın başkentinin canlı çağdaş müzik ve moda ortamına da ev sahipliği yapacak.

İlk defa Türkiye’de sahnelenecek olan Viyana’nın gölge şovunun asıl yıldızları “Flowmotion Dance Company” 8 dansçıdan oluşan sanat grubu Viyana’ya özgü görüntüleri, hayal gücünü zorlayan canlandırmalarla arka planda yer alan görüntülerle birleştirerek izleyicilere inanılmaz bir tecrübe yaşatmaya hazırlanıyor.

İstanbul, Zürih, Moskova ve Avusturya’nın Bregenz ve Salzburg şehirlerinden sonra, gölge oyunlarının üçüncü uluslararası gösteri yeri olacak. İstanbul’un seçilmesinin nedeni, Türkiye’den yapılan turistik seyahatlerde, 7 ayda 38.000’den fazla  ziyaretçiyle Viyana’nın turistik hedef olarak kazandığı büyük başarı olmuş.

Viyana’nın turizm tanıtım kurumu WienTourismus’un medya müdürü Florian Wiesinger, gölge şovunun amacını şöyle dile getiriyor: “İstanbul’daki gölge şovuyla şehrimizin Türkiye’den gelen misafirler arasındaki popülerliğini kutlayacağız. Aynı zamanda da klasik ve modern Viyana görüntülerinin bu eşsiz karışımıyla Viyana’da yaşama hissine ve Viyana’ya yapılacak geziler için heves yaratmak istiyoruz.”

Uluslararası sanatçıların performansı başlamadan önce de Beşiktaş meydanındaki etkinliğin izleyicileri şova kendi damgalarını vurma fırsatını bulacaklar: “Shadowgram” adlı özel kamera izleyicilerin verdiği pozları gölge resimleri halinde yakalarken, bu resimler büyük bir Viyana siluetinin içine yerleştirilebilecek ve isteniyorsa konuşma balonları eklenebilecek. Gölge şovuna ayrıca ödüllü bir çekiliş eşlik edecek.

02 ve 03 Ekim 2015 günleri saat 16:00’da İstanbul Beşiktaş meydanında başlayacak olan ve iki gün boyunca devam edecek olan gösteriler 19:00 – 20:00 – 21:00’da her biri on dakika uzunluğunda gerçekleşecek. Gösterilere giriş ücretsiz olacak.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?