Vogue UK’den Love Magazine’e, Vogue Çin’den Elle USA’ye 2013 Şubat ayı dergi kapakları ile devam ediyoruz!

VOGUE UK:

İngiliz Vogue’unun  ünlüleri bir kenara bırakıp, modelleri kapağına konuk etmeye başlaması oldukça sevindirici. Kapağa ünlüleri koymak, zaten Anna’cığımın başlattığı bir detaydı, İngiliz Vogue’unun da bunu alışkanlık haline getirmemesi güzel oldu.

Bu ay kapakta karşılaştığımız isim ise usta Patrick Demarchelier objektifinden; Fendi ve MaxMara’nın İlkbahar/ Yaz koleksiyonlarının yüzü olan ve son zamanların en yıldızı parlayan modeli Kati Nescher. Styling’te tercih edilen Givenchy elbiseden, eksantrik işleriyle pek bir sevdiğim  fotoğrafçı olan Juergen Teller’ın  dünyasına odaklanılmasına kadar pek çok detayı sevdim; ama Kati’nin saçlarının olup olmadığı konusunda tereddütlerim var. Ancak o kadar kusur, kadı kızında bile olur diyerek konuyu kapatalım; diyorum!

LOVE MAGAZINE: 

“Sanırım Cara’ya aşık oldum!”. Bu kapağı görünce aklımdan ilk geçen, bu cümle oldu. Enfes yüz hatları olan; bugüne dek Moschino, Jason Wu, Oscar de la Renta, Burberry, Dolce & Gabbana, Fendi, Stella McCartney gibi lider markaların podyumlarında onu gördüğümüz; İngiliz Vogue’u tarafından Sonbahar/ Kış 2012- 2013 koleksiyonunun yıldız yüzü olarak ilan edilen; British Fashion Awards tarafından “2012’nin Modeli” olarak seçilen Cara Delevingne; Solve Sundsbo objektifinde ve Katie Grand moda editörlüğünde LOVE’un “The Clean Issue” olarak adlandırılan, İlkbahar/ Yaz sayısının kapağında!

LOVE; kariyeri boyunca, Another Magazine, The Faced, POP gibi alternatif moda dergilerinde başarılı işlere  imza atan, aynı zamanda geçtiğimiz kış, Hogan için ayakkabı koleksiyonu çıkaran  Katie Grand’ın kurucusu olduğu nefis bir mecra. Katie Grand, kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni olduğu için köşeye çekilip oturmak yerine, hala derginin çekimlerinin moda direktörlüğünü üstleniyor. Ki zaten sanat direktörü, kreatif direktör, fotoğrafçı, tasarımcı gibi kimlikleri olan birinin de; kendi dergisinde, en iyisini yapmak adına, bu görevi kendisinin üstlenmek istemesi abes bir durum değil. Sözün özü; siz, en iyisi LOVE’u takip etmekten hiç vazgeçmeyin!

VOGUE ÇİN:

Vogue Çin’in çizgisini pek beğenmediğimi itiraf etmeliyim öncelikle; ancak Patrick Demarchelier objektifinde, enfes bir model olan Constance Jablonski’yi görünce bu “çizgisini sevip sevmeme” olgusunu bir kez daha düşündüm açıkçası. Sonuçta derginin bir Vogue edisyonu olduğunu ve bu kapakların Conde Nast’tan onaylı olduğunu unutmamak ve es geçmemek gerekiyor.

Constance’ı da  Resort 2013 koleksiyonundan, lavanta tonu bir Gucci elbiseyle görmemiz de, bu şık  kapağı, bir öğretmen edasıyla, “Pekiyi” olarak değerlendirmemi sağladı!

ELLE USA:

ELLE Amerika’nın kapağında bu ay, daha önce Sally Singer’ın eşsiz edisyon anlayışıyla taçlandırdığı T Magazine’in Kış 2012 sayısı ve Flare Dergisi’nin Kasım 2012 sayısına da kapak olan, yetenekli oyuncu  Claire Danes var.  Dergi bu ay; seks, ilişkiler ve diyet hakkındaki kapak spot’larıyla  gözüme bir moda dergisi değil, kadın dergisi gibi gözüküyor; ancak kapağın Carter Smith tarafından fotoğraflanması ve ona karşı olan hayranlığımı, hiç çekinmeden belirttiğim( hatta bir gün, birlikte çalışacağımızı umduğum) Joe Zee’nin stylist’liğini üstlenmesi derginin başarısını koruduğunu kanıtlıyor.

Dergiye hamileliği, anneyken çalışmayı sürdürdüğünü, evde kalan bir anne olmayı sevmediğini anlatan Claire Danes’e ve ELLE Amerika ekibine buradan bu güzel kapak için teşekkür etmeyi de ihmal etmeyeyim, pek tabii. Siz de, arşivlemeyi ihmal etmeyin! J

TEEN VOGUE:

Teen Vogue’un kapağını bu ay; Jason Kibbler objektifinde ve  Havana Laffitte styling’i ile “ The Carrie Diaries” te yeni Carrie Bradshaw olarak arz-ı endam eden AnnaSophia Robb süslüyor. Bu  eğlenceli ve şık bir kapak , elbette derginin çizgisine uygun. Evvel zaman içinde, tecrübe ettiğimden dolayı, gençlik dergiciliğinin dönütünün fazla olduğunu söyleyebilirim ve kapağın çizgisinin uygun olduğu mevzusunda yanılmadığımı da okurların yorumlarından anladım.

AnnaSophia Robb; filmografisinde “Samantha: An American Girl Holiday”, “Charlie and The Chocolate Factory”, “Soul Surfer” gibi filmler bulunan, henüz sekiz yaşındayken ailesine onun için menajer bulmalarını söyleyen genç bir yetenek. Dans etmek, şarkı söylemek, rafting yapmak, tarihsel kurgu tarzı romanlar okumak gibi hobilere sahip olmasıyla; entelektüel bir ruha sahip olduğunu da söylebilirim. Carrie rolünün hakkını verebilecek mi bilinmez; lakin şimdiden Teen Vogue’dan Lauren Waterman tarafından, “filizlenen fashionista” olarak nitelendirilmiş. Ne şanslı kız, değil mi ama?

 

Şubat Ayı Dergi Kapakları Vol.1 için…

Şubat Ayı Dergi Kapakları Vol.2 için…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?