Bir markayı sevmek, çoğu zaman onu her yerde görmektir. Üstelik söz konusu marka doğayla ve yaşamla olabildiğine iç içe bir markaysa, bunda fazla da zorlanmazsınız. İşte Volkswagen Binek Araç, geçtiğimiz yıl bu duygudan hareketle bir fotoğraf yarışması düzenlemiş ve katılımcılardan doğada ve yaşamın içinde Volkswagen’e dair gördüklerini fotoğraflamalarını istemişti. “İnsan görmek istediğini görür” temalı yarışma, bu yıl bir kez daha fotoğraflarınızı bekliyor!

Screen Shot 2017-05-30 at 10.29.26

Volkswagen’in 1998 yılında “En İyi Basın Kampanyası” kategorisinde ulusal ve uluslararası birçok ödül aldığı “İnsan Görmek İstediğini Görür” kampanyasından yola çıkan fotoğraf yarışması, geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenmiş, doğanın ve yaşamın içinde Volkswagen’i hatırlatan detaylar #insangormekistediginigorur hashtag’iyle Instagram’da toplanmıştı.

Screen Shot 2017-05-30 at 10.28.56

Volkswagen sevgisini yaşamanın bir yolu olduğunu da söyleyebileceğimiz bu yarışma, baktığı yerde Volkswagen amblemi gören tüm Instagram kullanıcılarına açık. Bu yılki yarışmaya başvuru için son tarih ise 31 Temmuz 2017. Yarışmaya katılmak için yapılması gereken, fotoğraflarınıza #insangormekistediginigorur hashtag’ini eklemek ve insangormekistediğinigorur.vw.com.tr mikrositesine Instagram hesabınızla giriş yaparak fotoğrafınızı buraya yüklemek.

Dereceye girecek olan çalışmalar, fotoğraf ve görsel sanatlar konusunda Türkiye’nin önemli isimlerinin bulunduğu bir jüri tarafından belirleniyor: Jüride Volkswagen Binek Araç’ın reklam ajansı Medina Turgul DDB’nin kreatif direktörü Kurtcebe Turgul, görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki, fotoğraf ve video sanatçısı Yağmur Kızılok, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Yusuf Murat Şen ve Leica Camera Türkiye Genel Koordinatörü Erdem Kayhan Gürbüz yer alıyor olacak. Yarışmada birinci Leica T 18-56 mm, ikinci GoPro HERO5 Black ve üçüncü de DJI Osmo Mobile ile ödüllendirilecek. Ayrıca ilk üçe giren tüm katılımcılar, Almanya’da bulunan Volkswagen’in kalbi AutoStadt’ı ziyaret etme şansını da yakalayacaklar, ilk ona giren tüm katılımcılar ile ise Leica eğitmenleri eşliğinde sokak fotoğrafçılığı turu gerçekleştirilecek.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?