Klasikleşmiş tatlardan deli dolu ve yaratıcı olanlara İsveç votkası ile birbirinden lezzetli kokteyller hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Hazırsanız başlıyoruz.

İsveç Votkası ile Kokteyl Tarifleri

Cosmopolitan

Malzemeler:

40 ml İsveç votkası

20 ml portakal likörü

30 ml yaban mersini suyu

1.5 ml taze sıkılmış misket limonu suyu

Yapılışı: Malzemeleri belirtilen oranda bir shaker’a aktarın. Buz dolu shaker’ı güçlü ve hızlı bir şekilde bir süre çalkaladıktan sonra, kokteyl bardaklarınıza servis edin.

Wasabi Martini

Malzemeler:

50 ml İsveç votkası

25 ml limon suyu

25 ml şerbet

1 bezelye tanesi büyüklüğünde wasabi

Yapılışı: Wasabi dışındaki tüm malzemeleri bir shaker’da karıştırın. Bir kaşıkla aldığınız wasabi parçasını karışımın içinde çözülene kadar gezdirin. Ve kokteyliniz hazır!

White Russian

Malzemeler:

40 ml İsveç votkası

20 ml kahve likörü

30 ml süt

Yapılışı: Votka ve kahve likörünü bardağınıza dökün. 3-4 buz ekleyin ve iyice karıştırarak soğutun. Soğuk sütü birkaç buz ile yaklaşık 30 saniye karıştırın. Köpürerek taze krema kıvamına gelen sütü bardağınıza ilave edin. Hepsi bu kadar!

Appletini

Malzemeler:

50 ml İsveç votkası

50 ml elma suyu

1 yemek kaşığı limon suyu

1 yemek kaşığı akçaağaç şurubu

Yapılışı: Shaker’ın içerisine bol buz ve tüm malzemeleri yerleştirin, iyice çalkalayın. Soğutulmuş kokteyl bardağınıza süzün, afiyet olsun!

Bloody Mary

Malzemeler:

40 ml İsveç votkası

100 ml domates suyu

2 damla tabasco sos

1 damla worcestershire sosu

1 damla limon suyu

1 çay kaşığı tuz

1 çay kaşığı karabiber

Yapılışı: Bardağa önce buz koyun, sonra tüm malzemeleri sırayla ilave edip karıştırın. Hazır hale geldikten sonra kereviz, limon dilimi ve/veya maydanoz ile süsleyebilirsiniz.

Votka Mojito

Malzemeler:

120 ml İsveç votkası

180 ml soda

2 yemek kaşığı beyaz şeker

4 dal taze nane

1 adet misket limonu

Yarım bardak buz

Yapılışı: Bardağın içinde 60 ml soda, şeker ve naneyi karıştırın, limonu karışıma sıkın. İsveç votkasını ekleyin, iyice karıştırın ve bardağı yarım bardak buzla doldurun. Üzerine, kalan 120 ml’lik sodayı ekleyin. Ve hazır!

Sea Breeze

Malzemeler:

40 ml İsveç votkası

120 ml yaban mersini suyu

30 ml greyfurt suyu

Yapılışı: Buzlu bardağa İsveç votkası, yaban mersini suyu ve greyfurt suyunu koyun, karıştırın. Servis ederken tarife misket limonu dilimi ekleyebilirsiniz.

Eggnog Martini

Malzemeler:

40 ml İsveç votkası

25 ml acıbadem veya kayısı çekirdeği aromalı İtalyan likörü (amaretto)

50 ml yumurta likörü

Yapılışı: Buzla doldurduğunuz shaker’ın içine tüm malzemeleri ekleyin ve yaklaşık 20 saniye boyunca karıştırın. Servis ederken karışımın üzerine öğütülmüş Hindistan cevizi serpebilir, kokteylin içerisine bir tarçın çubuğu ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun!

Kapak Fotoğrafı: unsplash.com