Coco Chanel’in zaman içerisinde bir moda kuralına dönüşen o stil tavsiyesini hepimiz biliyoruz: “Evden çıkmadan önce aynaya bakın ve üzerinizdeki bir parçadan vazgeçin.” Chanel’in bu cinsiyetsiz moda önerisi, bizi özellikle aksesuarlarımızı gözden geçirmeye davet ediyor. Bu noktada saatleri vazgeçilmez kılan noktaysa fonksiyonellik ve stili bir arada sunuyor olmaları. Çünkü kişisel stilimizi diğer herkesten ayıran en önemli detay, görünümlerimize eklediğimiz ufak dokunuşlar. Bu dokunuş içinse tasarımla tekniği bir araya getiren bir saat yeterli! Welder de tam olarak bu farkındalıkla yola çıkıyor ve bizi yenilikçi bir koleksiyon olan W75 ile tanıştırıyor.

Sessiz lüksün sadeliğini stili benimserken sıkıcı olmaktan kaçınmak için bir ipucu: Temel parçalarla imza niteliğindeki parçaları bir arada kullanmak! İmza niteliğindeki dokunuşları görünümlere adapte etmenin en kolay yolu ise doğru aksesuarlardan geçiyor. Konu erkek modası olduğunda aksesuarlar konusunda henüz hala yeterli özgürlüğe kavuşamadığımız düşünüldüğünde saatlerin stil üzerindeki etkisi inkar edilemez. Resmi giyinilen çalışma yaşamına da, jean’ler ve sade t-shirtler içerisinde geçirilen günlere de adapte edilebilecek en şık ve işlevsel imza niteliğindeki parçaysa şüphesiz saatler.

Tam da bu yüzden ayrıştırıcı tasarımlara ihtiyaç duyuyoruz ki W75 koleksiyonu da tam olarak bunu vadediyor. Otomatik saat meraklılarını da cezbedecek, 23 farklı stildeki erkek saat modeli sunan koleksiyonda; Welder’i tüm diğer markalardan ayrıştıran sektörde ‘game changer’ olmasını sağlayan photochromic camın dışında yansıma önleyici mineral cam opsiyonu da yer alıyor. Elbette tüm Welder modellerinde olduğu gibi “dual time” ve “three hands” olarak iki farklı fonksiyon türü karşımıza çıkıyor.

W75 Koleksiyonu’nda, tüm kasa çizgisinin değiştiği ve bambaşka bir tasarımın sahneye çıktığı görülüyor. Welder, otomatik makine seçeneği ile oyun alanını bir kez daha değiştirirken saat tasarımında kelebek etkisi yaratıyor. Gelecekten günümüze gelen marka, zaman ilerledikçe, adeta Geleceğe Dönüş filmlerindeki gibi en ideal tasarıma doğru ilerliyor. Böylece prestijli bir dokunuşun aynı zamanda cesur ve fonksiyonel de olabileceğini bir kez daha kanıtlamış oluyor. O halde her detayında fark edilen özenli dokunuşlarla stilinize ayrıştırıcı bir dokunuş katacak W75 serisiyle tanışmak üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Welder