William Shakespeare’in meselesinin “olmak ya da olmamak” üzerine kurulmuş olmasını anlıyoruz. Fakat İstanbul gibi güneşin birbirini tanımak için heyecan duyan binlerce yabancının üzerine doğduğu, her sokağın ise sınırsız ihtimale açıldığı bir şehirde bizce asıl soru: “Bugün hangi deneyimin peşinden gitmek istiyorum?”. Peki, cevabınız şehrin sürekli yenilenen miksoloji dünyasındaki son gelişmeleri takip etmek mi? Yoksa yerel sahnenin yükselen bir isminin performansını izlemek mi?  Belki de bir atölyeye katılıp yeni keşfinizin başrolüne geçmek istiyorsunuzdur. Bugün hangi deneyimin peşinden gitmek istiyorsanız şehrin sunduğu bütün olasılıkları bir araya getiren yeni bir mekân önerimiz var! Gerçi, şehir ile yeni bir tanışma şekli desek daha doğru olur. Evet, İstanbul’un önümüzdeki günlerde çok konuşulacak buluşma noktası Walkers Bar’dan bahsediyoruz.  

New York gece hayatının ünlü miksoloğu Julie Reiner, pop-up barları şehre gelen bir sirk olarak görüyor. Şehri heyecanlandıran, merak uyandıran ve hatta biraz da büyü katan bu sirki her gün deneyimlemek istemez miydiniz? 2019 yılından beri İstanbul’un mahallelerine gerilla ruhunu kattığı adımları ile iz bırakan Walkers Bar, rotasını yeniden Zorlu Center’a çeviriyor. Hem de bu sefer şehir ile kurduğumuz yeni tanışıklığı özgürce devam ettirebilmemiz adına daimî olarak geri döndü. Eğer siz de bizim gibi yeni bir deneyimin peşinden giderken sınırları ortadan kaldırmayı sevenlerdenseniz; sizi şehirleri, tatları, insanları keşfetme heyecanı barındıranların İstanbul’daki yeni durağı Walkers Bar ile artık tanıştıralım.

Walkers Bar, Zorlu Center

Walkers Bar, Zorlu Center

Dünyanın en iyi barmenlerini seçmek üzere düzenlenen World Class 2015’te Türkiye birincisi olmasının yanı sıra dünya genelinde edindiği çeşitli dereceler ardından özellikle viski tutkusu ile şehirdeki adımlarını yakından takip ettiğimiz Kevin Patnode’nin danışmanlık yaptığı Walkers Bar’da her girildiğinde yeniden keşfedilecek ve şehir ile farklı bir bağ kurulabilecek bir alan yaratmak önceliklendirmiş.

Walkers Bar, Zorlu Center

Bara özel hazırlanan 16 adet viskili kokteylden bizim favorilerimiz Cinnamon Spice and Everything Nice, Smoke and Mirrors, A Walk in Their Shoes, Strawberry Fields Forever, Not Your Average Appletini. Yemek menüsünde ise viskili kokteyllere eşlik edecek doyurucu atıştırmalıklar tercih eden Walkers Bar’da bizi mekâna yeniden ve yeniden döndürecek olan reçeteler ise kızarmış bamya turşusu, Reuben sandviç, dana tartar, peynir ve şarküteri tabağı, mantarlı tagliatelle, trüflü parmesanlı patates kızartması, peynirli mini burger, somon füme sandviç…

Walkers Bar, Zorlu Center

Eğer miksoloji ve gastronomi deneyimlerinin ardından şehir ile yeni bir tanışıklığa farklı keşifler üzerinden geçmeye hazırsanız Walkers Bar’da birçok etkinlik de bulunuyor! DJ kabininde müziğin sesinin hiç kısılmadığı Walkers Bar’da haftanın iki günü canlı müzik performansı düzenlenecek. Ayrıca sahne, bu dönemlerde hepimizin gözlerini üzerine çevirdiği şehrin dikkat çeken stand-up’çılarına bırakılacak. Atölyeler ve diğer etkinlikler için ise Walkers Bar’ın hızlı dünyasını yakın takibe almanızı öneriyoruz.

Topluluk hissiyatını sürekli yanında taşımak isteyenler için ya da hediye alternatifi olarak, Walkers Bar’da merchandise çantaların, mumların ve daha birçok seçeneğin bulunduğu bir satış alanı da bulunuyor. Şehir ile yeniden tanıştığımız Walkers Bar’da görüşmek üzere!