9, 15, 26, 30? Bir kaykay takımının parçası olmak için ideal yaş sizce hangisi? Peki, kendini ifade etmenin? Kaykay kaymanın temelinde yaratıcılığın, dünyayı farklı görmenin, benzersiz düşünmenin, yeni bakış açıları edinmenin, sınırları zorlamanın ve durmaksızın bir sonraki adımı yaratma yeteneğinin yattığına inanan Converse için yanıt hepsi ve herhangi biri!

Kaykay kültürünün, ilk kaykayın icat edildiği 1960’lardan bu yana çok yol kat ettiği tartışmasız. Sörfçülerin karada hareketlerini pratik etmeleri için eğlenceli bir aktivite olarak başlayan etkinlik, artık tam teşekküllü bir spor ve daha önemlisi kültürel bir fenomen! Çünkü kaykayın ötesinde, onunla birlikte gelişen eşsiz bir kültür ve yaşam tarzı yatıyor. Kaykay kültürü, Kendin Yap ruhu, müzik ve sanat sevgisi ve derin bir topluluk duygusunu içinde barındırıyor. İşte kaykay sporunun doğuşundan neredeyse 75 yıl öncesinden günümüze kadar, kaykay kültürüne derinlemesine entegre olmaya devam eden Converse de aynı zamanda mottosu haline gelen “We Create Next” kampanyasıyla kendini ifade eden herkesin destekçisi olarak varlığını sürdürüyor.

Louie Lopez, Alexis Sablone, Evan Mock, Zion Effs, Ariana Spencer, Rafaela Costa, Andy Li, Kien Caples, Dede Lovelace, Zineb Koutten, Yubia… Converse ruhunun birer parçası olan tüm bu isimler “We Create Next” için bir araya geliyor ve kaykay kültürünün dünyanın her köşesindeki topluluklarla küresel bir fenomen haline geldiğini de göstermiş oluyor. Cinsiyet, ırk veya başka özelliklerine bakılmaksızın herkes için daha sıcak ve erişilebilir bir alan yaratmaya yönelik çabalarla birlikte kaykay kültürü artık tam da istediğimiz kapsayıcı ruha kavuşmuş durumda.

Converse de yarattığı fırsatlar ile bu eşsiz topluluğunun ve sporcularının tutkularını desteklemeyi hedefliyor. Converse, öncü kaykay takımı CONS, 16 yaşındaki Gavin Bottger, 30 yaşındaki Oscar Candono, 14 yaşındaki Diggs English, 20 yaşındaki Olimpiyat sporcusu Bryce Wettstein gibi sporu yeni bir seviyeye taşıyacak yeni nesil yetenekleri içinde barındırıyor! Genç sporcuların vizyoner enerjisini destekleyen “We Create Next” yeni bakış açılarına ilham kaynağı oluyor. Elbette tüm bunları yaparken kaykay kültürünün tam kalbimde yer alan müziği de es geçmiyor! CONS’un uzun süredir ortağı olan Tyler, the Creator’ın son albümü Call Me If You Get Lost’tan “STUNTMAN” şarkısı da bu vizyonun işitsel dünyasının bir parçası haline geliyor. O halde gelin sizi dünyaya farklı bakanlara oyun alanı tanıyan Converse dünyasını keşfetmek üzere buraya alalım.