Şubat ayının son hafta sonunda, daha çok Türkçe müziğin ön planda olduğu bir etkinlik takvimi sizleri bekliyor.

Duman | 23 Şubat @ IF Performance Hall Beşiktaş

Kaan Tangöze, Ari Barokas, Batuhan Mutlugil ve Mehmet Demirdelen’in hızına yetişebilmek neredeyse imkansız. Dinleyicileriyle bir araya gelmek için aşılmadık yol bırakmayan Duman, bu gece hafta sonunu IF Performance Hall Beşiktaş’ta başlatıyor. ‘Seni Kendime Sakladım’, ‘Helal Olsun’, ‘Elleri Ellerime’, ‘Senden Daha Güzel’ ve daha birçok Duman hit’inin birbiri ardına seslendirilmesine hazırlıklı olun.

 

Redd | 23 Şubat @ DasDas

Konserlerinin yanı sıra Evde Redd serisi ile de dinleyicilerinin ilgisini her daim üzerlerinde tutan Redd, bu gece DasDas sahnesinde olacak. Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Özgümüş, ilk albümleri “50/50”den son çalışmaları “Mükemmel Boşluk”a kadar en sevilen şarkılarının yer aldığı repertuarlarıyla dinleyicilerinin karşısına çıkıyor.

 

Can Bonomo | 24 Şubat @ IF Performance Hall Beşiktaş

Müzik çalışmalarının yanı sıra yeni şiir kitabı “Parya Koma” ve önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak Popstar Alaturka seçmeleri ile yoğun bir dönem geçiren Can Bonomo, konserlerine de ara vermeden devam ediyor. Bitmek bilmeyen enerjisi ile her konserini ayrı bir performansa çeviren Can Bonomo ile coşkusu hayli yüksek bir Cumartesi gecesi geçirmek için yerinizi almanız tavsiyedir.

 

Fatma Turgut | 24 Şubat @ Moda Kayıkhane

Model’in ardından solo çalışmalarına ağırlık veren ve geçtiğimiz ay yeni single’ı ‘Aşk Tadında’yı yayınlayan Fatma Turgut, Cumartesi gecesi İstanbullu dinleyicileriyle Moda Kayıkhane’de buluşuyor. Kendi şarkıları ve seslendirmeyi sevdiği cover’larla sahnede olacak olan Fatma Turgut ile müzik dolu bir geçirmek için yerinizi ayırtın.

 

Korhan Futacı ve Kara Orkestra | 24 Şubat @ DasDas

Cumartesi gecesi farklı bir müzikal deneyim yaşamak isteyenler için önerim DasDas’ta sahne alacak olan Korhan Futacı ve Kara Orkestra olur. Korhan Futacı, Samad Kamali, Ege Soydan, Işık Üstündağ, Sidar Filiz ve Egesu Kaymak’tan oluşan orkestra ile adeta bir ritüele dönüşen bir gece yaşamak için rotanızı DasDas’a çevirin.

 

Yüksek Sadakat  | 24 Şubat @ Dorock XL

Türk rock müziğinin sevilen gruplarından Yüksek Sadakat, Cumartesi gecesi Kadıköy semalarını şarkılarıyla renklendirecek. ‘Haydi Gel İçelim’, ‘Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer’, ‘Kafile’ ve ‘Aşk Durdukça’ gibi dillere pelesenk olmuş şarkılarını Yüksek Sadakat ile birlikte söylemek için Dorock XL’daki yerinizi almanız tavsiyedir.

 

Weval | 24 Şubat @ Babylon

Hollandalı ikili Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers’in elektronik müzik projesi Weval, Cumartesi gecesi Babylon’da müzikseverlerin karşısında olacak. Pek çok kulüp ve festivalde sahne alan ikili, bu hafta sonu İstanbullu elektronik müzikseverlerle bir araya geliyor. Dans etmek isteyenlerin ideal seçim.

 

Call Me By Your Name

Vizyona girmesi merakla beklenen filmlerden “Call Me By Your Name”, bu hafta sonu itibariyle sinemaseverlerle buluşuyor. Yılın en iddialı yapımlarından biri olan film, 4 dalda da Oscar için yarışıyor. 1983 yazında İtalya’nın kuzeyindeki 17. yüzyıldan kalma villasında günlerini ailesiyle geçiren Elio’nun babasına yardım etmek amacıyla yıllık yaz stajyeri olarak gelen Oliver ile tanışmasıyla gelişen olayların anlatıldığı “Call Me By Your Name”, hafta sonunuza romantizm katacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?