Gri Ankara mottosunu sakince bir tarafa bırakalım ve gönül rahatlığıyla 7/24 kahvaltı yapabileceğimiz bu güzel mekanın keyfini çıkaralım… İşte Willy Wonder’s!

willy wonders 4

Beni hemen hemen bir on yaş yaşlandıran yoğunluktaki bir dönemden sonra, neyseki tatil geldi! İçler kıpır kıpır! İçler dokuz yaşındaki bir çocuk gibi kıpır kıpır çünkü son dört aydır kokladığım tek kokunun render kalemi kokusundan ibaret olduğunu ve yaptığım tek alışverişin 3mm’lik maket kartonlarından oluştuğunu söylersem umarım beni daha iyi anlarsınız. O halde ana kucaklarına, sıcak yuvalarımıza doğru yola koyulmadan önce Ankara’dan son bir keşif gelsin: Willy Wonder’s!

Ne zaman açıldığı konusunda en ufak bir fikrim yok, ben ilk defa iki hafta önce, tesadüfen gittim. Bilenler çoktan müdavimi olmuştur bile, bilmeyenler için yerini kısaca Çayyolu Beğendik’in hemen yanı olarak tarif edebilirim. “Çayyolu’nda beş tane Beğendik var ama hangi Beğendik?” şeklinde serzenişte bulunan arkadaşlar var, onlar için de Pool Pub’a yakın olan Beğendik diyerek yol tarifi konusundaki tüm sınırlarımı zorlayabilirim.

tumblr_inline_mzcs9wMYXc1remj86

Öncelikle, mimarlık okuyan öğrenci gözüyle söyleyebilirim ki, mekan kullanımı oldukça başarılı. Üç tane yarım kattan oluşan mekan, küçük hacmine göre bir hayli ferah. Dekoratif objeler güzel, işletmeciler ise inanılmaz ilgili! Kapanmasına yirmi dakika kala Ocak ayında iki top vanilyalı dondurma isteyen bir müşteriye bile oldukça anlayışlı davranıp sağ olsunlar benden tüm puanları topladılar.

willy wonders 3

Gelelim menüsüne… Hemen söylüyorum, alkol yok. İçeceklerde kahve üzerine yoğunlaşmışlar, çok da iyi etmişler. Iced coffee’ler, meyve çayları, milkshakeler bir yana dursun, sıcak çikolatadan hiç hoşlanmamama rağmen portakallı sıcak çikolatasını nedense denemek istedim, giderseniz aklınızın bir köşesinde olsun.

Yemeklerde ise tostlar, sandviçler, salatalar, makarnalar, kısacası ne ararsanız var. Fiyatlar da gayet makul. Denemekte fayda var.

willy wonders 2

Ve asıl, okuduğum bölüm gereği her projede bize yetmiş beş kere “peki anlatsana biraz, neden bu konsept…?” diyen hocalarımın gazıyla hemen kendi kendime “O kadar yer varken neden Willy Wonder’s?” diye sordum ve çok geçmeden cevabımı aldım: Bu Ankara için, insanlık için harika bir haber olabilir! O zaman geliyor… Willy Wonders’da, sabahtan akşama kadar, dilediğiniz saatte kahvaltı var! Mutluluğumu tarif edecek kelime bulamıyorum. Bundan sonra gittiğim yerlerde kahvaltı istediğimde bana garip garip bakan garsonlara son! Yaşasın Willy Wonder’s!

willy wonders 1

Bunların hepsini kahvaltı haberinin verdiği heyecanla yazıyorum tabii ki.

Herkese güzel tatiller, bol sevgiler!

Willy Wonders Adres: Koru Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi No:4/33 Çayyolu / Ankara

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?