Yaz mevsimi, sakin bir öğleden sonra, elinizde okumaya uzun zamandır fırsat bulamadığınız bir kitap, fondaysa nazik ve yumuşak bir esinti… Kulağa Ege sahillerinden bir tatil anısı gibi geliyor değil mi? Haberler güzel ki Samsung’un yenilikçi klima teknolojisi WindFree™, rüzgarsız serinlik ve konfor hissini eve taşıyor!

Klimalara dair üzerine en çok tartıştığımız konulardan birine alternatif sunan WindFree™ teknolojisi, on binlerce mikro delik ile hava akışını eşit olarak dağıtarak çok daha nazik ve yumuşak bir esinti yaratıyor. Böylece rüzgarı neredeyse hiç hissetmeden serin havanın konforunu yaşamak mümkün hale gelirken sıcaktan bunalanlar ve klimanın rüzgarının nereye vurduğu konusunda endişe yaşayanlar arasındaki tartışmalar da ortadan kalkmış oluyor.

Samsung’un yenilikçi WindFree™ Rüzgarsız Serinlik teknolojisi bulunduğunuz alanda homojen iklimlendirme sağlamak ve konforlu bir ortam yaratmak için ‘durgun hava’yı kullanan tek sistem¹ olmanın yanı sıra odayı uçtan uca hızlıca serinletiyor. Bu %43 daha hızlı serinletme becerisini ise Dijital İnverter Boost teknolojisine borçlu². Elbette daha hızlı ve daha konforlu bir serinleme teknolojisi aklımızda hemen enerji kullanımının nasıl olacağı sorusunu getiriyor ki yanıt sevindirici çünkü WindFree™ modunda çalışırken dış ünite, normal soğutma moduna kıyasla daha az elektrik ihtiyacı ile yalnızca minimum seviyede güç tüketiyor³⁴. Yani elektrik tüketimi ve faturalarına ilişkin endişe yaşamadan serinliğin tadını çıkarmak mümkün.

Üstelik WindFree™ Soğutma özelliği tüm bunları yaparken fısıltıdan da sessiz çalışıyor ve normal soğutma modunda duyulandan çok daha az ses duyulmasını sağlıyor⁵. O halde bu yaz sıcaklardan kaçarak evde kendiniz için yarattığınız kaliteli zamanları daha konforlu ve serin kılacak rüzgarsız serinlik teknolojisine daha yakından göz atmak için sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Samsung

* İçerikte değinilen tüm karşılaştırmalar Samsung cihazlar arasında yapılmıştır.

Referanslar:

  1. Amerikan Isıtma, Soğutma ve İklimlendirme Mühendisleri Derneği’nin (ASHRAE) tanımına göre hareketsiz hava, soğuk cereyan yaratmadan 0,15 m/sn veya daha yavaş bir hızla hareket eden bir havadır.
  2. Samsung’un klasik modeli AQ12EASER ile AR12TXCAAWKEU modeli karşılaştırılarak test edilmiştir.
  3. WindFree™ 4 Yollu, WindFree™ Tek Yollu ve WindFree™ Duvara Monte klimalarının Normal Mod ve WindFree™ Serinletme modlarının güç tüketimlerinin kıyaslandığı kurum içi testlere dayanır. Sıcaklık koşulları: Dış mekanda 35 C (Kuru) / 24 C (Islak); İç mekanda 27 C (Kuru)/ 19 C (Islak). Sonuçlar çevresel etkenlere ve kişisel kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak farklılık gösterebilir
  4. Enerji Tasarrufu modele, çevresel etkenlere ve kişisel kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
  5. Ses basıncı seviyesi, değişebilen mesafe ve akustik ortam gibi çalıştırma koşullarına bağlı olarak modelden modele farklılık gösterebilir.