Yazın en sıcak günleri başladı. Sosyal medya hesaplarımızda sıcaklık özlemi yerini sıcağa siteme bırakırken hepimiz birer iklimlendirme uzmanına dönüşmedik mi? Klimayı açıp rüzgarından kaçtığımız, kaçtığımız an sıcaklamaya başladığımız, terleyince tekrar açamadığımız bir döngüye bu sene de girmeden önce sizi bu yazın kurtarıcısıyla tanıştırmak istiyoruz. Samsung WindFree™ Klima! Tam da 2023 yılında teknolojiden her şeyi beklemeye hakkımız olduğunu düşünürken tanıştık onunla ve ilk serinlikte aşk böylece başladı… “Evi serinletsin ama üşütmesin, doğrudan rüzgar yerine tüm odayı ferahlatsın, bir de üstüne evdeki tozu, tüyü temizlesin” taleplerimiz Samsung tarafından duyulmuş görünüyor! Üstelik Samsung WindFree™ klimalarda bu isteklerimizden çok fazlası da var, olmuşken bütün ihtiyaçları karşılasın demişler. Sonuçta bir odaya iki klima alan yoktur değil mi? Şimdi size tek klimanın neler yapabildiğini madde madde anlatmak istiyoruz, yelpazenizi kenara bırakın ve kendinizi premium serinliğe hazırlayın!

Rüzgarsız Serinlik Teknolojisi Nedir?

İlkler bitmedi! Samsung’un yenilikçi WindFree™ Rüzgarsız Serinlik teknolojisi bulunduğumuz alanda konforlu serinlik sağlamak için ‘durgun hava’yı kullanan tek sistem¹. Bu %43 daha hızlı serinletme becerisini ise Dijital İnverter Boost teknolojisine borçlu².

Öncelikle dünyadaki ilk WindFree™ teknolojisi ile karşı karşıyayız. Bu yüzden beklentimiz de yüksek. Samsung WindFree™ klimalar, üzerlerindeki binlerce mikro hava deliği ile hava akışını eşit dağıtıyor ve ortamı serinletiyor. Böylece rüzgarı neredeyse hiç hissetmeden yazın ortasında yumuşak bir esintiye sahip oluyoruz. Dikkat: Bu durum evden çıkmak istememenize yol açabilir.

Tatlı Rüyalar

Uyumadan önce odayı serinletip klimayı kapattıktan sonra uyumaya çalışanlardan mısınız? Öyleyse Samsung WindFree™ en çok sizi mutlu edecektir. Çünkü kendisi uyku boyunca optimal ısıyı ayarlar ve gece boyu ideal serinlikte kalmanızı sağlar.

Toz, Tüy Meselesi

Serin, tozsuz, tüysüz ve temiz bir ev mi…. Evet, lütfen! Şehirde yan apartmanında tadilat olmayan veya sokakta kazı çalışması yapılmayan ev yoktur diye düşünüyoruz. Samsung WindFree™ klimalarla evinizde derin derin nefes alabileceğiniz tertemiz bir hava oluşturmak mümkün. PM 1.0 Filtresiyle havayı temizler ve renkli göstergesiyle odanızın hava kalitesi hakkında bilgi verir. Lazer sensörü ise odadaki hava durumunu akıllı bir şekilde algılamasını sağlar. Fakat en güzel özelliği ise “nereye gidiyor o tozlar” sorunuzun cevabında saklı. Samsung WindFree™, kendini otomatik olarak temizleyebiliyor. Sokaklarda özgürce oynayan Patili dostunuz da bu işe çok sevinecek!

Enerji Dostu

Bu kadar yüksek teknolojiye sahip bir klimayla tanışınca sizin gibi bizim de aklımıza hemen enerji tasarrufu konusu geldi elbette. Sevindirici haber şu ki; WindFree™ modunda çalışırken dış ünite, normal soğutma moduna kıyasla daha az elektrik ihtiyacı ile yalnızca minimum seviyede güç tüketiyor ve enerji tüketimini %77’ye kadar azaltıyor³⁴. Yani elektrik tüketimi ve faturalarına ilişkin endişe yaşamadan serinliğin tadını çıkarmak mümkün. Akıllı telefonunuzdan tek tuşla AI Energy Mode özelliğini kullanarak enerji tasarrufunu başlatabilirsiniz. Kullanımı çok kolay olan “Smart Things” uygulamasıyla sadece enerji tasarrufunu değil klimanızla ilgili tüm detayları, bilgileri ve komutları yönetebilirsiniz. Tüm bunları fısıltıdan daha sessiz bir şekilde yapabilen⁵ Samsung WindFree™ klimalarla hemen tanışmak ve her saat “yaz ortasında Ege akşamı” serinliğine sahip olacak ev ortamını oluşturmak için tüm modellere buradan göz atabilirsiniz!

Kapak Fotoğrafı: Samsung

* İçerikte değinilen tüm karşılaştırmalar Samsung cihazlar arasında yapılmıştır.

Referanslar:

  1. ASHRAE (Amerikan Isıtma, Soğutma ve İklimlendirme Mühendisleri Derneği) “Durgun Havayı” soğuk hava akımlarının bulunmadığı 0.15 m/s’nin altındaki hızlarda hava akımları olarak tanımlar.
  2. Samsung’un klasik modeli AQ12EASER ile AR12TXCAAWKEU modeli karşılaştırılarak test edilmiştir.
  3. Intertek tarafından AR07B9350MA3 modeli üzerinde, Hızlı Soğutma modunun güç tüketimi ile WindFree™ soğutma modunun güç tüketimi karşılaştırılarak test edilmiştir.
  4. Enerji Tasarrufu modele, çevresel etkenlere ve kişisel kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
  5. Ses basıncı seviyesi, değişebilen mesafe ve akustik ortam gibi çalıştırma koşullarına bağlı olarak modelden modele farklılık gösterebilir.