İtiraf saati! İyi giyindiğinizi düşündüğünüz günler kulaklarınızdan sızan müzikle birlikte bir moda haftasında defile öncesi sokakta fotoğrafı çekilen davetliler arasındaymış gibi yürüyor olabilir misiniz? Giydiklerimiz ve onları taşıma şeklimizi bu denli özgün kılan da işte tam olarak bu enerjimiz! Sokak modasında yenilikçi bir iş birliğine imza atan Mavi ve Wunder de bizi anlıyor olacak ki şehrin enerjisi ve kolektif gücünü yansıtan özel bir koleksiyonla karşımıza çıkıyor.

Moda iyi enerjiyle ilgilidir! Cinsiyetler de dahil olmak üzere sınır tanımayan, her an değişen, kolektif enerjiye ve çağın ritmiyle uyum sağlamayı başarabilen bir dünya düşünün. Sokak modasının sanata göz kırpmasının ardında yatan sır aslında bu kadar açık! Her bir sokağa çıkışımızda yalnızca kendimizin değil, şehrin, kendimizi ait hissettiğimiz tüm dünyaların ve dolayısıyla yaşamın ta kendisinin enerjisini de yansıtıyoruz. Wunder X Mavi Koleksiyonu da benzer bir motivasyonla yola çıkıyor ve her sokak köşesini bir moda sahnesine dönüştürmeyi hedefliyor.

Özgünlüğü özgürlükle tanımlayan Wunder X Mavi koleksiyonu, dünya sokak stilinin dinamik öğelerini 21 parçalık bir ‘unisex’ koleksiyonda harmanlıyor. İlhamını hayatın içindeki dengeden ve sokağın dinamizminden alan koleksiyon, tıpkı iki markanın da doğduğu şehir İstanbul gibi farklı kültürleri tek bir toplulukta buluşturuyor. Öyle ki, bu yaratıcı birlikteliği temsil eden ve koleksiyona özel olarak tasarlanan Yin Yang logosu, iki markanın birleşiminden doğan güçlü bağı ve uyumu vurgularken, birlikte sokakta olmanın ve birlikte üretmenin keyfini de yansıtıyor.

Her sokak köşesini bir moda sahnesine dönüştüren koleksiyon, ağır gramajlı tok kumaşlarıyla sokak modası söz konusu olduğunda aradığımız o üç temel kriteri bir arada sunuyor: Fonksiyonellik, konfor ve dayanıklılık! Carpenter ve worker pantolonlar, utility ceket ve yelekler her adımda rahatlık ve işlevselliği öne çıkarırken, kaykay ve motosiklet kültüründen ilham alarak tasarlanan t-shirt ve sweatshirt’lerdeki renkli tattoo grafikler de bu stilin öncüsü topluluğun ruhunu yansıtıyor.

Elbette Wunder ve Mavi tüm bunları yaparken özgünlük vurgusunu atlamıyor ve bize imza parçaların yalnızca onları tasarlayanların değil giyenlerin de imzasını taşıyabileceğini hatırlatıyor. Örneğin; koleksiyonun öne çıkanlarından kamuflaj desenli takım, farklı renk kombinasyonlarıyla yeniden yorumlanarak cesur bir tarz yaratmanın yolunu açıyor. Böylece son dönemde en çok kullandığımız kavramlardan biri olan kapsül gardıropların bir yansıması olan kapsül koleksiyonların seçeneklerimizi sınırlamak anlamında gelmediğini; aksine cinsiyetsiz, özgür ve yaratıcı stiller yaratmak için ilham kaynağı olabileceğini de kanıtlamış oluyor. O halde gelin sizi iki vazgeçilmez markanın heyecan verici iş birliğine daha yakından bakmak üzere buraya alalım!