Bir yanda hız kesmeden devam eden çevrimiçi etkinlikler, diğer yanda sosyal mesafeyi koruyacak şekilde dönüşüme uğrayan açık hava etkinlikleri… Son zamanlarda yoğunlaşan gündemi yakalamak için siz neler yapıyorsunuz? Biz, X’İN KEŞFETTİKLERİ’ni okuyoruz! Nisan ayından bu yana, her ayın ilk haftası BMW Joy Blog’da yayınlanan X’İN KEŞFETTİKLERİ; sinemadan modern sanata, gastronomiden iyi yaşama çeşitli alanlardan önerileri etkinlik takviminde derliyor ve böylece sanata, gelişime, yenilikçi olmaya dair yatırımlarına bir yenisini ekliyor.

X’İN KEŞFETTİKLERİ, BMW’nin X modelleri ile birlikte çıkmaya alışkın olduğumuz özgür, cesur ve yeni keşiflerle dolu yolculukların, hayatın, kültür ve sanatın farklı formlarıyla buluşan, zenginleşmiş hali. Rotamız yine aynı – heyecan verici maceralara atılmaya, sanata dair yeni keşifler yapmaya, öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Yeni yaşam koşullarının etkisiyle son zamanlarda bu yolculuk ve keşiflerimiz hem çevrimiçi hem de fiziksel mekanlara taşınırken X’İN KEŞFETTİKLERİ adlı takvimde göreceğiniz öneriler de bu dengeyi sağlıyor. Koşullar ne olursa olsun, önümüzdeki aylarda da gündemin nabzını tutan önerilere yine buradan erişeceğiz.

Takvim bizleri, evlerimizin konforundan dünyanın çeşitli noktalarını keşfetmeye davet ediyor: 2015 yılından bu yana, Akdeniz’in Portekiz’den Mersin’e kadar uzanan sahilini metre metre fotoğraflamış olan bir helikopterin harika karelerini inceleyebileceğimiz TRIPinVIEW ile bizleri tanıştırıyor; İnka Uygarlığı‘ndan tüm insanlığa ulaşan en ikonik kültür mirasını, Machu Picchu’yu sanal bir tur aracılığıyla gezebileceğimiz bir etkinlik önerisini de bizlerle paylaşmayı ihmal etmiyor.

Sinema, güncel sanat ve müzik alanlarında da bu çeşitlilik sürüyor. Örneğin, Pera Müzesi’nde 15 Kasım’a kadar devam edecek “Bir Rüyanın İnşası” sergisinin mercek altına aldığı Arnavutluk’u sanatın farklı bir dalı, sinema aracılığıyla konuk eden “Mutluluğu İnşa Edenler: Arnavutluk Sineması” programından haberdar oluyor, 14 Kasım tarihine kadar gösterimlerden en az birine katılmak üzere ajandamıza notumuzu alıyoruz.

Kasım ayı boyunca dinleyebileceğiniz konserler, ziyaret edebileceğiniz sergiler, katılabileceğiniz atölye çalışmaları da bir yandan kapılarını açan müze ve sanat alanlarında bizi beklerken, bir yandan da bilgisayar ya da televizyon ekranımızla bize ulaşıyor. Odunpazarı Modern Müzesi ve İstanbul Modern gibi sanat kurumlarının yepyeni sergilerinden, dünyanın farklı köşelerindeki caz ve klasik müzik konserlerine birçok öneri için, X’İN KEŞFETTİKLERİ’ne mutlaka göz atın. Özellikle şehrin sevilen modern sanat duraklarından Pilevneli’nin Dolapdere’deki galerisinde 22 Kasım’a kadar görebileceğiniz iki yeni sergiyi, Hans Op de Beeck’in Süzülme (Drifting) ve Tayfun Serttaş’ın Saptanamayan (Undetectable) isimli sergilerini kaçırmayın. Ayrıca galeri girişinde de Yeni BMW 4 Serisi Coupe’nin seri üretim öncesi tasarım sürecini yansıtan çizimini de mutlaka incelemelisiniz.

X’İN KEŞFETTİKLERİ bizi sadece seyahatin keşif dolu, sanatın ilham dolu dünyalarına davet etmekle kalmıyor, kendi yaşamımızı güzelleştirmeyi öğreten, doğaya olan saygımızı yansıtmamızı öğütleyen aktivitelere de zaman ayırmaya çağırıyor. X’İN KEŞFETTİKLERİ arasında Doğa, Gastronomi ve Wellness başlıkları altında bulabileceğiniz önerilerin her biri sizi daha iyi, daha sağlıklı, daha duyarlı ve yaşamdan daha çok zevk alan birine dönüştürmek için özenle seçilmiş. Bunlar arasında pilates derslerinden çevrimiçi yemek kurslarına, Instagram canlı yayınlarından podcast’lere birçok öneri bulunuyor. Takvim bu yıl 27 Kasım’a denk gelen Black Friday’i, belki de hiç ihtiyaç duymadığımız onlarca ürünü satın almak yerine, tüketim çılgınlığının farkında olarak ve tüketmemeyi, tersine doğayı korumak için tüketim alışkanlıklarımızda neleri değiştirebileceğimiz üzerinde düşünerek geçirmenin bizim elimizde olduğunu da hatırlatıyor.

theMagger olarak, BMW’nin sanata olan yatırımlarını heyecanla takip etmeye devam ediyoruz. Başlı başına X’İN KEŞFETTİKLERİ takvimi ve ayrıca takvimde görebileceğiniz, BMW’nin ilk podcast dizisi, bilim kurgu / gerilim türündeki Hypnopolis gibi projeler, hepimiz için ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Siz de X’İN KEŞFETTİKLERİ’nin bir parçası olun, arkadaşlarınızla paylaşın; birlikte gelişin, yepyeni kalın. Kasım ayının takvimi ve sonbahara canlılık katacak etkinlik önerileri için sabırsızlanıyoruz!

Keşfetmek için tıklayın.