Son zamanlarda etkinliklerin online yapılmasından dolayı takip etmeyi zorlaştıracak kadar yoğunlaşan gündemi yakalamak için neler yapıyorsunuz? Biz X’İN KEŞFETTİKLERİ’ni okuyoruz! Nisan ayından bu yana, her ayın ilk haftası BMW Joy Blog’da yayınlanan X’İN KEŞFETTİKLERİ; sinemadan modern sanata, gastronomiden iyi yaşama çeşitli alanlardan önerileri etkinlik takviminde derliyor ve böylece sanata, gelişime, yenilikçi olmaya dair yatırımlarına bir yenisini ekliyor.

X’İN KEŞFETTİKLERİ, BMW’nin X modelleri ile birlikte çıkmaya alışkın olduğumuz özgür, cesur ve yeni keşiflerle dolu yolculukların, içinde bulunduğumuz dönem dolayısıyla bir nevi form değiştirmiş hali. Rotamız yine aynı – heyecan verici maceralara atılmaya, sanata dair yeni keşifler yapmaya, öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Tek fark, bu kez bu yolculuklara evlerimizden katılıyoruz. X’İN KEŞFETTİKLERİ adlı takvimde göreceğiniz öneriler de, bu sebeple şimdilik online platformlarda gerçekleşen etkinliklerden oluşuyor. Umuyoruz ki, her zamanki düzenimize geri döndüğümüzde, gündemin nabzını tutan önerilere yine buradan erişeceğiz.

Yarına Tek Bilet

X’İN KEŞFETTİKLERİ’nin, her ay sizler için derlediği ve (şimdilik) evinizin en rahat köşesine yerleşerek deneyimleyebileceğiniz, çeşitli ilgi alanlarına yönelik önerileriyle sizlere anlatmak istedikleri var. Bunlardan ilki, çeşitli platformlar aracılığıyla dizi, film ve belgesel keşifleri yapabilmenin yanı sıra; bazı film festivalleri programlarındaki filmleri dijital ortamda yayınlamaya da başlamışken, sinema tutkunuzu evlerinizden sürdürmenin mümkün olması. Aynı zamanda çevremiz; türüne ve konusuna göre bilgilendirici, eğitici, eğlenceli, ciddi ve sürükleyici podcastlerle dolu. Keşfetmek için neyi bekliyoruz?

The Modern Art Notes Podcast

Diğer yandan, evde olmak modern sanatın peşinde koşmak için bir engel değil. Sanal müzelerin içerisinde keşfe çıkmak, sergilerini sanal turlar aracılığıyla ziyarete açan galerileri takip etmek ve çok daha fazlası, bize sandığımızdan da yakın. Aynısı, konu müzik ile olan ilişkimizi canlı tutmak olduğunda da geçerli. Günlerinizi Berlin Filarmoni Orkestrası’nın opera tınılarıyla renklendirebilir, her gün müzik keşiflerinize bir yenisini ekleyebilirsiniz.

Gastronomi

Evlerimizde bolca zamanımızın olduğu bugünlerin, aynı zamanda gastronomi dünyasını daha yakından tanımak ve ünlü şeflerin paylaştığı tarifleri deneyerek içinizdeki gurmeyle tanışmak için de bir fırsat olduğu bir gerçek.

Unutmamak lazım; fiziksel açıdan olduğu kadar, ruhsal ve mental açıdan da kendimize çok iyi bakmamız gereken bir dönemdeyiz. Doğanın mucizelerinin daha fazla farkında olmaya, biraz yavaşlamaya ve size iyi hissettiren anları çoğaltmaya ne dersiniz?

İşte X’İN KEŞFETTİKLERİ, her ay; sinema, podcast, modern sanat, müzik, doğa, gastronomi, wellness alanları özelindeki süreli ve süresiz keşiflerini, önerilerini bizlerle buluşturuyor. Siz de X’İN KEŞFETTİKLERİ’ni takip ederek her daim yeni ve güncel kalabilir, gelişim odaklı ve kaliteli bir yaşamın kapılarını aralayabilir –hiç bilmediğiniz yönlerinizle bile tanışabilirsiniz.

theMagger olarak, BMW’nin sanata olan yatırımlarını heyecanla takip etmeye devam ediyoruz. Başlı başına X’İN KEŞFETTİKLERİ takvimi ve ayrıca takvimde görebileceğiniz, BMW’nin de sponsoru olduğu Türkiye’nin ilk podcast dizisi Karanlık Bölge, BMW dünyasından otomobiller, teknoloji ve tarihçe ilgili bilgileri keşfedebileceğiniz heyecan verici video serisi BMW Today ve Driven34 ile gerçekleştirilen BMW Joy Talks gibi canlı yayın projeleriyle BMW, hepimiz için ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Siz de X’İN KEŞFETTİKLERİ’nin bir parçası olun, arkadaşlarınızla paylaşın; birlikte gelişin, yepyeni kalın. Temmuz ayının takvimi için sabırsızlanıyoruz!

Keşfetmek için tıklayın.