Bir yanda hız kesmeden devam eden çevrimiçi etkinlikler, diğer yanda sosyal mesafeyi koruyacak şekilde dönüşüme uğrayan açık hava etkinlikleri… Son zamanlarda yoğunlaşan gündemi yakalamak için siz neler yapıyorsunuz? Biz, X’İN KEŞFETTİKLERİ’ni okuyoruz! Nisan ayından bu yana, her ayın ilk haftası BMW Joy Blog’da yayınlanan X’İN KEŞFETTİKLERİ; sinemadan modern sanata, gastronomiden iyi yaşama çeşitli alanlardan önerileri etkinlik takviminde derliyor ve böylece sanata, gelişime, yenilikçi olmaya dair yatırımlarına bir yenisini ekliyor.

X’İN KEŞFETTİKLERİ, BMW’nin X modelleri ile birlikte çıkmaya alışkın olduğumuz özgür, cesur ve yeni keşiflerle dolu yolculukların, hayatın, kültür ve sanatın farklı formlarıyla buluşan, zenginleşmiş hali. Rotamız yine aynı – heyecan verici maceralara atılmaya, sanata dair yeni keşifler yapmaya, öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Son zamanlarda tümü çevrimiçi olan bu yolculuk ve keşiflerimiz yazın gelmesi ve yeni yaşam koşullarının düzenlenmesiyle beraber açık havaya da taşınıyor. X’İN KEŞFETTİKLERİ adlı takvimde göreceğiniz öneriler de, bu sebeple hem çevrimiçi etkinliklerden hem de açık hava etkinliklerinden oluşuyor. Koşullar ne olursa olsun, önümüzdeki aylarda da gündemin nabzını tutan önerilere yine buradan erişeceğiz.

X’İN KEŞFETTİKLERİ bu ay, uzun bir süredir hasret kaldığımız seyahat ve yolculukların yeni yaşam koşullarına uyum sağlamış şekillerini öne çıkarıyor. Glamping rotalarının ya da ekolojik otellerin yaz boyunca tercih edebileceğiniz imkanlar sunduğunu hatırlatırken, evinde kalmayı tercih edenler için sanal tur önerilerini eksik etmiyor. Sinema, güncel sanat ve müzik alanlarında da bu çeşitlilik sürüyor. Açık hava sinemalarında film izlemek, açık hava konserlerinde yıldızların altında notaların tadını çıkarmak ya da yavaş yavaş kapılarını yeniden açmaya başlayan müzeleri ziyaret etmek isterseniz X’in KEŞFETTİKLERİ’ne mutlaka göz atın. Diğer yandan çevrimiçi film gösterimlerinin, sanal sergilerin ve sosyal medya ya da dijital platformlardan canlı yayınlanan konserlerin de hız kesmeden devam ettiğini unutmayın.

Yaz günleri, kendimizi ve doğayı düşünmek için de birçok fırsat sunuyor. Siz de doğanın mucizelerinin daha fazla farkında olmaya, biraz yavaşlamaya ve size iyi hissettiren anları çoğaltmaya ne dersiniz? X’İN KEŞFETTİKLERİ arasında Doğa, Gastronomi ve Wellness başlıkları altında bulabileceğiniz önerilerin her biri sizi daha iyi, daha sağlıklı, daha duyarlı ve yaşamdan daha çok zevk alan birine dönüştürmek için özenle seçilmiş. Bunlar arasında doğaya karşı nasıl daha duyarlı olabileceğiniz konusunda ipuçları veren atölye çalışmalarından Vedat Milor’un kısa metraj belgeseli Rehber‘e, doğanın içinde ya da çevrimiçi düzenlenen yoga derslerinden kitap ve podcastler’e birçok öneri bulunuyor.

Sunplugged Project

theMagger olarak, BMW’nin sanata olan yatırımlarını heyecanla takip etmeye devam ediyoruz. Başlı başına X’İN KEŞFETTİKLERİ takvimi ve ayrıca takvimde görebileceğiniz, BMW’nin de sponsoru olduğu müzik ve sohbet dolu YouTube projesi Sunplugged Project ile BMW’nin ilk podcast dizisi, bilim kurgu / gerilim türündeki Hypnopolis gibi projeler, hepimiz için ilham kaynağı olmaya devam ediyor. X’İN KEŞFETTİKLERİ, yolu Bodrum Yalıkavak Marina’ya düşenlere, Yeni BMW 5 Serisi’ni yakından inceleme fırsatı bulabileceklerini de hatırlatıyor.

Siz de X’İN KEŞFETTİKLERİ’nin bir parçası olun, arkadaşlarınızla paylaşın; birlikte gelişin, yepyeni kalın. Eylül ayının takvimi ve sonbahara canlılık katacak etkinlik önerileri için sabırsızlanıyoruz!

Keşfetmek için tıklayın.