Konumuz sushi olunca insanlar ikiye ayrılır: sushi sevenler ve sushi sevmeyenler. Eğer siz ilk gruptaysanız, diğer gruptakileri ikna etmek, onlara sushiyi sevdirmek gibi bir çabaya girmeyin. Onun yerine enerjinizi, yeni sushi mekanlarını keşfetmek için harcayın. Örneğin Yada Sushi’ye gelin. Bu yeni keşfinizde sushiye tekrar aşık olacağınız kesin!

Konum

yada5
Yada Sushi

Sushi severlerin artık yeni bir adresi var: Yada Sushi. Mekanımız İstinye’de, Poligon mahallesinin biraz alt tarafında yer alıyor. Harika sushiler yapıyor, bir de gelenleri kendisinin müdavimi yapıyor. Yada Sushi’ye ilk girdiğinizde oldukça sessiz ve sakin olduğunu fark ediyorsunuz. Mekan o kadar büyük değil ama uzun masalar ve gri tonlarındaki koltuklarla geniş bir hava kazandırılmış. Bu sakinlik hemen size de geçiyor ve ne kadar aç olsanız da sakince oturup menüyü inceliyorsunuz.

IMG-20150303-WA0004
Yada Sushi Çeşitler

Aslında ilk siparişi menüye bakmadan verebilirsiniz çünkü bu kadar harika pişirdikleri Çin böreği varken hemen ondan söylemeniz şart. Çin böreği gerçekten çok başarılıydı. Bugüne kadar yediklerimi unutturacak kadar…

yada2
Yada Sushi Çeşitler

Buraya geliş amacımız sushi olduğu için hemen menüdeki sushi sayfasını açıyoruz. Çin böreği dışındaki diğer başlangıçları da bir sonraki ziyaretimize saklıyoruz. Sushilerde açılışı benim de favorim olan kızarmış patatesle çevrelenen Tornado Crab Roll ile yapıyoruz. Tabii bununla yetinmiyor yanında da Volcano Roll söylüyoruz. İkisi de lezzetinden sunumuna kadar her açıdan on numara!

Bu kadar sushiyle doymak ne mümkün! Hemen sıcak sushilerle devam ediyoruz. Şefin tavsiyesiyle Ebi Tempura Roll siparişi veriyoruz. Beraberinde Unagi Special Roll’dan da söylemeyi unutmuyoruz. Bu seçimimizden de lezzetinden de fazlasıyla memnun kalarak yıldızlı pekiyi veriyoruz. Yanında şarabımız, chill-out müzik eşliğinde sohbetimizle bu keyif bitmesin diye elimizden geleni yapıyoruz.

yada4
Yada Sushi Çeşitler

Tabi sushi çeşitleri bunlarla sınırlı değil. Meraklısına California Roll, Crunchy Roll gibi klasiklerle birlikte Tataki Roll, Magura Tartar Roll gibi özel çeşitler de var. Diğer sushi lezzetlerini deneme hakkımızı bir sonraki gelişimizde kullanmaya karar verdik. Minik bir not iletelim, sushiler hemen karşınızda, gözünüzün önünde hazırlanıyor ve anında servis ediliyor. Sushiyle sınırlı kalmam diyorsanız buyrun noodle’lara, tempuralara veya tofu peynirli salatalara… Ana yemeklerde levrek, antrikot da alternatifler olabilir.

yada3
Yada Sushi Hazırlanışı

Bizim tatlıya yerimiz kalmadı ama sushilere bakarak tatlılarının da lezzetli olduğuna eminiz. Bir daha geldiğimizde siparişimiz ya fındıklı tartufo olacak -çünkü üstünde siyah ve beyaz çikolata sos var- ya da salep soslu incir yanında da yeşil çaylı dondurma.

Eğer siz de yeni bir sushi mekanı arayışındaysanız, istikametiniz Yada Sushi olsun. Lezzeti, hızlı servisi ve huzurlu ortamıyla pişman olmayacaksınız. Hatta ilk ziyaretinizde buraya ayağınız fazlasıyla alışacak ve bundan sonra yapacağınız ziyaretinizin sadece bir başlangıcı olacak.

Yada Sushi Adres: İstinye Mah. Koru Cad. No:5 Sarıyer / İstanbul