Biz müziksiz bir yaz hayal edemiyoruz, peki ya siz? Şanslıyız ki, şehirde bizlere müzik dolu keyifli zamanlar geçiren etkinliklerin sayısı gittikçe artıyor. Biz de bugün, gerçekleştiği için kendimizi çok şanslı hissettiğimiz bir konser serisinden bahsetmek istiyoruz sizlere: Yapı Kredi bomontiada World Akustik Konserler Serisi! Katılımın ücretsiz olduğu bu keyifli konser serisinde bizleri neler mi bekliyor, gelin yakından bakalım.

Uzun geçen bir kışın ardından özlemle beklediğimiz açık hava konserlerinin zamanı geldiğine göre, incecik kıyafetlerimizle kendimizi sokaklara atabiliriz! En sevdiğimiz sanatçıları, ferah yaz akşamlarında dinlemenin keyfi sizce de bir başka değil mi? Dilimizden düşmeyen şarkıları canlı dinlerken yaşadığımız keyif, eminiz hepimiz için çok ayrıdır. Bir de yanımızda sevdiklerimiz varsa, herkes hep bir ağızdan şarkılar söylüyorsa, her seferinde tadı damağımızda kalarak ayrılırız konser yerinden.

Peki ya, en sevdiğiniz konserleri geniş açık alanıyla oldukça ferah bir havası olan, ancak etrafını çevreleyen enerjik ve farklı konseptlerdeki mekanlarıyla yine de sizi evinizdeymişsiniz gibi hissettiren bomontiada’da ücretsiz olarak izleyebilseydiniz? Evet, güzel haber: Yapı Kredi bomontiada World Akustik Konserler Serisi, Eylül ayına kadar her perşembe günü gerçekleşmek üzere başlıyor! Can Bonomo’dan Mor ve Ötesi’ne, Zeynep Bastık’tan Evrencan Gündüz’e hepimizin çok sevdiği sanatçıların performanslarıyla eğlenceye doyacağımız için biz çok heyecanlıyız.

Konser serisinin yaklaşan etkinliği, 11 Temmuz‘da gerçekleşecek olan, ünlü virtüöz ve gitarist Asım Can Gündüz’ün oğlu Evrencan Gündüz konseri. 14 yaşında kendi kendine gitar çalmayı öğrenen ve iki sene sonra ilk bestesini yapan Evrencan’ı Mevsim Çiçekler’inden La La La’ya ruhumuza iyi gelen, huzurlu ve neşeli şarkılarıyla tanıyoruz.

Severek dinlediğimiz, son dönemin genç yeteneklerinden Can Ozan 18 Temmuz‘da, gitarıyla harikalar yaratan ve özellikle Sen Banasın adlı şarkısıyla anılan Cihan Mürtezaoğlu 25 Temmuz‘da bomontiada’da sahne alıyor. 1 Ağustos günü geldiğinde ise hazır olun, müthiş bir Mor ve Ötesi konserinde buluşuyoruz! Rock müzik sahnemizin en önemli isimlerinden Mor ve Ötesi ile, hep bir ağızdan Oyunbozan‘ı, Bir Derdim Var‘ı doyasıya söylemeye hazır mısınız?

Mor ve Ötesi’nden hemen sonra, 8 Ağustos akşamı, 90’lar alternatif rock tınılarını en güzel şekilde bizlerle buluşturan In Hoodies22 Ağustos‘ta hem gelenekten ilham alan, hem de yenilikçi anlayışını koruyan tarzıyla fark yaratan Barlas Tan Özemek, 29 Ağustos‘ta özgün sesi, vokal tarzı ve yorumlarıyla hepimizin dinlemekten çok keyif aldığı Sena Şener, 5 Eylül‘de Second grubundan hatırlayacağınız Özgün Semerci ve 12 Eylül‘de Öyle Dur Yedinci Ev grubuyla tanıdığımız, yakın zamanda ilk tekli şarkısı “Öyle Dur” ile adından söz ettiren Birkan Nasuhoğlu bizlerle olacak.

Yapı Kredi bomontiada World Akustik Konserler Serisi’nin kapanışını ise, şarkıları ve akustik cover’larıyla bilinen, özellikle de son dönemlerde Ezel’in “İmkansızım” ve “Felaket” adlı parçalarına getirdiği özgün yorumlarla adından sıkça söz ettiren Zeynep Bastık, 19 Eylül akşamı yapacak. Yaz aylarımızı müziğin birleştirici gücüyle birleştirerek güzelleştiren bu değerli konser serisi kaçmaz, bizden söylemesi!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN