Sizin de bizim gibi şehrin sunduğu heyecanlı olasılıklara ve günün getirdiği streslere kendinizi kaptırıp gittiğiniz oluyor mu? İtiraf edelim; çoğumuz günün koşuşturması içinde yemek yemeyi bile unutabiliyorken kendimize vakit ayırmak listenin en sonlarında kalıyor. Tam da bu yüzden biz, şehrin karmaşasına kapımızı kapattığımızda ruhumuzu dinlendirebileceğimiz sakin yaşam alanlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda en büyük ilhamımız ise unuttuğumuz yavaşlamayı ve sadeleşmeyi bize hatırlatan minimalizm.

İrlandalı yazar George A. Moore; insanın ihtiyacı olanı aramak için dünyayı dolaştığını ve onu bulmak için evine geri döndüğünden bahseder. Evlerimiz bizim için sadece uyuyup uyandığımız bir yer değil; keşfettiğimiz, ilham aldığımız, kendimiz olmakta özgür olduğumuz bir yaşam alanı. Minimalizm sayesinde yaşam alanlarımızdaki fazlalıktan arınarak sadeleşebilir, ruhumuzu dinlendirmek için daha fazla yer açabiliriz. Eğer bizim gibi yaşam alanınızda ruhunuza daha fazla yer açmak için hevesliyseniz; sizin için minimal yaşam alanı fikirlerimizi Koçtaş İlham Köşesinden esinlenerek derledik.

Yeşil Palmiyeli Duvar Kağıdı, Felix Ektra Soft Üçlü Kanepesi

Yaşam Alanında Biyomimetik: Desenler ve Renkler 

Ruhunuzun en zorlandığı zamanlarda doğaya geri dönme ihtiyacı duyuyor musunuz? Biyomimetik, insanın karmaşık problemleri çözerken doğayı taklit etmesi anlamına geliyor. Doğadan aldığınız ilhamı ve huzuru her gün yaşam alanınızda kendinize hatırlatabileceğinizi hayal edin. Eğer siz evinize kapandığınız bir günde sıcak bir yaz gününün özlemini çekiyorsanız bir duvarınızı Koçtaş’ın Yeşil Palmiyeli Duvar Kağıdı‘na ayırabilir; gökyüzünün mavisinisini pencereden görmek ile yetinmek istemiyorsanız dışarıya bakmanıza hiç gerek kalmadan Koçtaş’ın Felix Ektra Soft Üçlü Kanepesi ile o güzel mavinin içerisine dalabilirsiniz.

Elit Lambader Şapkası 1

Aydınlanan Ruh

Antik Yunan filozoflarından Rönesans sanatçılarına kadar ruhtan bahseden her insanın aydınlanma kelimesini kullanması bizce bir tesadüf değil. En az bitkiler kadar biz de hem üretmek hem dinlenmek için ışığa ihtiyaç duyuyoruz. İhtiyaçlarımızı karşılarken onların bir gün değişebileceği ihtimaline de esneklik tanımak için bizim tercihimiz; oda içerisinde dilediğimizce yerini değiştirebileceğimiz Koçtaş Elit Lambader Ayakları ve üzerine taktığımız farklı renk seçenekleri bulunan Koçtaş Elit Lambader Şapkaları. Lambaderin başlığını çıkartabiliyor olmanın en sevdiğimiz yanı istediğimiz zaman küçük bir dokunuş ile odanın tüm havasını değiştirebilmemiz.

Mimar Mobilya Lery TV Ünitesi

Bir Monk Kılavuzu: Evi ve Ruhu Dengelemek

Budist bir keşişin yazdığı “Bir Monk Kılavuzu: Temiz Ev, Temiz Zihin” kitabında; bir evin insanı nasıl yansıtabildiğinden bahseder. Biz yaşam alanımızı paylaşacağımız eşya seçimlerinde çok hatlı ürünlerdense hayatımızdaki denge arayışını da yansıtan sade ve temiz hatları tercih ediyoruz. Her ne kadar minimalizm, fazla olandan arınarak sadeleşmek olsa da bazı eşyalarımızdan kopmak hiç de kolay değil! Bu yüzden Mimar Mobilya Lery TV Ünitesi; sadece simetrik görüntüsü ile değil depolama alanı ile de ruhumuzu dinlendirmeye yardımcı oluyor. Elimizin altında bulunmasını istediğimiz kitaplarımız ve defterlerimize hızlıca ulaşmamızı sağlayan Afitab Yan Sehpa da bizim favorilerimiz arasında.

Afitab Yan Sehpa

Şehrin karmaşasından heyecan duymaya devam ederken ruhumuzu dinlendirmeye vakit ayırabildiğimiz yaşam alanlarında buluşmak dileğiyle… Eğer siz de yaşam alanınızı ruhunuza iyi gelecek şekilde dekore etmek için daha fazla fikir almak istiyorsanız Koçtaş İlham Köşesi‘ne buradan ulaşabilirsiniz.

Sonbaharda doğa ile yeni bir ilişki kurmak isterseniz Balkonlar: Sonbaharda Doğa İle Kurulan Huzur Dolu İlişkiler yazımıza göz atın.