Uzun bir süreyi evlerimizde kalarak geçirdikten sonra artık hepimiz, doğanın daha fazla içinde olmak, yeşilin farklı tonları arasında kaybolmak, kuş cıvıltılarını dinleyerek belki de saatler geçirmek istediğimiz bir dönemdeyiz. Bir yandan doğayla bütünleşeceğimiz ama aynı zamanda da tamamiyle bize özel olacak deneyimlerin peşinden gitmek istiyoruz ve işte bu yüzden sizi kendi #HiddenGem’inizi keşfetmeye davet ediyoruz.

Hep bir ağızdan doğanın şarkısını söyleyen cırcır böcekleri, tatlı bir esintiyle yerlerinden kıpırdanan dalların hışırtısı, rüzgarın teninizi okşayışı, belki önünüzde bir deniz manzarası ve yeşilin o mis gibi, ferah kokusu… Aklınıza neresi geldi?

Sizin #HiddenGem’iniz Neresi

Böylesine huzur verici bir tablo şüphesiz ki hepimize belli birtakım yerleri çağrıştırır. Eğer bu yer yemyeşil ve doğayla iç içeyse; geniş, açık ve keşfetmeye değer yeşil alanlara sahipse, yalnızca doğaya özgü seslere ev sahipliği yapıyorsa, tenhaysa, yani çok kalabalık değilse, Volvo’nuzla kolayca ulaşabileceğiniz, erişilebilir bir yerse, bir de aracınız için geniş bir park alanı ve bir tesisi varsa, en önemlisi ruhunuzu besliyor, size dünyanın ne güzel bir yer olduğunu tekrar tekrar hatırlatıyorsa – tebrikler, keşfettiniz: İşte orası sizin #HiddenGem’iniz.

Şimdi soruyoruz: Sizin #HiddenGem’iniz neresi? Yemyeşil ormanlar mı, şelalelerin, göletlerin çevresi mi? Dağların etekleri mi, yoksa el değmemiş, bakir koylar mı?

Yeşilin Ortası

Tam bir yeşil tutkunu olabilirsiniz. Dünyada eşine az rastlanan el değmemiş ağaçların peşinden koşar, yeşilin her tonunun izini sürersiniz. Muhteşem bitki örtülerine sahip ormanlarda, ağaçların mis gibi kokusunda bulursunuz huzuru. Yaşadığınızı en çok toprağa yalın ayak bastığınız zamanlarda hisseder, bir ağacın gölgesinde saatlerce oturup doğayı seyre dalabilirsiniz.

Serin Sular

Ya da belki de siz suya aşık olanlardansınız. Yeşilliklerin arasında gürül gürül sesiyle şarkılar söyleyen şelaleleri izlemeye bayılır, suyun çok yükseklerden nasıl bu denli sakin, bu denli dingin aktığını merak etmeyi seversiniz. Suların döküldüğü yerde karşınıza çıkan muhteşem göletler ruhunuza iyi gelir, o soğuk, tertemiz, doğal suların içinde hissettiğiniz canlılık hissine sımsıkı tutunursunuz. Ruhunuz dinlenir, iyi hissedersiniz.

Dağların Etekleri

Peki ya huzuru dağların eteklerinde, kimi zaman da zirvesinde arayanlardan olabilir misiniz? Dağların, eteklerine ulaşan keşif tutkunlarına sunduğu o eşsiz, yemyeşil manzaralardır belki de ruhunuzu doyuran. Burada gördüğünüz hayvanlarla bağ kurmak, bitki örtüsünün güzelliğine hayran kalmak, kalabalıktan uzakta, doğayla baş başa kalmak besler sizi.

Bakir Koylar

Bir ihtimal daha var, o da tam bir deniz insanı olduğunuz. Eğer öyleyse, irili ufaklı, akvaryum gibi muhteşem koyların peşinden koşarsınız siz. Henüz keşfedilmemiş, bakir koyların izini sürer, yıldızların altında kamp kurarak, dalgaların sesine kulak vererek yakalarsınız mutluluğu. Koyların çevresindeki rotaları keşfetmek, doğa yürüyüşleri yapmak harika hissettirir size.

Bir ihtimal, tüm bunları okurken kendi #HiddenGem’inizi yeniden hatırladınız ve şimdi onunla tekrar bir araya gelmek için sabırsızlanıyorsunuz. Veya ruhunuzu böylesine besleyen, yemyeşil, tenha bir favori noktanız olmadığını fark ettiniz ve ilk iş, onu bulacaksınız, kararlısınız. Sizin için hangisi geçerli olursa olsun, #HiddenGem’iniz ile temasa geçme isteğinizde çok haklısınız.

Volvo, eşsiz deneyimler yaşamanız için bu güzel yerleri bir an önce keşfetmenizi istiyor. Siz de #HiddenGem hashtag’ini kullanarak bu özel yerleri paylaşın; paylaşımlarınız Volvo Türkiye sosyal medya kanallarında ve bizim bir sonraki yazımızda yer alsın.

Takipte ve doğayla kalın!

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.