Zamanımız daralıyor, fakat çevremiz ve dünyamız için bir adım atmak için henüz geç değil. Çevreyi korumanın, doğal kaynakları idareli kullanmanın önemini gittikçe daha iyi kavrıyoruz ve bu farkındalığın bir sonucu olarak elektrikli otomobil kullanımı her geçen gün artıyor. Elektrikli otomobiller artık fütüristik bir film sahnesinden çok daha yakınımızda, sokaklarda. Yollarda elektrikli otomobillere daha sık rastlıyor, sessizlikleri karşısında şaşırıyor, çevreye olan olumlu etkilerini öğrendiğimizde takdir ediyoruz. Tamamen elektrikli Yeni BMW iX3, sadece büyüleyici tasarımı, yepyeni bir sürüş keyfi ve üstün teknolojisiyle değil, çevreye ve sürdürülebilirliğe olan katkılarıyla da son zamanlarda karşılaştığımız en etkileyici otomobil!

Yeni BMW iX3

Elektrikli otomobiller, ister yenilenebilir kaynaklardan sağlanan elektrikle ister fosil yakıtlardan sağlanan elektrikle kullanılsın, sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için oldukça önemli. Avrupa Çevre Ajansı’na göre elektrikli otomobil kullanımı, bölgesel hava kirliliğinin ve gürültü düzeylerinin azalmasına çok büyük katkı sağlıyor. Özellikle kalabalık kentlerdeki hava ve gürültü kirliliği düşünüldüğünde, her elektrikli otomobille daha temiz bir hava solumak, daha sessiz bir kentte yaşamak için önemli bir adım atılmış oluyor. Hele bir de elektrikli otomobiller için kullanılan elektrik yenilenebilir kaynaklardan sağlanıyorsa, sera gazı emisyonları da önemli ölçüde azalıyor. Bizi bekleyen yakın gelecekte, elektrikli otomobil kullanmamak düşünülmez ve kaçınılmaz olacak. Hemen, şimdi başlamak istemez misiniz?

Yeni BMW iX3

Tamamen elektrikli Yeni BMW iX3 de, emisyon içermeyen yepyeni bir sürüş keyfinin habercisi konumunda. BMW X3’ün sürüş dinamikleri ve üstün kalitesi ile beşinci nesil BMW eDrive teknolojisinin yüksek performansı ve verimliliğini aynı otomobilde buluşturan Yeni BMW iX3, 459 km mezili ve 18,6 kWsa/100km’den başlayan elektrik tüketimiyle elektrikli otomobil dünyasında çıtayı oldukça yukarıya taşıyor. Dış ve iç tasarımıyla, saf sürüş dinamikleriyle, yüksek güçlü şarjıyla ve hakim sürüş asistan sistemleriyle Yeni BMW iX3, aradığımız her şeye sahip.

Yeni BMW iX3‘ün iç ve dış tasarımındaki detaylar yenilikçiliği ve ifadeyi bir araya getiriyor. Sade, güçlü ve modern bir saf görünümü, iddialı BMWi vurgularıyla ilk tamamen elektrikli ‘SAV’ modelinin ayrıcalıklı yanını hatırlatıyor. Yeni BMW iX3‘ün dikkat çekici tasarım detayları arasında kafes yapısındaki, yatay düzenlenmiş parçalara sahip böbrek ızgaralarını, yeniden tasarlanan aerodinamik jantları, BMWi mavisi rengindeki difüzörü, ön ayarlı BMWi mavi ortam aydınlatmasını ve elektrikli otomobile yönelik tasarlanmış gösterge ve kadranlarla vurgulanan benzersizliği saymak mümkün.

Yeni BMW iX3‘ün elektrikli sürüş dinamikleri de onu öne çıkarıyor: Emisyonsuz sürüşü yeniden tanımlayan Yeni BMW iX3, beşinci nesil BMW eDrive teknolojisine sahip ve tamamen elektrikli ilk ‘SAV’ modeli olma özelliği taşıyor. Adaptif geri kazanım, enerji geri kazanımlı fren sistemi, adaptif süspansiyon, Yeni BMW iX3‘ün sürüş keyfinizi arttıracak özellikleri arasında. Otomobilin akıllı sürüş asistan sistemleri ise yolculuğunuzun her metresinde güvenlik ve konforu hissetmenizi sağlıyor.

Yeni BMW iX3

Yeni BMW iX3‘ün yüksek güçlü şarjı da büyük bir avantaj: BMW iX3’ünüzü dışarıda şarj edeceğinizde yüksek güçlü şarj istasyonlarını tercih ederseniz, 150 kW’a kadar şarj çıkışıyla yaklaşık 34 dakikada %80 seviyesinde şarja ulaşmak ya da 150 kW güce sahip şarj istasyonlarında 10 dakikada 100 km’lik menzil artışı sağlamak mümkün oluyor. Bu da, otomobilinizin şarjı için kısa molaların dahi yeterli olduğu anlamına geliyor. Evde şarj için ihtiyacınız olan her şey ise BMW tarafından tedarik ediliyor, ayrıca gerektiğinde pratik çözümler de sağlanıyor. Yeni esnek hızlı şarj cihazı, BMW iX3’ünüzü ev tipi bir priz üzerinden şarj etmenizi de mümkün hale getiriyor.

Yeni BMW iX3 ile, sürdürülebilir gelecek ve çevreye en az zararı vermek için önemli bir adım atabilir, üstelik bunu konforunuzdan, sürüş keyfinizden, tasarım anlayışınızdan ve otomobil donanımlarından ödün vermeden yapabilirsiniz. Tamamen elektrikli Yeni BMW iX3 ile heyecan verici bir pencere açarak, zamanı geride bırakmaya hazır olun!

Yeni BMW iX3 hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.