Yerli diziler size yetmiyorsa, yerli dizilere alternatif arıyorsanız ya da Amerikan dizilerine yeni sezonda eklenen onlarca seçenek arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız işte sezonun öne çıkan yeni dizileri!

Komediden dramaya, polisiyeden bilimkurguya 2013-2014 sezonunun yeni dizi ve minidizilerinden seçtiklerimiz için aşağıdaki galeriye göz atın:

MASTERS OF SEX (Showtime): 1950′lerin ABD’sinde cinsel bir devrim yaratan seksologlar Dr. William Masters ve Virginia Johnson’ı merkezine alan bu yeni dizi, yılın en çok konuşulan, en iddialı yapımlarından biri. Thomas Maier’in “Masters of Sex: The Life and Times of William Masters and Virginia Johnson, the Couple Who Taught America How to Love” adlı biyografik eserine dayanan dizide iki seksoloğu Michael Sheen ve Lizzy Caplan canlandırıyor.

THE CRAZY ONES (CBS): Uzun bir süredir televizyon ve sinemada göremediğimiz usta komedyen Robin Williams, yeni bir komedi ile geri döndü! Uzun yıllar Leo Burnett’te çalışmış ve ajansın kreatif direktörlüğünü de üstlenmiş olan John R. Montgomery’nin anılarına dayanan bir reklamcılık dizisi “The Crazy Ones”. Kızı Sydney ile aynı reklam ajansının ortağı ve kreatif direktörü olan Simon Roberts’ın müşterileri ve çalışanları ile yaşadığı olayları anlatan dizide Sydney rolünde de Buffy olarak tanıdığımız Sarah Michelle Gellar’ı izliyoruz.

THE BLACK LIST (NBC): Uzun süredir kaçak yaşayan eski ajan Raymond Reddington, bir gün çıkagelerek teslim olur ve bir teröristin yakalanması için yardım etmek istediğini söyler. Tek bir şartı vardır: Raymond “Red” Reddington, yalnızca genç ve yeni ajan Elizabeth Keen’e konuşacaktır. Yılın iddialı drama dizilerinden olan “The Blacklist”te, “Boston Legal” ile tanınan ünlü oyuncu James Spader başrolde.

SUPER FUN NIGHT (ABC): Son yıllarda birçok Hollywood komedisinde başrol oyuncularından rol çalmayı başararak tanınan bir yüz olan Rebel Wilson, kendi dizisi ile güldürmeye karar verdi bu yıl. “Super Fun Night”, ilişkiler konusunda hep başarısız ya da korkak olmuş üç ev arkadaşının başından geçenleri anlatıyor. Rebel Wilson’ın canlandırdığı Kimmie Boubier’nin çalıştığı avukatlık bürosunda hoşlandığı Richard ve onu kapmaya çalışan Kendall’ın da dahil olduğu bölümler, genellikle “süper eğlenceli” olması umulan gecelerle ilgili.

AMERICAN HORROR STORY: COVEN (FX): Yepyeni bir dizi olmamasına rağmen, “American Horror Story” her sezon kendini yenileyerek yeni oyuncular ve yeni bir tema ile yeni bir dizi halini alıyor. İlk sezon perili ev, ikinci sezon (American Horror Story: Asylum) akıl hastanesi teması ile korkutan dizi, bu sezon “American Horror Story: Coven” adıyla cadılara odaklanıyor. Dizinin yeni karakterlerini eski sezonlarda kadroda bulunan Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe ve Taissa Farmiga ile yeni yüzler Kathy Bates, Angela Bassett, Patti Lupone, Emma Roberts ve Gabourey Sidibe canlandırıyor.

MOM (CBS): 21. yüzyılın televizyon dizileri kapalı, çok-kameralı, gülme efektli, ufak stüdyolardan çıkıp yaratıcı konseptlerle açıkhavaya çıkıp başkalaşsa da, tüm yeni diziler bu şekilde çekilecek diye bir şart da yok. CBS’in yeni dizisi “Mom” da bunlardan biri. Allison Janney ve Anna Faris’in geçmişleri sorunlarla, sorumsuzluklarla, alkol, seks ve uyuşturucuyla dolu olsa da yeni bir başlangıç yaparak ilişkilerini düzeltmeye çalışan bir anne-kızı canlandırdığı dizi, üç (hatta dört) neslin aynı evde yaşadığı o nostaljik dizilere çağımıza uygun, bambaşka bir soluk getiriyor.

BROOKLYN NINE-NINE (FOX): “The Office” ve “Parks and Recreation” gibi başarılı komedilerin yaratıcı ekibi, bu yeni komedide sevilen komedyen Andy Samberg ile buluşuyor. Brooklyn’deki bir polis merkezindeki kural tanımaz ve çocuksu dedektif Jake Peralta, şefi ve mesai arkadaşlarının çözmeye çalıştığı dosyaları bol espri, bol sakarlık ve bol saçmalıkla anlatan dizide herkesin sevebileceği bir karakter mutlaka var.

AGENTS OF S.H.I.E.L.D. (ABC): Marvel çizgi romanları ve bu çizgi romanlardan uyarlanan birçok süper kahraman filminden aşina olduğumuz Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Divison (S.H.I.E.L.D.) ajanlarının görevlerini konu alan bu dizide birçok Marvel filminden tanıdığımız Clark Gregg başrolde.

LOOKING (HBO): Cesur, sansürsüz ve iddialı yapımların ustası, hem cinsellik hem de politika konusunda sözünü sakınmayan kanal HBO, bu sezon da iddialı yapımlarla karşımızda çıkacak. 19 Ocak’ta ilk bölümü yayınlanacak olan “Looking” bunlardan biri. Şimdiden, bir başka HBO dizisi “Girls”ün eşcinsel versiyonu olarak söz edilmeye başlanan dizide San Francisco’da yaşayan bir grup eşcinsel arkadaşın başından geçenler konu alınacak.

TRUE DETECTIVE (HBO): 12 Ocak’ta yayınlanmaya başlanacak olan bir başka HBO dizisi ise iki ünlü oyuncunun, Matthew McConaughey ve Woody Harrelson’un başrolde yer alacağı “True Detective”. Dizinin merkezinde, 17 yıldır bir seri katili arayan iki dedektif olacak.

Hazırlayan: Emre Eminoğlu

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?