Maceracı, iddialı, stil sahibi, cool. Üzerinde gezinmesine alışık olduğun bakışların penceresinden bu kez kendine bakmaya hazır mısın? Evet, sana seni anlatmak istiyoruz biraz. Rutin anlardan yeni birer deneyim yaratmakta üstüne yok, bununla başlayabiliriz örneğin. Gel biz en iyisi, Ford’un yeni SUV’si Yepyeni Ford Puma’yla nasıl birbirinizi tamamladığınızdan bahsedelim. Çünkü dinamik ve enerjik Yepyeni Ford Puma #FazlasıylaSen!

Evet, Puma B-SUV segmentinin yepyeni, SUV dünyasının da en stil sahibi ve ikonik üyesi. Senin için şehre yeni bir gözle bakmanın yolu, deneyimlerin peşinden yorulmadan koşan ruhunun kendini ifade etme şekli. Nereden mi biliyoruz? Sabahları minik dostunla yola koyulup en sevdiğiniz sahilde birlikte koşuya başlamaya hazırlandığınız o anları hatırla. İlk adımını atmadan önce ihtiyacın olan motivasyonu bir tek o sağlıyor sana, görüyoruz; uzaktan seni izlediğini görüşün ve sana hadi yapabilirsin dercesine göz kırpışı… O an cesaretle doluyor için! 

Bazı zamanlar ormana, yeşilin ortasına atıyorsunuz kendinizi. Derken bir yağmur bastırıyor, minik dostun ve seni bir kahkaha alıyor, yağmur damlalarının arkadaşlığını da yanınıza katıyor, özgürce koşturuyor, oyunlar oynuyorsunuz. Spor kıyafetlerin sırılsıklam, ayakkabıların çamurlu – sen ve minik dostun ise çok mutlusunuz. Yıkanabilen bagajın ve 80 litrelik ekstra depolama alanıyla 115 cm’ye kadar eşyalarına ev sahipliği yaptığını bildiğin innovatif, yenilikçi MegaBox’un aklında, için çok rahat. MegaBox’un suyla temizlenmeyi kolaylaştırıyor, su geçirmez kaplama ve tahliye tapasıyla tüm kirlenmiş eşyaların için ideal bir saklama alanına dönüşüyor. Bir elinde minik dostunun oyuncakları, diğer elinde yoga matın, Yepyeni Puma’nın akıllı bagaj kapağıyla ellerin doluyken bile bagajına ulaşman hep çok kolay oluyor. Anahtarının cebinde veya çantanda olması, ayağını arka tamponun orta kısmının altında hafifçe hareket ettirmenin yeterli olduğunu biliyorsun. Puma’nın pet friendly tasarımıysa cabası, ona ihtiyacı olan her şeyi koşulsuz sunuyor.

Sporunu yaptın, şehre inmeye hazırsın artık. Ford Puma’na atladığın an başlıyorsun dikkatleri üstüne çekmeye. Onun göz alıcı, cesur, benzersiz dış tasarımı da #FazlasıylaSen. Rotanda kapılarını yeni açan mekanlar var, her birine ilk varan, onları ilk deneyimleyen olmak için sabırsızlanıyorsun. Öncü olmak, keşfeden olmak, ilk bulan olmak senin doğanda var. Bulduklarının fotoğraflarını, videolarını çekip sosyal medyanda paylaşmak ve etrafındakilerini şehirde olup bitenlerden haberdar etmek de öyle. Herkesin keşfettiğin mekanları, bu mekanlarda tattığın lezzetleri ve yaşadığın deneyimleri takip etmeyi çok sevdiğini iyi biliyorsun. Çizdiğin şehir dışı kaçamak rotalarından şehrin ortasındaki yeni mekan keşiflerine, tüm maceralara zaten hep Yepyeni Puma’nla atılıyorsun.

Arnavutköy’e doğru yoldasın, ‘Hide’ isimli yeni bir mekan açılmış. Kaçar mı senden? Hide’ın yeşiller içindeki bahçesinde biraz soluklanıyor, yeni tatlar deniyor ve hiç ara vermeden şehrin nabzını tutmaya devam ediyorsun. Bu kez rotanda Ortaköy’de açılan Zaaf var, sonraysa Kuruçeşme’de açılan Boaz’ı ve Bebek’te açılan Tutti’yi keşfetmeyi planlıyorsun; heyecanlısın. Tüm bu yeniliklerin kulağına nereden geldiğiyse senin gizin, sırrın: Puma’nın senden bile önce vardığı yerler, henüz kimsenin bilmediği restoranlarda tattığı imza lezzetler, izinden gittiği eşsiz deneyimler yön veriyor sana. Onun seni yansıtan zevkleri, sıra dışı hobileri ve kendine özgü bir hayat tarzı var. Tıpkı senin gibi. O senin rehberin, sen geri kalan herkesin rehberisin.

Hobilerden söz etmişken, teknoloji, seyahat, fotoğrafçılık, sanat ve modaya duyduğun ilgi, Yepyeni Puma’da hayat bulduğu için de kendini şanslı görüyorsun. Zevklerini yansıtman ve kendini göstermen için seni sürekli teşvik eden bir yol arkadaşın var. Sen direksiyonundayken, tuvalin olmak istiyor, şehri kendi renklerine boyaman için. Bir yandan 18-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Step İstanbul için çok heyecanlı olduğunu biliyor. Herkesten önce keşfeden, ilk gidenlerden biri olacağından, sosyal medyanda yapacağın paylaşımlarla tüm dikkatleri yine yaşadığın özel deneyimlerin üzerinde toplayacağından emin.

Ford’un yeni SUV’si Yepyeni Ford Puma, ona ve dünyaya, kendi ilgi alanlarını, hobilerini, hayata bakış açını ve farklılıklarını yansıtmanı istiyor, kendi ışığını etrafına saçarsan dünyayı aydınlatacağını iyi biliyor ve seni bunun için teşvik ediyor. Mesela müzik tutkun. Normalde heyecanla takip edip yaklaştıkça günleri sayacağın müzik festivallerine bugünlerde katılamadığın için biraz hüzünlü olabileceğini biliyor. B&O ses sitemini, sen mükemmel eğlence deneyimini ve müzik zevkini doyasıya yaşa diye sunuyor. Bir yerden bir yere giderken bile olsa, en sevdiğin müziklerin sesini, mesela yeni trend parçalardan Zayn’ın Better’ını veya Shawn Mendes’in Wonder’ını sonuna kadar açıp Puma’nın içinde kendine bir festival ortamı yaratabilmen için sana alan açıyor. İçinden taşan festival ruhuna, Puma’nun tam boy açılabilir panoramik cam tavanı eşlik ediyor, güneş ışığı eğlencene ortak oluyor.

Yepyeni Puma’nin her özelliği #FazlasıylaSen! Oda senin gibi çok zeki. Kablosuz şarj ünitesi, 12.3″ dijital gösterge paneli ve gelişmiş 8″ dokunmatik ekrandan SYNC 3 bilgi – eğlence sistemi her yolculuğunu mümkün olduğunca zahmetsiz ve keyifli hale getiriyor, tüm kontrolü sana veriyor. Normal, ECO, Spor, Kaygan Zemin ve Arazi’den oluşan Seçilebilir Sürüş Modları, sürüş deneyimini kişiselleştirmene olanak sağlıyor; görüyorsun, o her şey sadece sana özel olsun istiyor. Sürüş keyfini ve güvenliğini artırmak için tasarlanmış pek çok yenilikçi özelliği de cabası: Adaptif Hız Kontrol, Şerit Takip, Acil Durum Manevra Destek sistemleri ve Çarpışma Önleme Yardımcısı bu yeniliklerden sadece bazıları. Puma’nın son derece parlak bir ışık hüzmesi üreten LED ön farlarıysa çarpıcı tasarımı ile fark yaratıyor.

Yepyeni Puma’nın seni yansıttığı bir diğer konu da, doğaya duyduğu saygı. Bu hem içinden geliyor hem de sürdürülebilirlik ve atık konularının son zamanların en konuşulan, en popüler akımları olmalarının bunda payı büyük. M-HEV-Ecoboost Hybrid Elektrikli motoru, gerektiğinde benzinli motora ek destek sağlayarak onun hem daha uzun mesafeler katetmesine hem de emisyon değerinin düşürülmesine yardımcı oluyor. Yepyeni Puma’nın hibrit seçenekleriyle, klasik bir 1.5 litrelik motordan bekleyeceğin tavizsiz gücün keyfini çok daha iyi bir yakıt tasarrufu ve daha düşük CO2 emisyonuyla çıkarabiliyorsun. Daha ne olsun?

Yepyeni Puma’yla sen, her daim trendleri belirliyor oluşunuzla, stiliniz, keşif tutkunuz ve dinamik ruhunuzla benzersizsiniz. Birlikte olduğunuz sürece dikkatler hep sizin üzerinizde!