Herkesin aşk tarifi farklıdır, sizin tarifinizde neler var? Bolca heyecan, tutku, göz alabildiğine hayranlık. Uyum da olmazsa olmaz. Dayanıklılık, esneklik, eskimezlik? Bizimki aşağı yukarı bu şekilde. “Aşkın tarifi mi olur?” diyenler de olacaktır tabii ki. Size bir sır verelim; olur. Aşk, sandığımızdan çok daha fazla bilimsel açıklamaları ve tarifi olan bir duygu aslında. Aşık olduğumuzda limbik sistemdeki Singulat Girus’un uyarılması ile oksitosin ve vasopressin hormonlarının salgılanması sonucu vücudumuzda sayısız değişim meydana geliyor. Aşık olan kişinin beynindeki değişimler, hormonal bir değişimin sonucu gerçekleşiyor ve başrolde de mutluluk hormonu olarak adlandırılan, dopamin büyük rol oynuyor…

Aşkın tarifine geri dönersek… Belli başlı kokular, tatlar, bitkiler, meyveler ve besinler de aşkın tarifinde bolca yer alıyor. Tam bu noktada size güzel bir haberimiz var; aşkın tarifine uygun olarak üretilen ve aşkı ödüllendiren bir çay keşfettik! Yeni Herby Love Tea, içeriğini afrodizyak etkili keçiboynuzu, ginseng, muskat, çoban çökerten ve daha birçok bitkiden, enfes lezzetini ise tutkunun meyvesi çilek ve mutluluğun tadı olan çikolatadan alıyor. Aşkı yudumlanabilir hale getiriyor. Gelin Yeni Herby Love Tea’nin aşk dolu içeriğine derinlemesine bakalım:

Öncelikle afrodizyak, tüketildiğinde libidoyu ve yaşama güdüsünü artırabilen bir madde. İsmi de Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçası olan Afrodit’ten geliyor. “Afrodit’e ait” anlamında kullanılıyor. Özellikle muskat, ginseng ve keçiboynuzu önemli birer afrodizyak kaynağı. Herby Love Tea tarifinde gözümüze çarpan çoban çökerten bitkisinin ise faydaları saymakla bitecek gibi değil.

Üreme hormonunu desteklemesi, tansiyonu dengelemesi, stres üzerinde olumlu etkileri ve anti-enflamatuar yapısıyla Yeni Herby Love Tea içeriğinin onur konuklarından biri…

Gelelim çikolata ile aşkın doğrudan ilişkisine… Çikolatanın mutluluk hormonu phenylethylamine’i salgılattığı bilimsel bir gerçek. Araştırmalar, beynimizin aynı hormonu aşık olunduğunda da salgıladığını ortaya çıkarmış. Yani çikolata yediğimizde yaşadığımız aşka benzer duygu tesadüf değil. Herby Love Tea’nin bir başka benzersiz içeriği ise metabolizmayı hızlandıran, sakinlik verme özelliği ile bilinen ve doğal bir ağrı kesici olan gül yaprağı. Gül yaprağının yarattığı detoks etkisi ise aşkın arındırıcı haline çok benziyor! Yeni Herby Love Tea içeriğinde bulunan bamya çiçeği ise bağışıklığın güçlenmesini sağlayarak, kanın temizlenmesine yardımcı oluyor ve tıpkı tarçın gibi doğal insülin vazifesi görüyor. Yani tarifte sadece aşkı değil sağlıklı bir aşkı da önemsiyorlar.

Sıra aşık olduğumuzda yaşadığımız o tatlı probleme geldi… Midemizde uçan kelebeklerden bahsediyoruz tabii ki. Aşk doğrudan midemizi hedef alır, haksız mıyız? Yaşadığımız heyecan, adrenalin, o harika telaş, hemen karnımızda hissedilir. Herby Love Tea, anason ve meyan kökünün sindirim sistemini iyileştirici etkisinden ve bulantıya iyi gelen özünden faydalanarak midemizi de rahatlatmayı hedefliyor.

Yeni Herby Love Tea’nin Demleme Ritüeli

Şimdi en sevdiğiniz fincanı alın, bir poşet Herby Love Tea’yi nazikçe fincana bırakın. Üzerine 90-100 derece su ekleyin. En az 3-4 dakika demlendikten sonra poşeti çıkarın ve çayınızı yudumlayın. Yudumlarken doğanın sizin için aşkla büyüttüğü meyvelerin, şifalı bitkilerin tadını çıkarın.

Bu mucizevi duygu için kendinize, sevginize ve doğaya teşekkür etmeyi unutmayın! Ve en önemlisi, aşkla kalın. Detaylı bilgi almak için tıklayın.