Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biri, sahil sahil, kasaba kasaba dolaşılan uzun otomobil yolculukları. İster ailenizi, ister tatil arkadaşlarınızı yanınıza alıp yollara düşmek için Ege’nin, Akdeniz’in sahillerinde de, Anadolu’nun güzelliklerle dolu köşelerinde de onlarca rota çizmek, yüzlerce durağa uğramak mümkün. Üstelik Yeni Honda HR-V e:HEV, 3 sürüş modu arasında otomatik geçiş yaparak hem üstün performans hem de yakıt tasarrufu sağlayan akıllı hibrit motoru, yenilikçi tasarımı, ileri teknoloji donanımı ve yol boyunca sizi güvende ve konforlu hissettirecek özellikleriyle bir yol arkadaşından bekleyeceğiniz her şeyi vadediyor.

Yeni Honda HR-V e:HEV

Peki Yolculuk Nereye: Ege mi, Akdeniz mi?

Ege’nin kuzeyi ayrı güneyi ayrı güzellikte – bu yüzden Honda HR-V’nin konforuyla Ege sahillerini boylu boyunca kat edeceğiniz uzun bir tatil rotası hazırlamak en iyisi! Rotanıza zeytin kokulu sokaklarında sadece deniz ve güneşe değil, yaz boyu birbiri ardına gelen festival ve etkinlikler sayesinde müzik, sinema ve sanata da doyabileceğiniz Ayvalık ve Cunda’dan başlayabilir, tarihi dokusu ve sakin deniziyle Foça’ya ve meyve şaraplarıyla ünlü Şirince’ye ya da yavaş yaşamın adresi Sığacık ve Seferihisar’a uğrayabilir ve son olarak Caretta Caretta’ların diyarı Dalyan’ın cennet plajlarına ve koylarına ulaşabilirsiniz. Tüm yolculuğunuz boyunca sofranıza serilecek nefis zeytinyağlılar, deniz ürünleri ve bambaşka damak dünyalarının kapılarını açan Ege otları da cabası… Cunda’da eski Rum evlerinden dönüştürülmüş butik oteller Sukha Cunda ya da Cunda Fora’yı, Sığacık’ta yavaş yaşamı tecrübe edebileceğiniz Mandalin Pansiyon ya da Mellow Blue Boutique Hotel’i, Dalyan’da ise kral mezarları manzaralı Hotel Arp Dalyan’ı tercih edebilirsiniz.

Dalyan

Akdeniz’e doğru yola koyulacaksanız, temmuz ortasına kadar ziyaret edebileceğiniz en güzel ve en renkli noktalardan biri Isparta’nın Kuyucak köyü. Otomobilinizin penceresini açar açmaz içeriye dolacak lavanta kokusunun kaynağı, Türkiye’nin Provence’ı denilebilecek, “Lavanta Kokulu Köy” olarak da anılan Kuyucak’taki uçsuz bucaksız lavanta tarlaları. Temmuz ortasındaki hasattan önce gözlerinizin önünde uzanacak mor tarlalarda unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Isparta’nın ardından Akdeniz’e doğru yöneldiğinizde direksiyonu batıya doğru kırabilir, tatil köylerinin ve şehir merkezinin kalabalığından uzak, huzurlu sahil kasabalarına yönelebilirsiniz. Örneğin Kaş’a… Kaş, su altı güzellikleriyle, serin geceleriyle ve buz gibi deniziyle daha fazlasını isteyenler için güzel bir seçenek. Merkezdeki Arnna Boutique Hotel ya da Luvi Kaş Otel, Çukurbağ Yarımadası’ndaki Mandalina Suites ya da Deniz Feneri Lighthouse Hotel’de konaklayabilir, farklı seviyelerdeki dalış eğitimlerine katılabilir ve otomobilinize atlayıp çevredeki plajlara ve antik kentlere günübirlik geziler düzenleyebilirsiniz.

Kaş

Uzun otomobil yolculuklarına çıkarken ve yolculuk sırasında otomobilinizden daha fazlasını istemek en doğal hakkınız. Hepsinden önce, bir hafta ya da daha uzun sürecek bir tatilde hiçbir şeyin eksikliğini hissetmemek için, yanınıza tüm ihtiyaçlarınızı alabilmeli, tüm bunları otomobilinize sığdırabilmelisiniz. Yalnızca yanınıza aldıklarınıza değil, maviye uzanan bu yolculuklarda anı olarak satın aldığınız hediyelik eşyalar, kıyafetler veya aksesuarlara da yerinizin olması önemli. Elleriniz eşyalarla ve çantalarla doluyken onları en verimli şekilde bagaja yerleştirebilmeniz için ayağınızı HR-V’nin arka tamponunun altına uzatmanız yeterli! Otomobilinizin anahtarın cebinizde veya çantanızdaysa Power Tailgate özelliği ile HR-V, bagajı otomatik açıyor ve siz bagaj kısmından uzaklaşırken otomatik kapatıyor. Sihirli Koltuklar sayesinde daha fazlasını taşımanızı sağlayacak bagajı ve yolculuk sırasında daha fazla alan sağlayan geniş iç hacmiyle size ve eşyalarınıza yeterli alanı sunuyor.

Yolculuk sırasında ortalama 5.4l/100km benzin tüketen Yeni Honda HR-V e:HEV, rakipsiz yakıt tüketimiyle de bütçenize dost oluyor. Gelişmiş e:HEV hibrit teknolojisiyle %100 elektrikli bir sürüş deneyimi sunan ve elektrikli sürüş modunda tam sessizlik vadeden Yeni Honda HR-V sayesinde yolculuğunuzda doğaya dost kalabiliyor, huzurunuzu koruyabiliyor, üstelik Honda SENSING teknolojisi sayesinde kendi güvenliğinizi de üst düzeye çıkarabiliyorsunuz. Size sadece yolculuğun keyfini çıkarmak, önünüzdeki tatili düşünmek ve akıllı şarj alanında kablosuz olarak şarj edebileceğiniz telefonunuzu Apple CarPlay veya Android Auto üzerinden çalan müziğin sesini açmak kalıyor. Siz de hayattan, bir yolculuktan ve bir otomobilden daha fazlasını istiyorsanız Yeni Honda HR-V e:HEV’i mutlaka inceleyin.