Sürdürülebilir bir dünya için bugün ne yaptınız? Peki sürüş keyfiniz için? Elektrikli otomobiller tüm dünyada yaygınlaşırken, artık bir lüks olmaktan çıkıyor. Dünyanın seri üretim ilk elektrikli B-SUV modeli olan Yeni Hyundai KONA Elektrik, şimdi Türkiye’de de kullanıcılarla buluşuyor!

Yeni Hyundai KONA Elektrik

Yakıtla çalışan motorların ve dolayısıyla fosil yakıt tüketimi, hava ve gürültü kirliliğinin tek seçenek olduğu bir dünya geride kaldı. Dünyamız geri dönüşü her gün biraz daha zorlaşan bir çevresel dönüşüme maruz kalmaya devam ederken, elektrikli otomobillere geçiş gibi gündelik yaşamımızda yapacağımız değişiklikler, çevrenin korunması, dünyanın sürdürülebilirliği için atabileceğimiz bireysel adımlar arasında sayılıyor. Karbon ayak izini minimuma indiren elektrikli motorlar, harcadığı yakıtın sadece yaklaşık %20’sini harekete dönüştürebilen yakıtla çalışan motorların alternatifi olarak elektrik enerjisinin yaklaşık %60’ını harekete çevirebilmesiyle verimlilikten de sınıfı yüksek bir notla geçiyor.

Yeni Hyundai KONA Elektrik

Elektrikli otomobiller yalnızca çevreye değil, sürüş keyfimiz ve tüketici deneyimimize de iyi geliyor. Sessiz çalışan elektrikli motorlar sayesinde sessiz bir sürüş sizi bekliyor, yol alırken yarattığınız gürültü kirliliği de neredeyse yok oluyor. Motorun fiziksel hareketi ve gürültüsü minimuma indiğinden, rahat ve huzurlu bir yolculuk sizi bekliyor. Evde şarj imkanı benzin istasyonlarını hayatınızdan neredeyse çıkarıyor; elektrikli otomobilinizin pilini evinizde şarj edip şehir içi dolaşıma çıktığınızda, gün içinde hiçbir güç tazeleme molası vermenize gerek kalmıyor.

Yeni Hyundai KONA Elektrik

Tüm bu sebeplerle bir elektrikli otomobil sahibi olmak istiyorsunuz, size güzel bir haberimiz var: B-SUV sınıfındaki tamamen elektrikli ilk otomobil olma özelliği taşıyan Yeni Hyundai KONA Elektrik, şimdi Türkiye’de! Hyundai Assan’ın özellikle Amerika ve Avrupa pazarında tüketiciler tarafından yoğun ilgi gören otomobili Yeni Hyundai KONA Elektrik, dünyanın seri üretim elektrikli ilk B-SUV modeli aynı zamanda. Yeni Hyundai KONA Elektrik‘in otomobilin geniş bir duruş sergilemesini sağlayan, modern, estetik ve ilgi çeken bir dış tasarımı var. Yeni LED gündüz farları ile daha da geliştirilen ön kısım, Yeni Hyundai KONA Elektrik‘e özgü bir özellik olan asimetrik bir şarj portu ile tamamlanıyor ve elektrikli sürüş hakkında güçlü bir izlenim bırakıyor.

Elektrikli otomobillerle ilgili birçok potansiyel kullanıcıyı endişelendiren menziller, son yıllarda yapılan yatırımlar, gelişen teknolojiler ve elektrikli otomobillerin ve şarj noktalarının yaygınlaşması sayesinde oldukça artmış durumda. Artık birçok elektrikli otomobil modeli şehirlerarası yolculuklara dahi yetecek ya da hemen hemen bir içten yanmalı bir otomobilin verdiği yakıt takviye molası kadar sayıda şarj molası vererek yola devam edecek menzillere sahip. Üstlelik yollardaki şarj istasyonlarının sayısında da oldukça olumlu bir artış dikkat çekiyor. 2011 yılı verilerine göre Avrupa’da yaklaşık 2500, Türkiye’de ise 20 şarj istasyonu bulunurken, 2020’de bu sayı Avrupa’da 200 bine, Türkiye’de ise 2500’e yaklaşmış durumda. Üstelik bu istasyonların yerlerini bulmak için çeşitli teknolojilerden, uygulamalardan faydalanmak da elektrikli otomobillerle çıkılan yolculukları kolaylaştırıyor. Segmentindeki en uzun sürüş menzillerinden birine sahip olan Yeni Hyundai KONA Elektrik de menzil konusundaki endişeleri yok ediyor ve tek bir şarjla 484 kilometre (WLTP-64 kWh pilli versiyon) yol gidebiliyor. Ayrıca Yeni KONA Elektrik, evdeki özel bir şarj ünitesiyle (wallbox) 47 dakika gibi kısa bir sürede %80 şarja ulaşabiliyor.

youtube play youtube play
Yeni Hyundai KONA Elektrik

Hyundai Assan, merakla beklenen bu elektrikli otomobil için lansmana özel fiyatların yanında çok özel fırsatlar da sunuyor. İlk 5 bakım için ücret talep edilmezken, otomobillerini ev veya iş yerlerinde şarj etmek isteyenler için wallbox şarj ünitesi ve 250 dakikalık e-şarj kartı da hediye ediliyor. Yüksek voltajlı bataryaları 8 yıl ya da 160 bin km’ye kadar garanti kapsamında bulundurulurken, kullanıcılar 1 yılk boyunca ücretsiz yol yardımı hizmetinden de faydalanabiliyor.

Detaylı bilgi almak için tıklayın.