Radyodan benzersiz sesiyle Janis Joplin yükseliyor: “Oh Lord, won’t you buy me a Mercedes-Benz?” Janis yaşarken de onun hızına yetişebilecek tek aracın, ancak bir Mercedes-Benz olabileceğini biliyordu. Biz bu şarkıyı dinlerken hangi modele yazıldığını bilmeden, gözümüzde hep 1954 model bir SL canlanırdı. Sizin de öyle mi?

Bazı şeyler asla eskimez, kıvam kazanır. Zaman akıp giderken arzulanabilir olmaktan zerre kaybetmeyen hatta eskisinden bile fazla değerlenenler, zamansızlık rütbesiyle ödüllendirilir. Tıpkı SL serisi gibi. Uzun yıllar içinde bir klasiğe dönüşen SL duruşu, evrimine tanıklık ettiğimiz üstün detaylarıyla ikonik bir şarkıya da ilham olabilir, bir sahnenin açılışına da.

Yeni Mercedes-AMG SL

Müjdeyi verirken bu yüzden çok heyecan duyuyoruz: Yeni Mercedes-AMG SL artık Türkiye’de! Bu sefer bir bilim kurgu filmine konu olabilecek, çağının çok ötesinde zengin standart donanımıyla karşımızda. AMG ailesinin heyecan yaratan yeni üyesi ile tanışmaya hazırsanız başlıyoruz.

Yeni Mercedes-AMG SL

Formula 1TM’den aktarılan yenilikçi motor teknolojisine sahip etkileyici başlangıç:

• Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+, Formula 1TM’den aktarılan elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi özelliğiyle dünyada ilk niteliği taşıyor.

• Doğrudan Formula 1TM’den aktarılan bu teknoloji, Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı tarafından uzun yıllardır kullanılıyor.

• Yeni nesil turbo, tüm devir bandı boyunca ani gaz tepkisi sunarak, verimliliği artırırken daha da dinamik bir sürüş deneyimi sunuyor.

Dünyada Bir İlk.

Mercedes-AMG ailesinin yeni üyelerinden Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+, ilk kez seri üretim bir otomobilde doğrudan Formula 1TM’den aktarılan elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi özelliğiyle dünyada bir ilk. Tüm şehri kendi özel Formula 1TM pistine dönüştürmek isteyen teknoloji meraklısı yenilikçileri hedef alan donanımı ile yüksek standart arayışını kusursuzca karşılıyor.

Yeni Mercedes-AMG SL

Safkan SL Efsanesinde Yepyeni Bir Dönem.

Bir model sadece estetik özellikleriyle ve anılarımızda eşlik ettiği imgelerle hatırlanırsa hoş bir nostalji olmanın ötesine geçemez. Yeniden günlük tutkumuz haline gelmesi için bundan çok daha fazlası gerekir. İşte tam bu noktada, Mercedes-Benz’in teknolojiyi insanların kullanımına sunma arzusu devreye giriyor. Orijinal SL Estetiği ve nostaljisini, AMG’nin lüks ve teknolojisiyle birleştirerek başarıyorlar bunu.

SL, 70 yıllık köklü geçmişiyle safkan bir yarış otomobilinden üstü açık lüks bir spor otomobile dönüştü ve bir efsane olarak otomobil tarihine adını yazdırmış durumda. Yeni Mercedes-AMG SL bu köklü tarihe bir başka kilometre taşıyla damgasını vuruyor.

“Köklü bir geçmişe sahip olan SL birçok kez tarihi kilometre taşlarına imza attı. Örneğin 1954’teki efsanevi 300 SL Gullwing, direkt benzin enjeksiyonuna sahip dünyanın ilk seri üretim binek otomobili idi. Yeni Mercedes-AMG SL 43 ise elektrikli egzoz gazı turbo beslemesine sahip ilk seri üretim araç oldu. SL, bu teknoloji sayesinde giriş seviyesi versiyonda da üstün bir performans sergiliyor. Dolayısıyla giriş seviyesi SL versiyonumuz da tipik AMG performansını en üst düzeyde lüks ve konforla birleştiriyor. Dahası, bu yenilikçi motorla daha geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyoruz”

Philipp Schiemer, Mercedes-AMG GmbH Yönetim Kurulu Başkanı

Benzersiz Tasarım.

Hayatınızdaki her şeyi kişiselleştirmeyi seviyorsanız, yeni seri tam size göre. Çok sayıda kişiselleştirme opsiyonu barındıran yeni AMG üyelerinde konfor ve güvenlik her zamanki gibi ön plandayken, zarif dış tasarım tek kelimeyle büyülüyor.

SL; uzun dingil mesafesi, kısa ön ve arka çıkıntılar, uzun motor kaputu, eğimli ön cam, geride konumlandırılmış kabin ve güçlü arka kısım gibi karakteristik tasarım unsurları ile dikkat çekiyor. Tüm bu tasarım unsurları karakteristik SL siluetini oluşturuyor. Hacimli çamurluklar ve yan panellerle aynı hizada büyük çaplı hafif alaşım jantlar güçlü ve dinamik bir görünüm kazandırıyor. Sekiz silindirli Yeni Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ modelinde aerodinamik olarak optimize edilen ve hava direncini azaltan 21 inçlik hafif alaşım jantlar da sunuluyor.

Yeni Mercedes-AMG SL

Biraz Şehir Havası Alalım.

Artık tüm donanıma tamamen hakimiz. Şimdi biraz şehir havası alalım mı? Olmazsa olmaz bütün zengin özellikler Mercedes-Benz kalitesi için standarttır. Fakat ona sahip olduğunuzu özümseme deneyimi, tavanı açıp gökyüzüne baktığınızda gerçekleşecek.

Yeni SL’nin daha sportif konumlandırması metal açılabilir tavan yerine elektrikli tente tavan tercihini beraberinde getiriyor. 21 kilogramlık ağırlık avantajı ve daha düşük ağırlık merkezi, sürüş dinamikleri dışında yol tutuşu özelliklerini de iyileştiriyor. Z-katlama mekanizması alandan ve ağırlıktan tasarruf sağlarken, ayrıca bir tente örtüsüne de gerek kalmıyor. Tentenin tasarımı, tente açıldığında tamamen düz bir konum oluşturuyor. Açılıp kapanmasının yalnızca 15 saniye sürmesi ise, Mercedes-Benz mühendislerinin alamet-i farikası!

Kendi yolunuzun Formula 1TM Pilotu olmak için Yeni Mercedes-AMG SL ile tanışın!