Premium kompakt ve küçük otomobiller segmentinin en büyük hayran kitlesine sahip modeli olan MINI yenilendi: Meraklılarına simge haline gelmiş heyecan verici tasarımın, eğlence ve yakıt tasarrufu arasında daha da iyileştirilmiş dengenin ve yenilikçi ağ bağlantısı teknolojisinin mükemmel uyumunu sunuyor!

magger_560x300

Orijinal MINI’nin simge haline gelmiş stili, oranları ve gövde yapısıyla dış tasarımı, evrimsel bir yaklaşımla iyileştirildi. Altıgen radyatör ızgarası, farlar ve geniş krom çerçeveli stop lambaları, sinyalizasyon öğeleri ve otomobili çevreleyen siyah gövde elemanları gibi karakteristik tasarım özellikleri yeniden yorumlanarak, her noktası yüzey tasarımlarıyla daha da vurgulandı. Yeni modelin benzersiz doğası, seçkin ayrıntılarla tamamlandı. Yeni MINI, meraklılarına beş gövde renk seçeneği ve isteğe bağlı olarak kontrast renkte tavan ile sunuluyor.

201311-P90139183-zoom-orig

Yeni MINI, yeni boyutlar. yeni mini cooper

Önceki modelden 98 milimetre uzun, genişliği 44 milimetre geniş ve yüksekliği 7 milimetre daha yüksek.

201311-P90139284-zoom-orig

Yeni gösterge ve sistem konsepti sayesinde direksiyon kolonu üzerindeki gösterge paneli yol hızını ve motor devrini, renkli ekran ise otomobil durumuyla ilgili detayları ve yakıt seviyesini gösteriyor. Orta konsolda yer alan MINI Controller ile navigasyon, eğlence, telefon ve otomobil işlevleri kontrol edilebiliniyor ve otomobil içi bilgisayar sistemiyle kullanıcıya geri bildirim sağlanıyor.

Yeni MINI: Gövde yapısı ağırlığa ve çarpışmaya göre optimize edildi!

Gövde yapısı ağırlığa ve çarpışmaya göre optimize edilmiştir. Ön ve yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları, önde kemer gergileri ve kemer kuvveti sınırlandırıcılarıyla tüm koltuklarda 3 noktalı otomatik emniyet kemerleri, arkada ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı yer alıyor. Donanımdaki artışa rağmen, neredeyse tüm yeni MINI modelleri önceki modellere ve segmentte yer alan rakiplere göre daha düşük ağırlığa sahiptir. Akustik ve titreşim konforu da iyileştirilmiştir.

Kapsamlı standart donanımlar ve üstün seçenekler otomobilin konforunu, premium özelliklerini ve bağımsız tarzını geliştirir. Yağmur sezicisi, park mesafe kontrolü, konfor erişim sistemi, elektrikli cam tavan, tavan rayları, elektrikli ısıtmalı ve katlanan aynalar, otomatik elektrokrom fonksiyonlu iç ve dış aynalar, koltuk ısıtma, 2 bölgeli otomatik klima, John Cooper Works tasarımı arka spoyler bunlar arasındadır. Geniş çeşitlilikte dekoratif tavan ve dış ayna seçenekleri, motor kapağı şeritleri, koltuk döşemeleri, iç yüzeyler ve Colour Line’ların yanı sıra MINI Radio Visual Boost, Harman Kardon Hi-Fi hoparlör sistemi otomobilin özelliklerini tamamlar.

Yeni MINI ile tanışmak ve hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz!

 

*MINI Cooper boyut farklarıdır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN