2022’ye birkaç gün kala kendinizi nasıl hissediyorsunuz, yeni yıl hedeflerinizi belirleyip hayaller kurdunuz mu? Evet, 2021 biraz hızlı geçti bunun farkındayız ama bu gene de yılın en güzel zamanını sevdiklerinizle birlikte geçirmeye engel değil. Her zaman olduğu gibi bu Yılbaşı partinizde de Schweppes’li mocktail’lerinizi hem kendiniz hem de misafirleriniz için hazırlayın ve unutulmayacak bir akşama hep birlikte merhaba deyin. Bu arada Yılbaşı davetinizin favorisi olacak mocktail tarifleri tam da #NeİstediğiniBilenlere göre.

Işıl ışıl süslemeler ile yılın en güzel zamanına heyecan ve yeni umutlarla giriş yapanlardan mısınız? Peki bu heyecanınıza ortak olan sevdikleriniz ve aile üyelerinize birbirinden lezzetli mocktail’ler hazırlamaya, bu umutlu geceyi daha da unutulmaz kılmaya ne dersiniz? Farklı damak tatlarına hitap eden bu mocktail önerileriyle, Schweppes Zero Tonic‘in sofistike lezzetini, Schweppes Lime & Mint‘in o ferah lezzetini ve Schweppes Mandarin‘in aromatik tadını kendi Yılbaşı klasiğinize dönüştürün.

Schweppes ile Yeni Yıla Özel Mocktail Tarifleri

New Year Resolution

Schweppes Zero Tonic ile yeni yıl heyecanını yansıtan sofistike bir lezzet.

Malzemeler: 2 dal taze dağ kekiği, 2 tatlı kaşığı vanilya şekeri, 5 cl taze nar suyu, 2 cl lime suyu, Schweppes Zero Tonic Süslemek için: Dağ kekiği.

Hazırlanışı: 1. Bardağı buzla doldurun, taze dağ kekiğini tokmak yardımı ile iyice ezin, üzerine sırasıyla vanilya şekeri, nar suyu, lime suyu ilave edip karıştırın. 2. Karışımın üzerini Schweppes Zero Tonic ile doldurun. 3. Dağ kekiği ile süsleyip servis edin.

Provence Herbs

Schweppes Lime & Mint ve lavantanın birleşimiyle lezzet harmonisi.

Malzemeler: 3 cl lavanta çayı, 2,5 cl şeftali şurubu, 6 cl taze yeşil elma suyu, 3 cl lime suyu, Schweppes Lime & Mint Süslemek için: Kuru lavanta ve yeşil elma dilimleri.

Hazırlanışı: 1. Bardağı buzla doldurun, üzerine sırasıyla lavanta çayı, şeftali şurubu, elma suyu ve lime suyunu ilave edip karıştırın. 2. Karışımın üzerini Schweppes Lime & Mint ile doldurun. 3. Lavanta dalı ve elma dilimleri ile süsleyip servis edin.

Punchy Lime & Mint

Schweppes Lime & Mint ile tarçının ikonik uyumu.

Malzemeler: 8 cl yeşil çay, 0,5 cl tarçın şurubu, 0,5 cl şeftali şurubu, 3-4 küp elma, 1 dilim portakal, 1 adet çilek, 1 dilim greyfurt, 1 adet tarçın çubuğu, Schweppes Lime & Mint Süslemek için: Gül kurusu tomurcuğu ya da taze gül yaprakları.

Hazırlanışı: 1. Bardağı buzla doldurun, üzerine sırasıyla soğutulmuş yeşil çay, tarçın ve şeftali şurubunu ilave edip karıştırın, meyve parçaları ve tarçın çubuğunu ekleyin. 2. Karışımın üzerini Schweppes Lime & Mint ile doldurun. 3. Gül kurusu tomurcuğu ya da taze gül yaprakları ile süsleyip servis edin.

Tangerinian Sunset

Schweppes Mandarin, greyfurt ve fesleğenin benzersiz lezzeti.

Malzemeler: Yarım greyfurt, 7 yaprak taze fesleğen, 20 ml greyfurt suyu Schweppes Mandarin Süslemek için: Greyfurt dilimi ve taze fesleğen yaprağı.

Hazırlanışı: 1. Yarım greyfurt ve taze fesleğenleri bir bardak içerisinde tokmak yardımı ile ezin, üzerine greyfurt suyu ilave edin ve karıştırın, karışımı süzdükten sonra buz dolu bir bardağa ekleyin. 2. Karışımın üzerini Schweppes Mandarin ile doldurun. 3. Greyfurt dilimi ve taze fesleğen yaprağı ile süsleyip servis edin.