Daha önce, pek eğlenmediğiniz kutlama organizasyonlarında bulundunuz mu? Buna cevabı ‘hayır’ olanların sayısı o kadar azdır ki. Bir de ‘eğleniyormuş gibi’ yapma nezaketi yok mu, işte o tarifsiz bir ağırlık yaratır. Gerçekten eğlendiklerimiz ise adına ‘yaşama coşkusu’ dediğimiz güzelliğin biricik yakıtıdır. Hatıra kutumuzun en güzel köşelerine bir kez kurulmaları yeter. Sonraki tüm güçlükleri aşma enerjimizi onlardan alırız. Beklentilerimiz rafine bir içerik kazanana kadar idareten eğlendiğimiz anlara maruz kalmamız kaçınılmazdır. Bütün bu yaşanmışlıklardan sonra “ne istediğini bilen” insanlara dönüştük. Bu dönüşümle birlikte, keyif aldığımız akşamların, gerçekten katılmak istediğimiz için katıldığımız davetlerin sayısı da artmaya başladı. Kendimizle gurur duyduğumuz “hayır”larımız oluştu. Tam da bu yüzden yılbaşı gecesini kutlamak için ne istediğini bilen, keyif alacağı ortamı şekillendirmekten heyecan duyan ve partinin tadını gerçekten çıkaranlara yani sizlere mini bir liste hazırladık. Hadi başlayalım!

Nefis Mocktail’ler Hazırlayın!

Oyunlara geçmeden önce gecenize lezzet katalım. Tam bunun için bütün malzemeleri hazırlayın ve evinizde yarattığınız barda, arkadaşlarınızla birlikte çok lezzetli Mocktail denemeleri yapın diye sizin için Schweppes tarafından hazırlanmış iki farklı Mocktail tarifi keşfettik.

Chili Appointment: Acı sever misiniz? Biz bayılırız.

youtube play youtube play

Tarifi hazırlamak oldukça kolay ve eğlenceli. Finalde eklenen sunum ise masayı oldukça canlandıracak. Hazırsanız adımlarımızı takip edin:

Shaker bol buzla doldurulur. 2 dilim misket limonu, 3 ince dilim acı kırmızı biber, 50 ml çarkıfelek meyvesi püresi eklenir ve çalkalanır.

Sunum için:

Bardağın ağız kısmında misket limonu, ardından bardağın misket limonu ile ıslanmış bölümü kırmızı pul biber üzerinde gezdirilir. Shakerdaki karışım bardağa aktarılır ve üzerine mocktail’in esas oyuncusu Schweppes Bitter Lemon eklenir. Son olarak taze çarkıfelek meyvesi ile süslenir ve servise hazır!

Very Cherry Social: Biraz kırmızı, yılbaşı akşamına çok yakışmaz mı?

youtube play youtube play

Çok şık ve lezzetli, yeni yıl ruhuyla da oldukça uyumlu mocktail tarifimizin gece boyu konuşulacağından eminiz! Başlayalım:

Shaker bol buzla doldurulur. 4 adet karabiber tanesi, 50 ml vişne suyu, 5 ml konsantre kiraz çiçeği şurubu eklenir ve çalkalanır. Shakerdaki karışım bardağa aktarılır ve üzerine kusursuz bir lezzet dengesi yakalamak için Schweppes Tonic Water eklenir. Bir kürdana özenle dizeceğiniz Maraschino kirazlarını final dokunuşu için bardağınızın üzerine kondurmayı unutmayın. İsterseniz taze kiraz çiçeğini de sunumunuza ekleyebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!

Schweppes tarafından hazırlanan onlarca farklı Mocktail tarifine buradan ulaşabilirsiniz!

Yılbaşı Atıştırmalıkları Hazırlayın.

Malum beraberce hazırlanan yılbaşı büfelerinin, kahkahalarla kurulan sofraların önemini en çok hissettiğimiz o akşamdayız. Schweppes tarifleriyle hazırladığımız Mocktail barı kusursuz görünüyor! Sıra atıştırmalıkları hazırlamaya geldi. Rengarenk malzemelerle gecenin oyunlarına, müziğine ve ruhuna eşlik edecek pratik ve sevdiklerinizle birlikte yapmaya uygun tarifleri sizin için burada derlemiştik. Parmesanlı Çıtır Enginar Kalbinden, Kızarmış Keçi Peyniri Toplarına uzanan tariflerimizi keşfetmek için tıklayın ve her birini Schweppes Mocktail lezzetleriyle eşleştirin.

Karar Alma Oyunu.

Klasikleşmiş “Never Have I Ever” oyununu, yeni yıl kararları alma oyununa dönüştürebilirsiniz! Nasıl mı? Oyunun geleneksel versiyonunda, gruptan birisi “Daha önce hiç …… yapmadım.” der ve daha önce bahsedilen şeyi yapmış olan kişi, oyunun başında belirlenen cezayı çeker. Magger versiyonunda ise, yılbaşı için yeni kararlar alma ritüelini bu oyuna adapte ediyoruz. Gruptan biri seçtiği kişi için bir hedef koyuyor, örneğin: “Bu sene 3 farklı şehir gezeceksin.” Bu kararı kabul eden kişi, bir sonraki yılbaşı akşamına kadar gerçekleştirmek zorunda, pas demek isterse ortaya konan cezayı çekmesi gerekecek. Böylece hem yeni yılı birlikte karşıladığınız arkadaşlarınızla yıl boyu bir karar uygulama bağı içinde kalabilir hem de kendinizi yeni maceralar içinde bulabilirsiniz.

Birbirinizi Gerçekten Tanıyor Musunuz?

Şimdi size çok eğlenceli bir mobil oyun önereceğiz. Jetgiller’in uçan arabalarla seyahat ettiği yıllara çok yaklaşmışken oyun konusunda da teknolojiden yardım almak hiç fena olmaz. Aplikasyonun ismi “Cheers”*. İçindeki 11 farklı grup oyunuyla gecenin temposu hiç düşmeyecek. Biz içeriklerden en çok “Most Likely” ve “Back to Back” oyunlarını sevdik. Nedeni ise oyunculara diğer oyuncular hakkında sorular sorarak grubun kaynaşmasını ve herkesin birbirini daha da iyi tanımasını sağlaması. Baştan söyleyelim; anlatım dili epey mizahi olan bu uygulama geceyi kahkahalara boğabilir.

King of Tokyo!

Bildiğiniz bütün masa oyunlarını unutun. King of Tokyo, dünyanın en ünlü oyunlarından Magic The Gathering’in yapımcısı Richard Garfield’den yine bol ödüllü bir oyun. Strateji, adrenalin, rekabet ve eğlencenin gece boyu doruklarda yaşanmasını sağlayacak. Oyunda hedef çok basit: Tokyo’nun kralı olmak. Fakat hedefe giden yollar oldukça eğlenceli. Gruptaki herkesin adeta karakter analizini yapabileceğiniz bu oyunda amaç, bütün rakiplerinizi elemek veya sessiz ama derinden ilerleyerek 20 puana ulaşmak. Daha önce oynamadıysanız yılbaşında denedikten sonra her hafta King of Tokyo buluşmaları organize etmeye başlayabilirsiniz.

En sevdiğiniz yerde, en sevdiklerinizle, içinizden geldiği, aklınıza estiği gibi bir başlangıç, 2023’e çok yakışacak. Mutlu yıllar!

Ayrıca belirtmek isteriz, yeni yılda yüzlerce hediye, ne istediğini bilenleri bekliyor. Çekilişe katılmak için Migros’tan Money Kart ile tek seferde 30 TL’lik Schweppes alışverişi yapmanız yeterli. Detaylar için tıklayın.