Masa başı iş yaptığımızda insan sadece Word, Excel dokümanları ve e-postalar arasında koşturuyor. Küçük bir nefes almak için bazen takip ettiğimiz web sitelerinde zaman geçirip yeni gördüğümüz her şeyi hafızamıza kaydediyor hafta sonu geldiğinde ise uygulamasına geçiyoruz. Ya satın alıyoruz, ya gidip görüyoruz, ya da geziyoruz…. Artık hafızaya kaydetme ya da bir yerlerden tavsiye alma derdine son! Sizin için derlediğim “Gözüme Takılanlar” bundan sonra theMagger’da zaman zaman yayında!

Renkli Sneaker- Şu bir siyah bir beyaz olan hayata renk katan çiçekler, böceklerden sıkıldıysanız; Nike, Adidas gibi global markaların rengarenk sofistike bot lastik ayakkabılarından vazgeçemeyeceksiniz. Nicki Minaj da neonlarıyla bu olayı evrenselleştirenler arasında…

Özgür Masur’dan Bilstore için özel koleksiyon- Onu hep Haute Couture koleksiyonları ile gördük. Ama şimdi hazır giyim için en dinamik marka ile işbirliğinde… SADE-CE adını verdiği koleksiyonundan esinlenerek Bil’s markasına , beyaz gömlekler tasarlayan Özgür Masur‘un günün her saatinde rahatlıkla giyilebilecek tasarımları Bilstore’larda yerini aldı.

Çılgınlığınızın dışa vurumu FUNPIX– Adı üzerinde, eğlence! Bir seminere gittim ve orada karanlık bir oda gördüm. İçine girdim ve bakın neler oldu… Düğünlerin vazgeçilmez unsuru olmuş bile! Resimleri magnet üzerine bastırabilir ya da mail olarak gönderebilirsiniz.

BABAMSAĞOLSUN- Bu motto tanıdık geliyor olabilir; çünkü Buse Terim “Didem’in İzi” kolyesini sosyal medyada paylaşmıştı. Bundan eksik kalamayacağımı düşünen ben bu ara yaşam tarzımı etkileyen ‘Biz Ayrılamayız’ kolyemi hemen kaptım.

Pendulum Takıları- 2006 yılında Danimarkalı takı tasarımcısı Jeannette Nielsen tarafından kurulan İskandinav takı markası. Bilmeyenlere dipnot düşelim. Rengarenk ama hem kışa hem yaza ayak uyduruyor. Kullanılan semboller arasında inekten tutun da kravata kadar her şey var! Pendulum takıları;  deri, lastik, işlenmiş elmas parçaları gibi ham maddeleri bir araya getirip, ipek, el yapımı cam, kristal, seramik, altın ve gümüş ile harmanlanarak tasarlanıyor.

Yeşil Çaylı Kitkat- Çocukluğumdan beri kaçak olarak dolaptan çaldığım gofret. Kendimi durduramıyor, çok çikolata seven bir insanım itiraf ediyorum. Neyse ki daha sağlıklı bir versiyonu çıkmış: Yeşil Çaylı Kit Kat’ı deneyin derim!

ZİTE Application- Zite, kendinize ait hazırladığınız bir e-dergi. Sevdiğiniz köşe yazarlarını bir araya toplayıp güncel yazılarından haberdar olduğunuz bir aplikasyon. İndirin ve arkanıza yaslanıp kahve eşliğinde kişisel e-derginizin keyfini çıkarın.

SEYAHAT SEVERLERE MÜJDE! BU HARİTALAR SAYESİNDE KAYBOLMAYACAKSINIZ! Bilstore Mağazalarında satışa sunulan, özgün grafiği, orijinal kırışık yapısı , yırtılmaz geri dönüşümlü  tyvek malzemesi ile  üretilmiş ve asla yok edilemez olan haritalar sayesinde şehirde yolunuzu bulmakta zorlanmayacaksınız… Anıtlar, müzeler, sanat galerileri , yapılar, tarihi mekanlar, parklar…

Gittiğiniz ülkelerde  ziyaret ettiğiniz şehirlerde kendinizi bir sanatçı, bir şair , bir fotoğrafçı, bir sevgili, bir hayalperest gibi hissedeceksiniz.Haritalar Amsterdam, Barcelona, Berlin, Hong Kong, Londra, Milano, Madrid, NewYork, Paris, Roma, Stockholm, Tokyo ve Toronto için hazırlanmış…

Gram / Şişhane’nin Yeni Yüzü- 2010’un En İyi Şef’i olan, bana sebzeyi sevdiren kadın Didem Şenol tarafından açılmış bir mekan. Günlük ev yemeklerinin hazırlandığı yer de, pastane bölümü de tatlılarıyla kendine alıştırıyor. Küçük ama samimi bir yer olan mekanın dekoru da ilham kaynağınız olacak.

Evim Yok ama Dekorum Çok- Ailemle yaşıyorum ama hayallerimdeki evi her gün dekore ediyorum. İnternette gezinirken hep karşılaştığım bu sehpayı ilk fırsatta almayı planlıyorum. Sehpa üzerinde duran kumanda, cep telefonu, yemek izlerinin kalıntısı bin çeşit alet edevatın durduğu ve çirkin gözükmeye yol açan demode sehpalardan kurtulup bu Jenga oyunundan esinlenmiş mini dolapları kendiniz yaratabileceğiniz Coffee Table’a ne demeli? Yorum sizin…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?