Yıl bitiyor. Ağaçlar ve sokaklar ışıklarla aydınlatılmaya, vitrinler süslenmeye, müzikler ve kokular yeni yılı müjdelemeye başladı bile. Yılın son iş günlerinde evinize döndüğünüzde kendinizi ödüllendirmeniz, Schweppes’li mokctail’inizi yudumlarken karşısına geçip tadını çıkarmak için yeni önerilerimiz var – ya da belki de tam da yılbaşı gecesinde bir film maratonu yapmak için! Yeni yıl ruhundan ne beklediğini, #NeİstediğiniBilenlere, romantik komedilerden animasyonlara film önerilerimiz bu yazıda!

#NeİstediğiniBilenlere Yılbaşı Filmleri

Last Christmas | 2019, Paul Feig

Aşka inancınızı tazeleyecek bir film daha… Yıl boyunca yılbaşı temalı ürünler satan tuhaf bir mağazada çalışan ve daima kötü seçimlerinin kurbanı olan Kate, bir gün Tom’la tanışınca her şey değişiyor. Tanıştığı bu gizemli adam, gerçek olamayacak kadar mükemmel çünkü… Senaryosunu ünlü oyuncu Emma Thompson’ın kaleme aldığı bu aşk hikayesi, Emilia Clarke ve Henry Golding’i buluşturuyor.

youtube play youtube play

Holidate | 2020, John Whitesell

Bayramlarda, tatillerde, aile ve arkadaş buluşmalarında hep yalnız ve bekar olan kişi olmaktan sıkıldınız mı? O zaman Sloane ve Jackson ile empati kurabilirsiniz. Onlar, aralarında bir anlaşma yapıyor ve bir yıl boyunca, özel günlerdeki aile ve arkadaş buluşmalarında birbirlerinin ‘artı biri’ olmaya söz veriyorlar. Noel, Yılbaşı, Paskalya, 4 Temmuz, Cadılar Bayramı… Bu bir bağlılık sözleşmesi değil – ama ya birbirlerine bağlanırlarsa? İki yılbaşı dönemi arasında geçen ve tüm bir yıla yayılan bu romantik komedi, yalnız olanlara yalnızlığını unutturuyor, birlikte olanları birlikte güldürüyor.

youtube play youtube play

Happiest Season | 2020, Clea DuVall

Kız arkadaşından uzak bir Noel geçireceğini düşünürken, anlık bir kararla onunla birlikte ailesinin evine doğru yola çıkan Abby, tüm tatili olmadığı biri gibi davranmak zorunda geçireceğini fark edince bu kararını sorgulamaya başlıyor. Aile sevgisi, dürüstlük ve kabullenme üzerine başarılı bir komedi olan Happiest Season‘da başrolleri Kristen Stewart ve Mackenzie Davis paylaşıyor.

youtube play youtube play

Single All the Way | 2021, Michael Mayer

Netflix orijinal yapımı bu yepyeni romantik komedi, Noel ve Yılbaşı tatili için ailesini ziyarete giden Peter’ın, onların bitmek bilmez “bir sevgilin yok mu?” sorularından kaçmak için yanında en yakın arkadaşını sevgilisiymiş gibi yanında götürmesiyle başlayan olayları anlatıyor. Peter’ın yalnız olmayacağından habersiz ailesinin planladığı çöpçatanlık girişimleri, her şeyi daha da karıştırırken, hiç tahmin edilemeyecek bir aşkı alevlendiriyor. Soğuk günlerde içinizi ısıtan türden filmlerden Single All the Way, yalnızlıktan sıkılmış tüm bekarlar için bir umut oluyor.

youtube play youtube play

Office Christmas Party | 2016, J. Gordon & W. Speck

Ofislerde düzenlenen yılbaşı partilerini eğlenceli buluyor musunuz? Yoksa zorunluluktan, ayıp olmasın diye, eğleniyormuş gibi mi yapıyorsunuz? Amerikan komedisinin son dönem yıldızlarının büyük bir çoğunluğunu bir araya toplayan bu komedi, bir yandan sizi kahkahalara boğarken bir yandan da gerçekten eğlenceli bir ofis partisinin ne kadar kontrol dışı olabileceğini gösterip size ibret olacak. Office Christmas Party, şubesi kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bir yöneticinin, potansiyel bir müşteriyi etkilemek ve şubesini kapanmaktan kurtarmak için, partileri yasaklayan CEO’ya aldırış etmeden organize ettiği bir ofis partisini konu alıyor. Bu partide her şey kontrolden çıkıyor – her şey!

youtube play youtube play

New Year’s Eve | 2011, Garry Marshall

31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece, dünyanın en büyük metropollerinden New York City’de geçen bu film, yılbaşı gecesi aşkı, kalp kırıklıklarını ve dostluğu tadan birçok farklı karakterin hikayesinden oluşan bir kesişen hayatlar filmi. New York’un yılbaşı gecesi geleceği Ball Drop’ta görevli bir kadın ve yardımına koşan bir elektrikçi, yeni yılın ilk bebeğini dünyaya getirmeye çalışan bir çift, kızının yeni yıl dileğini gerçekleştirmeye çalışan bir bekar anne, görevli olduğu yılbaşı yemeğinde şarkıcı eski sevgilisinin sahne aldığını öğrenen bir şef, yeni yıl kararlarını uygulamadan hayata veda etmek istemeyen bir hasta, otomobili bozulan ve otostop çeken bir patron… Kadrosunda Sarah Jessica Parker’dan Zac Efron’a, Robert De Niro’dan Halle Berry’e, Ashton Kutcher’dan Michelle Pfeiffer’a birçok yıldız oyuncuyu barındıran filmdeki en az bir hikayede kendinizden bir şey bulacaksınız.

youtube play youtube play

The Holiday | 2006, Nancy Meyers

The Holiday, birbirini tanımayan ve her ikisi de duygusal olarak çöküntüdeki ABD’li Amanda ve İngiliz Iris’in bir internet sitesi üzerinden Noel ve Yılbaşı tatili boyunca evlerini değiştirmesini, birbirlerinin hayatlarını ödünç almasını ve tatillerinde birbirlerinin dünyalarında aşkı bulmalarını konu alıyor. Filmdeki çiftleri Cameron Diaz ve Jude Law ile Kate Winslet ve Jack Black canlandırıyor.

youtube play youtube play