Jaguar’ın tamamen elektrikli ilk performans SUV’u Yeni Jaguar I-PACE, 470 km’lik menzili, 4,8 saniyede 100 km/sa hıza ulaşan performansı ile heyecan verici bir sürüş deneyimi sunan, batarya teknolojisine sahip bir elektrikli araç. Ve işte güzel haberimiz: Jaguar’ın ilk elektrikli modeli I-PACE, Avrupa’da Yılın Otomobili (Car of The Year – COTY 2019) ödülünün sahibi oldu! 

Dünyanın en prestijli otomobil ödüllerinden biri olarak kabul edilen Avrupa’da Yılın Otomobili 2019 (COTY) seçmelerinde bu yılın galibi tamamen elektrikli Jaguar I-PACE oldu. Birbirinden başarılı 6 rakibini geride bırakan Jaguar I-PACE, İngiliz üreticiye de tarihindeki ilk COTY ödülünü kazandırdı. Alanında uzman, 23 ülkeden 60 otomobil gazetecisi tarafından teknik inovasyon, tasarım, performans, verimlilik ve fiyatına karşılık sunduğu değer gibi önemli başlıklar altında değerlendirilen 7 finalist otomobil arasından birinciliğe çıkmayı başaran Jaguar I-PACE, son 1 yılda kazandığı 56 ödülün en kıymetlisi olarak görülen COTY 2019’un da sahibi oldu.

Jaguar Land Rover CEO’su Prof. Dr. Ralf Speth de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilk tamamen elektrikli modellerinin aynı zamanda Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünü kazanan ilk Jaguar olmasının onlara büyük bir gurur verdiğini dile getirdi. İngiltere’de sıfırdan tasarlanan ve üretilen I-PACE’in şu anda teknolojik olarak piyasadaki en gelişmiş elektrikli araç olduğunun altını çizen Speth, Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünün kazanılmasının, dünya standartlarındaki ekiplerinin neler yapabileceğini gösterdiğini söyledi.

Jaguar I-PACE Birleşik Krallık’ta tasarlanıp geliştirilmesinin yanında , bugüne kadar 8.000’den fazla kullanıcıya teslim edildi. Tamamen elektrikli güç aktarma organları ve benzersiz alüminyum mimarisiyle sıra dışı bir sürüş deneyimi yaşatan Jaguar I-PACE, spor otomobil performansı ve SUV pratikliğini bir arada sunuyor.

Jaguar I-PACE, Almanya, Norveç ve İngiltere’de Yılın Otomobili, BBC TopGear dergisi Yılın Elektrikli Otomobili, Çin’de Yılın Yeşil Otomobili ve Autobest’in ECOBEST Ödülü de dâhil olmak üzere son bir yıl içinde dünya çapında 55 ödülün sahibi oldu. 

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN