İnsan, kaybettiği herhangi bir şey için üzülür. Hele bu kayıp “şey” olmaktan çıkıp bir insana dönüşünce acının büyüklüğü sözcüklerden taşar. Ne denilebilir ki… Dudakları aşan çığlıklar buharlaşıp yağmur oldu. Her birimizin çığlığı başka bedenlerde hayat buldu ve biz, yitirdiğimiz her can için “sonbahara” dönüştük.

Biliyorum ki bu hafta “Pazartesi sendromu” yaşamadık çünkü çocuk yürekler için yastaydık. Yine de hem biraz hava almak hem de dinlenmek için bir mekâna ihtiyaç duyduğumuzu düşündüm.

Zaman: Bir Pazartesi akşamı, iş çıkışı

Mekân: Zamane Kahvesi, Suadiye

Hava yağmurlu olsa da Bağdat Caddesi hep kalabalık ve hareketli olur. Mağazalarda alışveriş yapanlar, butiklerde son modayı takip edenler, cafe ve restoranlarda yemek yiyenler hiç eksik olmaz burada. Bunların hiçbirini istemeyenler ise Göztepe ya da Özgürlük Parklarına gidip doğayla arkadaş olabilir. Biz de bu hafta Nişantaşı ve Suadiye’de bulunan Zamane Kahvesi’ni seçtik. Hem yemek yemek hem de keyifli bir sohbet için uğranılması gereken bir mekân.

za2

Zamane Kahvesi’ne caddeyi turladıktan sonra geliyoruz. Hava biraz soğuk olduğu için bahçede az insan var fakat içerisi kalabalık. Hafta sonu ise burası tıklım tıklım oluyor. Mekânın kırmızı minderli beyaz sandalyeleri, üzerinde rengârenk tasarımların bulunduğu beyaz kapısı içimizi ferahlatıyor. İçinde çikolata ve tatlıların bulunduğu vitrin ve çalışanların güler yüzlü oluşu da burayı sevmek için iyi neden. Mönüyü elimize alıp incelediğimizde kıtır mantı, çilekli milföy ve Türk kahvesi söylüyoruz. Önce kıtır mantı geliyor. Geleneksel mantı anlayışının dışına çıkan bu leziz mantıyı mutlaka tavsiye ediyorum. Karnımızı bir güzel doyurduktan sonra çilekli milföy ve orta şekerli Türk kahvemiz de geliyor. Mekan güzel, yemekler leziz, daha ne olsun!

Afiyet Olsun!

za4

Menü

Kıtır Mantı

Çilekli Milföy

Türk Kahvesi

Yoksa siz hala Pazartesi iş çıkışı tıpış tıpış eve gidenlerden misiniz?

Zamane Kahvesi Adres: Bağdat Cad. No: 403 Suadiye / İstanbul

Fotoğraflar:
foodspotting.com, iremorsel.blogspot.com, sihirlidokunuslarr.blogspot.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?