“Patron” kelimesi ilk defa gemi kaptanları için kullanılmıştır. Bütün kaptanlar için değil ama. Sadece, her türlü engele rağmen gemisini kıyıya hasarsız olarak ulaştırabilenler bu ünvana layık görülmüşler. Eski kaptanların seyir defterlerini inceleyen araştırmacılar işin sırrını keşfettiklerinde, günümüzün zorlu rotaları için en kadim bilgiyi başa yazmışlar.

“Denizi düzenleyemezsin, zamanı düzenlemekle başla!”

Dünyanın verili bütün bilgi, teknoloji ve olanaklarını bir araya getirdiğimizde bile yapamayacağımız şey, zamanın geriye alınmasıdır. Zamanın üretimini yapamayız; onu kontrol edemeyiz ama zamana uyumlanabiliriz. Hayatın her alanında fark yaratabilenlerin ortak özellikleri zamanı düzenlemekteki yetkinliklerinde saklıdır.

Şimdi, kadim bilgideki anlamıyla “Patron” olabilmek ya da “Hiçbir şeye yetişememek” kavşağında bir soluklanalım.

Çalışma biçimimiz son senelerde ofis dışına taştığından beri zaman yönetimi daha önce hiç olmadığı kadar bireyselleşti. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırmaya göre geçtiğimiz iki senede ofis dışında çalışma oranı %59 oranında artış gösterdi. Alışık olduğumuz çalışma habitatı ve saatleri arasında kalmaktan yavaş yavaş uzaklaşırken, kendi kendinin patronu gibi zaman yönetimi yapma yeteneği kazanıyoruz.

Hayat serüvenimizin engelsiz bir rota olduğunu kim söyleyebilir ki? O halde zorlu rotalar için süzülmüş en eski öneriyi hatırlamanın zamanıdır: “Zamanı düzenlemekle başla!”

“Be Your Own Boss”

youtube play youtube play

Giderek gelişen ve yükselen bu trend, Boss Watches’ın yeni koleksiyonunda “Be Your Own Boss” sloganı ve geçtiğimiz seneden bu yana gençleşen marka yüzüyle selamlanıyor. Hem engeller karşısında fark yaratanlara hem de “boss” olmadığımız tek olgu olan zamana karşı bir saygı duruşuyla. Görkemli bir seyrüsefer için vira demenin tam kıyısında!

Bu seyirde sol kola aynı dayanıklılıkta bir eşlikçi gerekeceğini düşünerek sizi dünyaca ünlü markaların Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat mağazalarında bulabileceğiniz Boss Watches markası ile tanıştırmak istedik. Hugo Ferdinand Boss sayesinde üretime başlayan ve bir asra yaklaşan macerasında yine kurucusunun adıyla dünyanın en şık markalarından biri haline gelen Boss Watches, saat üretiminde de zirvedeki markalardan biri olma özelliğini koruyor.

Üç benzersiz, kalıcı ve zamana meydan okuyan Boss Watches modeli seçtik. Üç yeni model de  dikkat çekici tasarımı, güçlü duruşu ve incelikli detaylarıyla hem sezonun hem de geleceğin yeni klasiği olmaya aday. Tasarımdaki gold kullanımı, markanın “Like A Boss” söylemiyle eş zamanlı olarak kaliteli, lüks ve iddialı bir tamamlayıcı ortaya çıkarıyor. Saat&Saat güvencesiyle, stilinizin vazgeçilmezi olacağını öngördüğümüz Boss Watches’ı yakından tanıyın! Yeni rotalarda, hep yanınıza olması dileği ile.