Gelin birlikte bir liste yapalım. Kağıt kalem hazırsa, uyandığımız andan itibaren yalnızca 12 saat içinde kendimize dair kaç tane karar aldığımızı yazalım birlikte. Bizimkilerle başlıyoruz: Önce hava durumuna baktık ve kıyafetimize karar verdik. Ne içeceğimize ve kahvaltımıza karar verdik. Bugünkü toplantıda söyleyeceklerimizi tarttık. Trafiğe göz atıp, ulaşım aracımızı seçtik. Gün arasını nasıl değerlendireceğimizi düşündük. Liste uzayıp gidebilir ama fark ettiyseniz daha evden çıkmadan 5 karar aldık bile! Bir karar var ki, gün içinde en az 4 defa onu düşünüyoruz: Ne yesem?

Ne yesem sağlıklı beslenmiş olurum? Ne yesem kendime bir ödül vermiş olurum? Aradığım lezzete ve doygunluğa ulaşmış olurum? Ne yesem mutlu olurum?

Wasa & Mozzarella & Domates

Listemizdeki bu çok önemli karara ayırdığımız vakti artık başka konularda değerlendirebiliriz. Çünkü Wasa, her öğün için aradığımız farklı farklı nitelikleri tek ürünle karşılıyor. Hayal gücünüz ve damak tadınız kadar sınırsız çeşitlendirme imkanı sunarken saniyeler içinde şık bir sunuma dönüşebiliyor. Hem tatlıya hem tuzluya uyum sağlaması ile gerçek bir kurtarıcı.

Wasa & Keçi Peyniri & İncir

Zengin Lifler: Yeni Protein Mi?

İnsanların yalnızca %9’unun günlük lif ihtiyacını karşılayacak şekilde beslendiğini biliyor muydunuz? Bizce bunun en önemli sebebi, günlük akışımızın yoğunluğu içinde besleyici ve lezzetli olana aynı anda ve hızlıca ulaşmanın kolay olmaması. Wasa, yalnızca bir porsiyonuyla günlük lif alımı ihtiyacımızı karşılayarak hayatımızı kolaylaştırıyor.

Yapılan son araştırmalarda, günde 25-30 gram lif tüketmek, sağlıklı bir yaşam sürmemiz ve beslenme rutinimiz için büyük önem taşıyor. Lifler, bitkisel gıdalarda bulunan sindirilemeyen karbonhidratlardır. Diğer karbonhidratların aksine, sindirim sistemimiz tarafından sindirilemez ve emilemez ama kalın bağırsaklarımızdaki faydalı bakteriler tarafından kullanılır ve bizler için faydalı öğelere dönüştürülürler. Böylece uzun süre tokluk sağlarken, vücudumuza yük olmaz ve bağırsak floramızın iyiliği için çalışırlar.

Bu yüzden önümüzdeki yıllarda yeme içme federasyonları tarafından önerilen beslenme biçimlerinde zengin lifler tüketmek, zengin protein içeriklerinin dahi önüne geçecek gibi görünüyor.

Lif Bombası: Wasa & Pancar

Liflerin öneminden bahsetmişken, Wasa ile hızlıca hazırlayabileceğiniz bir lif bombası önerimiz var.

Wasa & Pancar

İstediğiniz kadar pancarı 25 dakika haşlayın ve püre haline getirin. Biraz zeytinyağı ve kekik ekleyin.

Hazır. Evet bu kadar. Göz alıcı pembeliğe ulaşan zengin lif kaynağı, antioksidan özellikli pürenizi Wasa ile buluşturun. Üzerini süslemek için “Super Foods” seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Chia, kinoa, çörekotu… Nar taneleri ve taze nane yaprakları da Wasa tablonuzun tamamlayıcısı olarak hazırda bekliyorsa, lifler görev başına!

Wasa’yı diğer sağlıklı seçeneklerden ayıran çok önemli bir özelliği daha var, onu da bahsetmeden geçemedik.

Wasa & Kuşkonmaz & Somon

Kendimize veya sevdiklerimize sunarken hızlıca şef tabağına dönüşebilmesi. Kalabalık davetler organize ederken, aileyi eğlenceli malzemelerle şaşırtmak istediğimizde dolabı açıp aklımıza gelen tüm malzemeleri Wasa üzerinde eşleştirebiliyoruz. Wasa tarifleri bir oyun gibi, her öğün başka bir deneyim fırsatı sunuyor. Üstelik bedenimize faydalı içerikler hediye ettiğimizden de emin olabildiğimiz bir oyun.

Wasa ile kendi şef menünüzü yaratmak ve ne yemeniz gerektiğini daha fazla düşünmemek için tıklayın.