Zamanda yolculuk yapabilme yeteneğine sahip olduğunu öğrenen Tim ve onun verdiği kararlar ile şekillenen bir hayat… İzlerken sizi de zamanda yolculuğa götüren keyifli bir film About Time!

İlginizi çekebilir: Anı Ekin Özdemir’den Aşkta ve Zamanda Ufak Bir Yolculuk İçin: About Time

About Time
About Time: Zamanlar Arası Bir Aşk Hikayesi

Zamanda yolculuk teması ile birçok film çekildi, About Time onların arasında izlerken en çok keyif aldıklarımdan. Oyuncu kadrosu bu düşüncemdeki önemli etkenlerden biri. Tim kendi halinde, ailesi ile yaşayan biridir. Deli dolu bir kız kardeşi (Lydia Wilson), sürekli masa tenisi oynadığı ve aralarındaki bağın çok kuvvetli olduğu babası ile Cornwall’da yaşamaktadır. Filmde baba-oğul ilişkisinin o ince noktalarının güçlü bir şekilde yansıtılması beni çok etkiledi. Tim’in babası rolünde ise en sevdiğim oyunculardan biri olan Bill Nighy var.

About Time
About Time: Zamanlar Arası Bir Aşk Hikayesi

Bir gün babasının ailelerinde süregelen sırrını açıklamasıyla hayatı bambaşka bir hal alıyor Tim’in. Zamanda yolculuk yapabilme yeteneğine sahip olduğunu öğreniyor ve gerçek aşkı bu sayede bulacağına inanıyor. Yaptığı pek çok hatayı geri dönerek düzeltiyor, çoğu kez aşık olduğunu zannediyor. Ve Mary ile tanışınca hayatının kadınını bulduğunu fark ediyor. Ancak Mary ile tanıştıktan sonra zamanda yolculuk yaparken daha da dikkatli olması gerekmekte. Bir yandan hayatını sevdiği kadınla normal bir şekilde sürdürmeye çalışırken, diğer yandan da yeteneğini ailesi için kullanması gerektiği durumlarda işler güçleştiğini hissediyor çünkü.

About Time
About Time: Zamanlar Arası Bir Aşk Hikayesi

Mary rolü için Rachel Mc Adams seçilebilecek en iyi oyunculardan biri olmuş. Zaten The Time Traveler’s Wife / Zaman Yolcusunun Karısı filminde Rachel Mc Adams’ı izledikten sonra sanırım zamanda yolculuk filmlerinin vazgeçilmez isminin o olduğunu anlamıştım. Tim rolündeki Domhnall Gleeson ise Harry Potter serisi, Never Let Me Go ve Frank gibi birçok filmden aşina olduğumuz biri.

Gelelim şarkılara… Jimmy Fontana’nın Il Mondo şarkısının geçtiği sahne o kadar keyifliydi ki, tekrar tekrar izleyebilirim. The Cure, The Killers, Ellie Goulding, Nick Cave & The Bad Seeds’ten dinlemeye doyamadığım şarkılar da yer alıyor.

Tekrar tekrar izlenecek filmler listenize girecek bu film için iyi seyirler!