Eskişehir, gençlerin yoğunlukla bulunduğu bir şehir olduğundan mıdır bilmem ama bana her zaman dinamik ve hareketli geliyor. Geçen hafta iş için gittiğim şehirde birkaç lezzet durağıyla birlikte yeni keşiflere de zaman ayırdım ve keyifli bir iki gün oldu.

Eskişehir Mekan Önerileri

Abra Bar

Az evvel de söylediğim gibi, Eskişehir gençlerin yoğunlukla bulunduğu bir şehir. Bu yüzden de bir biri ardında çok keyifli mekanlar açılmış. 5-6 sene önce geldiğimden dahi çok farklı buldum burayı. Özellikle de şehrin merkezine açılan Cassaba Modern, tam bir sosyalleşme alanı. Her zevke uygun, farklı mekanı burada bulabilmek mümkün. Bizim için iş çıkışı arkadaşlarımla gidip birer bira içebileceğimiz ve iyi müzikle hoş bir ortamda vakit geçirebileceğimiz bir yer olan Abra Bar, harika bir alternatifti. Öncelikle Abra Bar, inanılmaz ferah. Soft renkler tercih edilmiş, duvarlardaki resimler ilgi çekici. Bir yanında yeşil bir bahçeye bakan kısmı var ki; o kısımda oturup biranızı yudumlamak mutluluk verici. Bana biraz Kadıköy’deki Yer, Dün gibi modern, şık ve farklı bulduğum mekanları anımsattı.

Menüye gelecek olursak, burada pek çok bira ve kokteyl çeşidini bulmak mümkün. Ayrıca mutfakları da başarılı. Özellikle Waffle hamuru arasında tavuk olan Waffle Club Burger, Tuzlu wafflelardan Pastırmalı Permesanlı Waffle, Füme Bacon Taco ve Soslu Patates harika yemek seçenekleri. Son olarak Burada dj setleri ve müzik etkinliklerinin de olduğunu belirtelim. Ay ay değişen programlarını Instagram hesapları üzerinden takip edebilirsiniz!

The Khofi

The Khofi, Eskişehir’in en sevilen kahvecilerinden biri. Hem Cassaba Modern, hem de Atatürk Bulvarı’nda şubesi olan Khofi’nin Cassaba şubesinde birkaç saat oturup çalışma fırsatım oldu. Gerçekten zaman nasıl geçti anlamadım. Oturduğum süreçte farklı farklı tatlıların pişmesi ve burnuma doluşan koku ile birlikte içtiğim kahvem keyif verdi bana. Arkada çalan güzel müzikler de cabası. Bulvar şubesinde bembeyaz, iç açıcı bir dekorasyon var iken, Cassaba’da ise nostaljik öğelere, eşyalara (eski televizyon, fotoğraf makinesi gibi) yer verilmiş. Duvardaki aynalar ve tablolar da kesinlikle ilgi çekiyor.

Bira çeşitlerinin de bulunduğu The Khofi’de taze kahveler, tatlı/tuzlu atıştırmalıklar, sağlıklı bowl’lar ve ekmeküstü seçimler var. Dolayısıyla buraya yalnızca bişeyler içmeye değil, sabah kahvaltısına, bruncha veya atıştırmalıklarından tatmaya da gelebilirsiniz. Özellikle Bolonez Yumurta, Eggs Norwegian ve Pastrami Sando mutlaka tadılmalı. Tatlılarda da beyaz çikolatalı brownie ve tiramisu cheesecake iştah açıcı görünüyordu. Benden söylemesi!

Kapak Fotoğrafı: Instagram.com/abra.bar

İlginizi çekebilir: Selin Tekin’den Odunpazarı Modern Müze