Hafta sonu kahvaltısı için kıta değiştirmek istemeyen Anadolu yakası sakinlerine sevgilerimle… İşte karşınızda Anadolu Yakası Kahvaltı Mekanları:

Anadolu Yakası Kahvaltı Mekanları

Müjgan, Yeldeğirmeni Konum

Müjgan
Müjgan, Yeldeğirmeni

Yeldeğirmeni son iki senedir Kadıköy’ün kalabalığından iki sokak uzakta kendi müdavimlerini yarattı. Arka arkaya açılan mekanların hepsi de samimi ve sıcak. Uzun saatler oturabileceğiniz, hipster suratsızlığından uzak, kendinizi rahat hissettiğiniz yerler… Ama benim favorim Müjgan! Bir kere mekanda soba var ve sobanın getirdiği sıcaklık hem maddi hem manevi anlamda mekanı sarmış. En çok da günün her saati servis ettikleri bu güzel kahvaltı tabağına tav oldum. Fotoğrafta gördükleriniz tek kişilik, tereddütünüz olmasın. Laptopunuzla çalışabileceğiniz büyük bir masaya ve her şeyden önemlisi güleryüzlü çalışanlara sahip.

Müjgan: InstagramKonum

Müjgan Adres: Duatepe Sokak No: 53 Yeldeğirmeni/Rasimpaşa

Müzeyyen, Koşuyolu Konum

Müzeyyen
Müzeyyen, Koşuyolu

Madem kadın isimlerinden gidiyoruz, diğer mekanımız da “Müzeyyen” olsun. Koşuyolu’nda mavi örtülü masaları, (ısıtıcılı) ufak bahçesiyle sizi Ege kıyılarına götürüyor. Zaten aslen bir Ege meyhanesi ama sabahları pişisine gelen çok! Hele ki o pişi mutfaktan çıkar çıkmaz masalar arasından gezmiyor mu!

Müzeyyen: InstagramKonum

Müzeyyen Adres: Kalfa Çeşmesi Sokak no:4 Koşuyolu

Pulat Çiftliği, Kuzguncuk Konum

pulat
Pulat Çiftliği, Kuzguncuk

Kuzguncuk’u sevmeyen var mı? Daha İstanbullular uyanmadan kendini sokaklarına atmak haftasonuna en güzel başlangıç bence. Pulat Çiftliği’nin  Silivri’den gelen doğal ürünleri kullandığını duyunca kahvaltısını denemeye gittim. Dışardan küçük görünse de üç katlı,çok güzel ve gerçekten  şık döşenmiş bir mekan. Kahvaltı tabağının yanı sıra pesto soslu omlet, zeytinyağlı yumurta kapama, börek tabağı gibi alternatifler de var ama ben garsonun önerisiyle “yufkalı çıtır” denedim ve çok beğendim. Ekmeklerini de kendileri yaptıkları için sofra iyice şenleniyor! Kahvaltıyla kendinizi kısıtlamayın, et, makarna ve salata çeşitlerini de deneyebilirsiniz. Mekanda ayrıca kendi doğal ürünleri de satılıyor, taşımak istemezseniz internetten satışları da var!

Pulat Çiftliği: InstagramKonum

Pulat Çiftliği Adres: İcadiye Caddesi no:61, Kuzguncuk

Dün, Moda Konum

Dün
Dün, Moda

Anadolu yakası diyince Moda’dan bahsetmemek olmaz. Tek bir yer önerseler hiç düşünmem “Dün” derim. Pek göz önünde olmayan bu mekanda ne yesem aşık oluyorum. Zaten epey bir süre ne yiyeceğime karar vermekle geçiyor. Siz de benim gibi aynı tabakta birkaç lezzet arıyorsanız mutlaka uğrayın. Mesela bu sıcak kahvaltı tabağı günün her saatinde var: Sote mantarlar, kızartılmış Afyon peyniri, bazlama, ballı ızgara avokado derken mest oluyorsunuz!

Dün: InstagramKonum

Dün Adres: Lütfü Bey Sokak no:42, Moda

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Kadıköy’den Son Zamanların En Güzel Keşifleri”

theMagger yazarlarına “Favori Kahvaltı Mekanları”nı sormuştuk; yazıya buradan ulaşabilirsiniz.