Kadıköy’de çalışmanın en güzel yanı, öğlen tatilinde bi koşu yeni açılan yerlere gidebilmek sanırım. Bu hafta da birçok mekanı keşfetme fırsatım oldu.

Müjgan

Yeldeğirmeni Mahallesi’ne olan sevgim hiç bitmeyecek sanırım. Her ne kadar eskisi kadar tenha olmasa da, özellikle haftaiçi bazı sokakları çok çok huzurlu. Özellikle Müjgan’ın bulunduğu sokakta mutlu bir sessizlik hakim. Müjgan, henüz bir aylık. İçeri girdiğiniz andan itibaren güleryüz, duvardaki resim, çalan güzel müziklerle sarıp sarmalanıyorsunuz. Özellikle kahvaltılık ve omlet çeşitleri, tostları ve kendi tabirleriyle diyet bozmaya değer tatlıları denemeye değer!

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Duatepe Sk. No:1A, 34716 Kadıköy/İstanbul

Pepuk Kadıköy

Kadıköy’de lezzetli ve uzun kahvaltılar için birçok mekan var. Hep söylediğim gibi, 700 gr ve Dün Moda benim favorilerim; ama Pepuk da listeye aniden giriverdi diyebilirim. Pepuk, Boğadan yukarıya doğru yürürken ilk sokakta. Saklı gizli kalmış bir vaha adeta. Koskocaman bahçesi, huzur veren atmosferi ve günlük olarak değişen yemekleriyle pek çok gez ziyaret edeceğimi düşündüğüm bir mekan oldu; ama asıl önemlisi kahvaltılar! Günün her saatinde kahvaltı yapabileceklerdenseniz buraya mutlaka düşürün yolunuzu.

Taze ve organik ürünler eşliğinde enfes sabahlar sizi bekliyor. Ekşi mayalı ekmekler, ev yapımı reçeller bi’harika. Kahvaltı dışında da her gün değişen günlük menüden seçenekleri deneyebilir, kış bahçesinin en güzel köşesine kurulup kahveniz eşliğinde vakit geçirebilirsiniz. Kadıköy’ün kalabalığından da etkilenmeyeceksiniz üstelik!

Adres: Osmanağa Mahallesi, Mimar Çk, 34714 Kadıköy/İstanbul

Cofyrup

Cofyrup yeni yerinde, Caddebostan Taş Mektep sokakta yerini alan bir kahve cenneti. Üçüncü dalga kahve akımının önemli temsilcilerinden ve gerçekten kaliteli kahve severler için uğranması gereken bir durak. İsimlerinin ‘’kahve kadar asil, şurup kadar ulaşılabilir bir içecek’’ arayışından geldiğini belirtiyorlar. Logoları ve mekanın en güzel özelliklerinden olan duvar çizimi Burpee de mekanın ilham kaynakları arasında. Bu arada Cold brew yöntemiyle hazırladıkları doğal, katkı maddesiz kahvelerini de satın alabilirsiniz, hatta internetten sipariş de verebilirsiniz. Benden söylemesi!

Adres: Göztepe Mahallesi Nadir Ağa Sokak No:24A Kadıköy/İstanbul

Tartine Bakehouse

Fenerbahçe’de Fuat Paşa Caddesi’nde minicik bir dükkan. İçeride ise büyük büyük şeyler oluyor. ‘’Gerçek Ekmeğin Hikayesi’’ diyerek yola çıkan Tartine Bakehouse’ta, uzun bir fermantasyon süreciyle yıllanmış ekşi mayadan yapılan hamurlarla oluşturulan ekmekler enfes. Katkı maddesi kullanmadan yapılan ekmek çeşitleri kahvaltılarınızı güzelleştirecek kadar lezzetli. www.ekmekisleri.com ‘dan eve de sipariş verebileceğiniz Tam buğday, tam çavdar, cevizli, kuru domatesli, zeytin kekikli ekmeklerin yanı sıra, poğaça çeşitleri ile sağlıklı tatlıları da burada bulmak mümkün.

Adres: Fenerbahçe Mah. Fuat Paşa Caddesi, No.22 Kadıköy/İstanbul
SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?