İtiraf etmeliyim, bu sokaktan gelip geçerken Po Juicery’nin kepenklerini gördüğüm andan itibaren yolumu değiştirip ne zaman açılacak diye hevesle bekledim. Açıldığı ikinci gün de koşup, zamanım olmadığı halde kahve içmeye gittim. Kadıköy’ün ihtiyacı olan bir mekandı ve iyi ki geldi!

Kadıköy’de Ağabey Sokak’ta, kolay anlatımla (çoğu insan bildiği için böyle söylüyorum) Dem Moda’nın karşı sokağında Po Juicery. Po, ‘’People Who Drink Juice’’ adıyla yola çıkan mekan, sokağın başını tutuyor, beyazlar içindeki dekoru, flamingolu yastıkları, sokağı seyre müsait masaları ile epey keyifli duruyor dışarıdan. İçeriye girdiğinizde ise sonsuz güleryüz, kocaman bir meyve sebze dolabı ile veganlar ve sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için özel olarak hazırlanmış menülerle karşılanıyorsunuz.

Raw cold pressed’ler özellikle meraklıları için çok leziz ve çeşitli. Pazı, karalahana, salatalık ve elmadan oluşan ‘’Green Valley’’ ve kapya biber, portakal, havuç, limondan oluşan ‘’Sunset’’ en çok merak ettiklerim arasında diyebilirim. Bunun dışında raw cheesecakeler, salatalar, bruschetta ve smoothielerle leziz kahveler de Po Juicery’de bulabilecekleriniz arasında. Son günlerde Teşvikiye’de açılan ve hepimizin çokça sevdiğini düşündüğüm Vi, Healin gibi sağlıklı mekanlardan sonra, Anadolu yakasında Moda’ya böyle keyifli ve sağlıklı bir mekan açılması gerçekten mutluluk verici!

 

Üç fotoğraf, Po Juicery’nin instagram hesabından alınmıştır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?