İtiraf etmeliyim, Po Juicery’nin kepenklerini gördüğüm andan itibaren bu sokaktan her geçtiğimde yolumu değiştirip burası ne zaman açılacak diye hevesle bekledim. Açıldığı ikinci gün de zamanım olmadığı halde burada kahve içmeye gittim. Po Juicery Kadıköy’ün ihtiyacı olan bir mekandı ve iyi ki de açıldı!

Konum

PoJuicery
Po Juicery, Kadıköy

Kadıköy’de Ağabey Sokak’ta, kolay anlatımla (çoğu insan bildiği için böyle söylüyorum) çok sevdiğimiz çay dükkanı Dem Moda’nın karşı sokağında yer alıyor Po Juicery. Po, ‘’People Who Drink Juice’’ adıyla yola çıkan mekan, sokağın başını tutuyor ve dışarıdan beyazlar içindeki dekoru, flamingolu yastıkları, sokağı seyre müsait masaları ile epey keyifli duruyor. İçeriye girdiğinizde ise sonsuz güleryüz, kocaman bir meyve sebze dolabı ile veganlar ve sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için özel olarak hazırlanmış menülerle karşılaşıyorsunuz.

IMG-4862
Po Juicery, Kadıköy

Raw cold pressed’ler özellikle meraklıları için çok lezzetli ve çeşitli. Pazı, karalahana, salatalık ve elmadan oluşan ‘’Green Valley’’ ve kapya biber, portakal, havuç, limondan oluşan ‘’Sunset’’ en çok merak ettiklerim arasında diyebilirim. Şekersiz, zerdeçalın iyileştirici gücüne sahip ve serinletici Po yapımı limonatayı da bir daha geldiğimde mutlaka deneyeceğim, eminim çok güzeldir. Ayrıca buradaki limon, hindistan cevizi ve chiadan oluşan Energy Ball’un sizi oldukça tok tutacak ve enerji verecek bir seçenek olacağına eminim. Bunun dışında raw cheesecakeler, salatalar, bruschetta ve smoothieler ile leziz kahveler de Po Juicery’de bulabilecekleriniz arasında. Kısacası, buradaki müthiş karışımlar ve tarifler saymakla bitmiyor!

Belirtmekte yarar var, burada özel olarak çeşitli detox paketleri hazırlanıyor. Siz ise aralarından istediğinizi seçip sipariş veriyorsunuz, ertesi gün saat 10’da sizin için hazırlanmış halde teslim alıyorsunuz. İnsan daha ne ister!

Son günlerde Teşvikiye’de açılan ve hepimizin çokça sevdiğini düşündüğüm Vi, Healin Foods gibi sağlıklı mekanlardan sonra Anadolu yakasında Moda’ya böyle keyifli ve sağlıklı bir mekan açılması gerçekten mutluluk verici!

Po Juicery Adres: Caferağa Mahallesi, Ağabey Sk. D:No: 44/A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @pojuicery

İlginizi çekebilir: “İstanbul’da Sağlığın Peşinden Giden Cafeler”

İlginizi çekebilir: Larissa Varol’dan “Teşvikiye’nin Sağlıklı Cafesi: Healin, Teşvikiye”