Anneler Günü kutlu olsun! Annenizle dopdolu bir hafta sonu geçirirken programınıza bir de film izlemek isterseniz, romantik komedilerden aile dramlarına, müzikallerden komedilere farklı türlerdeki önerilerimize göz atabilirsiniz. Annenizle vakit geçirmek için sayısız bahaneden sadece bir tanesi olan Anneler Günü’nde, onunla birlikte film izlemek isterseniz, işte annenizle izleyebileceğiniz filmler önerilerimiz:

Annenizle İzleyebileceğiniz Filmler | Chocolat
Annenizle İzleyebileceğiniz Filmler | Chocolat

Anneyle İzlenecek Filmler

Annenizle dopdolu bir hafta sonu geçirirken programınıza bir de film izlemek isterseniz, romantik komedilerden aile dramlarına, müzikallerden komedilere farklı türlerdeki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Annenizle birlikte film izlemek isterseniz, işte önerilerimiz:

Que Horas Ela Volta? (The Second Mother) | 2015, Anna Muylaert

Bir yanda yıllarca bir evde yatılı olarak hizmetçilik ve çocuk bakıcılığı yapmış olan Val, diğer yanda işinden dolayı lüks evine ve çocuğuna fazla vakit ayıramamış Bárbara… Bir yanda Val’i ikinci bir annesi bellemiş, hatta onunla gerçek annesinden daha yakın olan Fabinho, bir yanda yıllardır başka bir şehirde çalışan annesini göremeyen Jéssica… Gözyaşlarınıza hakim olmakta zorladığınız anda size bir kahkaha armağan eden o filmlerden “Que Horas Ela Volta?”, Brezilya sinemasının en güçlü kadın karakterlerinden birinin, Regina Casé’nin canlandırdığı Val’in bir portresini çiziyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.8/10

Philomena | 2013, Stephan Frears

Bir yandan yılllar önce zorla ayrıldığı oğlunu arayan bir annenin, bir yandan da başarılı bir araştırmacı gazetecilik örneğinin hikâyesini anlatan Philomena, gazeteci Martin Sixsmith’in gerçekten yaşadığı bir olayı konu alıyor. Sixsmith’in, evlilik dışı hamileliğini gizlemek için gençliğinde ailesi tarafından bir manastıra kapatılan ve doğumun hemen ardından oğlundan koparılan Philomena’ya yardım ettiği uzun araştırması, güçlü bir aile filmine evriliyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.6/10

Club sandwich | 2013, Fernando Eimbcke

Ergenliğe yeni adım atmış Hector ve genç annesi Paloma, tatildeler. Sezon dışı olduğu için, kaldıkları otel biraz ıssız durumda. Sıkıcı ama huzurlu bir tatil geçirirlerken otele tatlı ve güzel bir kız olan Jazmin ve babası geliyorlar. Hector’un aşkı ve daha birçok duyguyu, Paloma’nın ise yıllardır her şeyi olan oğlu sayesinde kıskançlığı öğrendiği tatillerini konu alan bu Meksika filmi, duygusal ve komik bir yaz aşkı hikâyesi.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 6.3/10

The Blind Side | 2009, John Lee Hancock

Evsiz ve dışlanmış bir çocukken, ona evini ve kalplerini açan bir aile sayesinde Amerikan futbolu liginin yıldız oyuncularından birine dönüşen Michael Oher’in öyküsünü anlatan The Blind Side, günümüz sinemasının harika annelerinden, Sandra Bullock’un canlandırdığı leigh Anne Tuohy karakteri sayesinde oldukça etkileyici bir filme dönüşüyordu. Film, anne sevgisinin kan bağı olmaksızın da varlığını sürdürebileceğinin kanıtlarındandı.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.6/10

Because I Said So | 2007, Michael Lehmann

Anneninizin size biraz fazla mı karıştığını düşünüyorsunuz? O zaman Daphne Wilder’la tanışın ve anneninizin kıymetini bilin! Daphne, üç kızından en küçüğü olan Milly’nin kendisiyle aynı hataları yapmasını engellemek için her adımını kontrol etmekle kalmıyor, ona mükemmel erkeği bulabilmek için de çabalıyor. Hatta biraz fazla ileri gidiyor, kızı adına online bir erkek arkadaş arama ilanı verip başvuran adaylarla tek tek görüşmeye başlıyor. Tabii ki gizli kapaklı her şey gibi en olmadık anda ortaya çıkan bu durum, anne-kızın ilişkisinde yeni bir sayfa açılmasına neden oluyor. Diane Keaton ve Mandy Moore’un başrollerini paylaştığı filmde, filme adını veren sinir bozucu cümle “Çünkü ben öyle diyorum!”u biraz fazla duyacaksınız.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 5.7/10

Georgia Rule | 2007, Garry Marshall

Hepsi farklı sırlarla dolu üç nesliden kadının hikâyesine odaklanan Georgia Rule, zamanın ve bir arada olmanın tüm sorunlara ve krizlere iyi gelebileceğini gösteren filmlerden. Büyükanne Georgia (Jane Fonda), anne Lilly (Felicity Huffman) ve Rachel (Lindsay Lohan) farklı geçmişleri ve dertleriyle birbirine sığınan üç kadın…

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 5.8/10

Volver | 2006, Pedro Almodóvar

Almódovar’ın dillere destan, çılgın ve eğlenceli kadın hikâyelerinden olan Volver, Penélope Cruz, Carmen Maura, Lola Dueñas gibi İspayol sinemasının en iyi kadın oyuncularını bir araya getiriyor. Hayatları çıkmaza, başları belaya girdiğinde, annelerinin mezarını ve yaşlanmış teyzelerini ziyaret etmek için çocukluklarının geçtiği kasabaya giden Raimunda ve Sole’nin rengarenk öyküsü, yönetmenin en iyilerinden biri olmakla beraber, keyifle izlenen bir kadın dayanışması hikâyesi.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.6/10

8 femmes (8 Women) | 2002, François Ozon

Fransız sinemasının hem üretkenliğiyle hem de tür çeşitliliğiyle dikkat çeken yönetmenlerinden François Ozon’un kalabalık kadrolu ve eğlenceli müzikali, ünlü “8 Kadın” tiyatro oyunundan uyarlanmıştı. Büyük bir evde cinayete kurban giden bir erkek ve hepsi birbirinden şüphelenen 8 kadının yer aldığı film, sizi sürprizlerle ve entrikalarla dolu bir aileyle tanıştıracak.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 8.1/10

Chocolat | 2000, Lasse Hallström

Daha önce “Mevsimi Güzelleştirecek 10 Kış Filmi” listemizde, “Birçok insan için karşı konulmaz iki şeyi, çikolata ve Johnny Depp’i barındıran “Chocolat”, Joanne Harris’in romanından uyarlanmış. Fransa’nın dağlık bir bölgesindeki kasabaya kızıyla beraber taşınan Vianne Rocher’in hikayesini, açtığı çikolata dükkanını, onun ve dükkanının kasabayı nasıl değiştirdiğini anlatan film güzel kış tasviri ile mevsimi sevmenizi sağlayacak, çikolataları ve romantizmi ile de içinizi ısıtacak.” demiştik Chocolat için.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.2/10

One True Thing | 1998, Carl Franklin

Annenizle izleyebileceğiniz filmler listemizin son filmi ise One True Thing. Başarılı bir gazeteci olan Ellen’ın, annesinin kanser olduğu haberini alınca, işlerini evinden de yürütebileceğine inanarak doğduğu eve geri dönme ve annesine yardımcı olma kararı, onu kısa sürede toplumun kadına uygun gördüğü görevleri kabul etmekle hasta annesini üzmek arasında bırakıyor. Meryl Streep’in kariyerindeki en iyi performanslardan birine imza attığı One True Thing başarılı bir aile dramı olmanın yanında, karşımıza ayrıca Renée Zellweger, John Hurt ve Tom Everett Scott gibi oyuncuları çıkarıyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.0/10

İlginizi çekebilir: SineMagger’dan Babanızla İzleyebileceğiniz Filmler