ART in The House, 2021 yılının başında, pandeminin ortasında, çok yakın arkadaşım, grafik tasarımcı Gizem Gülsan’la birlikte kurduğumuz bir sanat platformu. Art in The House, birbirinden farklı tarza sahip 5 aktif sanatçının tuval, poster veya kağıt üzerine baskı yapılan dijital işlerin yanı sıra, tuval üzerine akrilik veya yağlı boya çalışmalarını bünyesinde barındırıyor.

img_0088
“untitled#2” by David Doğan Levi | Fotoğraf: Art in The House

Gizem’le 15 yılı aşkın süredir devam eden dostluğumuz boyunca her zaman sanatla iç içe olduk. Birlikte sayısız sergiye, müzeye, operaya, baleye gittik. Resim ve performans sanatıyla hep ilgilendik; resimler, çizimler ve amatör heykeller yaptık. En nihayetinde Gizem sanatla profesyonel olarak ilgilenmeye devam ederek kendi grafik tasarımı şirketi Aout Atelier Creatif’i kurdu. Bense avukat oldum ve sanatla amatör olarak uğraşmaya devam ettim.

img_0091
“umman” by Melis Saygın | Fotoğraf: Art in The House

Birlikte biriktirdiğimiz ve beslendiğimiz anılarımızın büyük çoğunluğunu oluşturan sanatı bizim için ortak bir paydada buluşturmak ve yaratıcılığımızı birlikte geliştirebileceğimiz ortak bir platform kurmak aslında yıllardır aklımızdaydı, ancak çeşitli sebeplerle bu fikri bir türlü hayata geçiremedik. Bu anlamda pandeminin üzerimizdeki şüphesiz en olumlu etkisi, bu hayalimizle ilgili cesaretlenmek ve en nihayetinde bir adım atmaya karar vermek oldu. Böylelikle, Gizem’le birlikte ve çok kısa bir süre içinde, o güne dek tamamladığımız, beğendiğimiz ve başkalarının beğenisine sunmak istediğimiz işleri bir araya getirerek Art in The House’u kurduk. Sonrasında da tarzlarına, zevklerine ve hayal güçlerine güvendiğimiz farklı disiplinlerden sanatçı arkadaşlarımızla iletişime geçtik ve kendilerine ait bazı işleri de platformumuzda sergilemeye başladık.

img_0087-3
danse” by Ferhan Gülsan | Fotoğraf: Art in The House 

Art in The House şu anda birbirinden farklı tarzlara sahip 5 aktif sanatçının tuval, poster veya kağıt üzerine baskı yapılan dijital işlerin yanı sıra, tuval üzerine akrilik veya yağlı boya çalışmalarını bünyesinde barındırıyor. Kendimizi şimdilik çevrimiçi bir sanat galerisi olarak tanımlasak da, çeşitliliğimizi ve ulaşılabilirliğimizi artırmak ve farklı tarzlara sahip evlere, ofislere ve başkaca yaşam alanlarına dahil olmak için sabırsızlanıyoruz.

img_0095
coureurs#1 by Gizem Gülsan | Fotoğraf: Art in The House

Bünyemizde sergilenen işleri incelemek ve satın almak için Instagram sayfamız @art_in_thehouse’u ziyaret edebilir, sormak istediğiniz her türlü soruyu bizlere mesaj yoluyla iletebilirsiniz. İnternet sitemiz şu anda kuruluş aşamasında olup çok yakın zamanda faaliyete geçecek, ancak biz yine de sanatla ilgilenen ve yaşadığı ortama estetik ve yaratıcılık katmak isteyen herkesi Instagram üzerinden bizimle tanışmaya davet ediyoruz!

Kapak Fotoğrafı: Art in The House

İlginizi çekebilir: Artsy Magger’dan İstanbul Sergi Takvimi