Atölye 11

Şu anda masanızda neler var?

Cep telefonlarımız, kumabaralı saat (Olio marka), bir küçük kaktüs, eskiz kağıtları, çeşitli kalemler, kumaş numuneleri…

Masanızı nereden aldınız? Masa

Burcu’nun babası bu masayı ve kütüphanesini ailesinin Londra’da yaşadığı sırada Selfridges’te görüp beğenmiş. Türkiye’ye getiremedği için 1965 yılında Ankara’da çok iyi bir marangoza aynısını yaptırmış. O günden beri aile yadigarı olarak kullanılıyor. Şimdi de Atölye 11 için tasarımlara bir zemin oluşturuyor.

Neleri – kimleri takip ediyorsunuz? 

Maison Cote Sud, Elle Decor UK Edition, Living etc.UK, Abitare dergieri. Rana Korgül’ün Yolculuk Terapisi isimli blogu ile Evren Aras’ın blogu. Tasarımcılardan ise Jasper Morrison ve Marc Newson.

Neyi/nereyi siz tasarlamış olmak isterdiniz? 

Alessi marka “queen chin salt, pepper grinder”ı ayrıca Corso Como 10 markasını ve mağazasını tasarlamış olmak isterdik; çünkü her ikisi de çok neşeli, yalın ve heyacan verici.

Alessi – Chin Family

İleride neyi/nereyi tasarlamak istersiniz? 

İlerde mutfak eşyaları ile ilgili daha çok tasarım yapmak istiyoruz; günlük kullanımda çok insana ulaşsın diye… Güneyde bir adada otel kompleksi tasarlamak istiyoruz; genel kullanıma açık olmasına karşın hem izole hem de doğayla bütünleşmiş bir mekan olacağı için.

Deniz Barlas Bağ Evi – Bozcaada

Tasarımlarınızı nerelerde görmek isterdiniz?

Londra’da Design Museum’da tasarımlarımızı görmek isterdik.

Atölye 11 – Mücevher Kutusu

Tasarım açısından en beğendiğiniz şehir? 

 Londra ve Milano arasında ayrım yapamıyoruz, ikisi de çok farklı yönlerden üstün.

Atölye 11 – Muz Koltuk – Banana Armchairİşinizle ilgili en çok neyi seviyorsunuz?

İnsanı sürekli yeniliyor olmasını, renklerle ve hayal dünyasıyla içiçe bir yaşam sunmasını.

Sizce “ilham” ne demek?

Bizce “ilham” bir “an”.

Ajandanızda bu hafta/ay için neler var? 

Önümüzdeki hafta takı tasarımlarımızla ilgili bir fotoğraf çekimimiz olacak. İç mimari projelerimizle ilgili uzun bir alışveriş listesi var. Yeni bir ürün serisinin imalat çizimleri tamamlanacak. Tophane Artwalk’a katılmayı düşünüyoruz. Bir de mümkün olduğunca düzenli olarak yaptığımız Kapalı Çarşı gezimiz var.

Pazar kahvaltısında sizi nerelerde görebiliriz?

Hafta içi çok yoğun çalıştığımız için özellikle Pazar sabahları kahvaltıda evde çocuklarımızla birlikte olmayı tercih ediyoruz.

İstanbul’da özellikle ilham veren semtler hangileri ve bu semtlerde hangi cafe/restoranlarda oturuyorsunuz? 

Kendi  dükkanımızın da bulunduğu Karaköy bizim için vazgeçilmez. Karaköy’de pek çok iyi mekan var ama birer tane söylemek gerekirse Karabatak ve Karaköy Lokantası favorilerimiz.

www.atolye11.com