Duydunuz mu, “Audioban Sunar: Radyo Eksen Geceleri” serisi başladı! 5 Nisan’da Moda Sahnesi’nde gerçekleşen serinin ilk gecesi adeta festival gibi geçti diyebiliriz. Kaçıranlar üzülmesin, önümüzdeki günlerde seri tüm hızıyla devam ediyor olacak. Hatta ikinci Radyo Eksen gecesi 3 Mayıs’ta Moda Sahnesi’nde gerçekleşiyor! Sanatçıları ve tüm müzikseverleri, konserlerden söyleşilere, DJ performanslarından atölyelere çeşitli mekanlarda gerçekleştirdiği yaratıcı organizasyonlarda bir araya getiren harika bir müzik platformu olan Audioban, bu seride de dopdolu bir programla karşımıza çıkıyor. Gelin, detaylara birlikte yakından bakalım. 

Kabul edelim, çoğumuz radyoyu açtığında eli ilk olarak 96.2’ye gidenler arasındayız! Yayın hayatında 19. yılını dolduran Radyo Eksen; birbirinden ilginç konukları, çeşitli konulardaki keyifli sohbetleri ve modern rock’tan country’e, indie’den heavy metal’e uzanan geniş yelpazedeki yayınlarıyla hepimizin gününü güzelleştiriyor. Peki, Radyo Eksen performansları iki nefis konserle birleşiyor ve sizi sınırsız dans ile dolu bir gecelere davet ediyor desek? Evet doğru tahmin ettiniz, bu tam da Audioban‘in gerçekleştireceği coşkuda bir etkinlik!

lhamını üretme ve paylaşma isteğinden alan, farklı etkinlikleriyle hepimizin içindeki müzik tutkusuna dokunan Audioban, Radyo Eksen programcıları Çağlan Tekil, Gülşah Güray, Gülşah Turgut ve Güven Yıldız‘ın keyifli sohbetlerini ve müthiş performanslarını 5 Nisan’da Moda Sahnesi’nde bizlerle bir araya getirdi ve “Audioban Sunar: Radyo Eksen Geceleri” serisinin ilkini gerçekleştirdi. Gecenin açılış konserlerini 90’ların rock sound’undan aldığı ilhamla yeni üretimler yapan, İstanbullu alternatif rock grubu Hack The Fool ve yüksek enerjili performansıyla tanınan Ankaralı rock’n roll grubu Al’York gerçekleştirdi. Sonrasında ise Radyo Eksen programcılarının indie rock’tan sky’a, hip hop’tan elektronik müziğe uzanan seçkileriyle buluştuk.

Gelelim gecenin sürprizine! Trompetiyle harikalar yaratması ile tanıdığımız Dilan Balkay, Onur Güney Kumaş ile birlikte Moda Sahnesi’nin giriş katında capcanlı bir performans gerçekleştirdi.

Söylediğimiz gibi, serinin ikinci gecesi 3 Mayıs’ta Moda Sahnesi’nde olacak ve sonrasında da devam edecek! Detayları theMagger olarak sizlerle paylaşıyor olacağız. Onun dışında, iyi müzik ve bol eğlence için Audioban‘ı ve Radyo Eksen‘i mutlaka takipte kalın :)

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN