“Audioban Sunar: Radyo Eksen Geceleri” serisi tüm coşkusuyla devam ediyor! 3 Mayıs’ta Moda Sahnesi’nde gerçekleşen serinin ikinci gecesi eğlenceye tam anlamıyla doyduk diyebiliriz. Konserlerden atölyelere, DJ performanslarından söyleşilere farklı mekanlarda gerçekleştirdiği yaratıcı organizasyonlar ile sanatçıları ve müzikseverleri bir araya getiren müzik platformu Audioban, serinin ikinci gecesinde de bizleri müzik, dans ve eğlenceyle buluşturdu. Gelin, bu harika gecenin detaylarını yeniden hatırlayalım.

congulus_02

Gece, iddialı psychedelic rock müzik grubu Congulus‘un sahne almasıyla başladı. Elektrik gitar ve synthesizer’da Cihan Önder, bas gitarda Emre Açıkgöz ve davulda Tayfun Gür’ün yer aldığı, “Kış Ayının Kabusu” isimli demo albümlerinden sonra geçtiğimiz aylarda çıkan ilk albümleri “Bozkır” ile tanıdığımız grup, hepimize unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı. Congulus ile kulaklarımızın pasını attıktan sonra, geceye İzmirli karanlık rock’n roll ikilisi Balina ile devam ettik.

balina_02

Balina, yaptıkları müziği “okyanusun derinliklerinden yükselen saf metal” olarak tanımlayan, İzmir çıkışlı bir müzik grubu. Gitarda Alican Öyke, davulda Burçin Esin’den oluşan ikili, karanlık riff’leri psychedelia ile bir araya getirerek özgün bir tarz oluşturuyor. Bazen acılı ve karmaşık, bazen de huzurlu çaldıklarını söyleyen ancak her zaman rock’n roll’u ön planda tutarak samimiyete önem veren Balina, müthiş performansıyla bizi büyüledi.

radyo-eksen_05

22:00’dan itibaren set başına geçen Radyo Eksen programcıları Gülşah Güray, Güven Yıldız, Gülşah Turgut, Çağlan Tekil ve Barış Akpolat ile Moda Sahnesi adeta bir dans pistine dönüştü. Radyo Eksen programcılarını yalnızca, tüm müzikseverlere hitap eden yayınları ve keyifli sohbetlerinden tanımıyoruz, hatırlarsanız “Audioban Sunar: Radyo Eksen Geceleri” serisinin ilk gecesinde kendilerinin müthiş performanslarıyla müziği ve eğlenceyi doyasıya hissetmiştik. Serinin ikinci gecesi de ilkinden farksızdı! Bu coşku dolu gece boyunca, yorulana kadar dans ettik.

audioban-sunar-radyo-eksen-geceleri

Bize sorarsanız, iyi müzik ve bol eğlence için Audioban‘ı mutlaka takipte kalın!

Audioban logo