Bu hafta da izleme şansınız olan, geçtiğimiz haftanın vizyon filmlerinden Hungry Hearts’ın öne çıkan özelliklerinden biri de geçtiğimiz Venedik Film Festivali’nde hem En İyi Erkek Oyuncu hem de En İyi Kadın Oyuncu dalında ödüllendirilmiş olması. Merak ettik ve son yıllarda Avrupa’daki önemli film festivallerinde bu başarıyı elde etmiş filmlerin peşine düştük!

Hungry Hearts (11)

Adam Driver ve Alba Rohrwacher’in başrollerini paylaştığı Hungry Hearts, romantik-gerilim diyebileceğimiz alt-türü ile dikkat çekiyor. Bir kadın ve bir erkeğin tanışması, evlenmesi ve çocuk sahibi olmasının ardından aralarındaki farklardan kaynaklanan rekabetleri ve bunun çocuklarına olan etkileri filmi oldukça farklı kılıyor.

Mert Tanöz’ün Hungry Hearts incelemesini buradan okuyabilirsiniz…

hungry hearts – slider

Film, geçtiğimiz Venedik Film Festivali’nde iki oyuncusuna birden ödül kazandırarak nadir rastlanan bir başarı yakalamıştı. Halen vizyonda izleme fırsatınız olan Hungry Hearts vesilesiyle Avrupa’nın Cannes, Berlin, Venedik, San Sebastian, Locarno ve Karlovy Vary şehirlerinde gerçekleşen en önemli altı festivalinin yakın tarihine göz attık ve iki başrol oyuncusuna birden ödül getiren filmleri aradık.