Deniz, kum, güneş! Evet, güneşin yüzünü göstermeye başlamasıyla hepimizi coşkulu bir yaz heyecanı sardı ve tabii ki heyecan beraberinde birbirinden farklı deneyimlere yolculuk edeceğimiz seyahat planlarını da getirdi. Güzel manzaralara şahitlik edip yeni kültürler tanıma fırsatı bulacağınız seyahatlerinize, bir de yoga ve meditasyon pratiklerinin eklendiğini düşünün. Tarihe, bilgiye, doğaya ve denize doyarken, bir yandan da ruhsal ve zihinsel açıdan iyi hissetmek ve dengede kalmak isteyenler için, Tadım’la Kendine İyi Bak olarak, bu yaz Avrupa’da tercih edebileceğiniz 5 yoga ve meditasyon merkezini listeledik.

Avrupa’daki Yoga Merkezleri

Rolling Meadows Retreat, İtalya

Toskana
Rolling Meadows Retreat, İtalya

Toskana’nın üzüm bağları ve zeytinliklerine karşı yoga yaptığınızı hayal edin. Yalnızca gözünüzde canlandırmak bile içinizi huzurla doldurmuyor mu? İşte, Ebio Center’ın içerisinde yer alan Rolling Meadows Retreat size tam da böyle bir ortam vadediyor. 30 yılı aşkın süredir, 1840’lardan kalma, restore edilmiş bir çiftlik evinde hizmet veren merkez içerisinde, yıl boyunca sessiz inzivalardan nefes terapilerine farklı alanlarda çalışmalar yapılıyor. Organik sebze bahçeleri, huzurlu yürüyüş parkurları, küçük göletler ve bir koyun otlatma arazisiyle çevrili Rolling Meadows Retreat’te sunulan tüm yiyecekler kendi bahçelerinden, tamamen organik ve taze olarak masanıza geliyor. Merkezde tanışacağınız, enerji yollarınızı açarak özünüzü keşfetmenize yardımcı olan spiritüel öğretmenler ile kendinize doğru bir keşif yolculuğuna çıkmaya hazır olun.

Websitesi

Sivananda Yoga Vedanta Retreat House, Avusturya

Sivananda Yoga Vedanta Retreat House
Sivananda Yoga Vedanta Retreat House, Avusturya

Şimdiki önerimiz, yaz tatilini Avusturya Alpleri’nde geçirmek isteyenler için. Tirol şehrinde yer alan Sivananda Yoga Vedanta Retreat House, sizlere el değmemiş ormanlar ve dağ gölleri manzaraları eşliğinde huzur dolu bir yenilenme fırsatı sunuyor. En güzel manzarasının günlük yoga çalışmalarının gerçekleştirildiği Güneşli Yoga Platofrmu’ndan görüldüğünü özellikle belirtmek istediğimiz merkezde, yoga kamplarının yanı sıra Ayurveda yemek dersleri de gerçekleşiyor. Burayı profesyonel olarak yoga öğretmenliği öğrenmek için de tercih edebilirsiniz, yalnızca yürüyüşlere de katılabilirsiniz, hatta önceden rezervasyon yaptırmadan günlük yoga çalışmalarında yerinizi alabilirsiniz.

Websitesi

Sli Na Bandé, İrlanda

Sli Na Bande
Sli Na Bandé, İrlanda

İsmini İrlanda Gaalcesi’nde “Tanrıça’nın Yolu” anlamına gelen Sli na Bandé’den alan merkez, yogayı yalnızca pratik açısından değil, tüm felsefesiyle kucaklamak ve yeme düzeninden sürdürülebilir yaşam tarzını bütünüyle benimsemek isteyenler için ideal bir adres. Sli na Bandé’de yoga kamplarına ek olarak psikoanaliz seansları, sürdürülebilir yaşam eğitimleri ve şamanik seramoniler de gerçekleştiriyor. Çarşamba ve Perşembe günleri bir dağ evinde gerçekleştirilen Hatha Yoga çalışmaları ise herkese açık, ne daha önceden yoga yapmış olmanız gerekiyor, ne de gelmeden önce sizden rezervasyon yapmanız isteniyor.

Tadım Görsel 2
Tadım Çiğ Karışık Kuruyemiş Naturel

Bu yaz yolunuz Sli na Bandé’ye düşerse, sabah yürüyüşlerinizde size eşlik etmesi için yanınızda Tadım Çiğ Karışık Kuruyemiş Naturel’i bulundurmayı unutmayın, kaliteli ve doğal beslendiğinizden emin olun.

Websitesi

Oliva Retreats, İspanya

Olive Retreat
Oliva Retreats, İspanya

Valensiya’da bulunan Olive Retreat, beden ve zihnin nasıl çalıştığı, birbirlerine hangi açılardan bağlı olduğu ve birlikte nasıl daha iyi bir yaşama olanak sağlayacağı konularına odaklanan bir yoga merkezi. Burada her sabah Beden ve Zihin Detoks çalışması adı verilen bir mindful yoga pratiği ile başlıyor, daha sonra isteyenler ile birlikte Ashtanga Yoga’ya geçiliyor. Burada deneyimlediğiniz tüm pozlar, evinize döndüğünüzde pratiğinizi aynı şekilde devam ettirebilmenize uygun olarak planlanıyor. Hepsinin nefes egzersizleriyle sonlandığı yoga çalışmalarından sonra, size en iyi hissettiren meditasyonu keşfetmeniz amacıyla farklı meditasyon teknikleri öğreniyorsunuz. Bembeyaz bir köşkte, Akdeniz’in muhteşem manzarası eşliğinde yoga yapmayı deneyimlemek için Olive Rretreat’i listenize ekleyebilirsiniz.

Websitesi

Les Passeroses, Fransa

Fransa
Les Passeroses, Fransa

Sizleri the Guardian’ın “Dünyanın 10 En İyi Yoga Merkezi” listesinde yer alan Les Passeroses ile tanıştıralım. Fransa, Angoulême’de bulunan çiftlik evinde yoga inzivaları, yoga tatilleri ve yoğun yoga programları şeklinde olmak üzere üç farklı hizmet sunuluyor. Siz de yoga pratiklerinizden sonra yemeğinizi Les Passeroses’un geniş terasında yiyebilir, havuzun içinden gün batımını izleyebilir, kiraz, kayısı ve elma ağaçlarının arasında temiz havayı içinize çekerek dolaşabilir ve biraz yavaşlamanın tadını çıkarabilirsiniz. Gelmişken, merkeze yürüme mesafesinde yer alan üzüm bağlarına, ayçiçeği ve buğday tarlalarına uğramadan dönmeyin.

Websitesi