Her gün kullandığımız, biz fark etmeden hayatımızı değiştiren icatlara başka bir boyuttan bakmaya ne dersiniz? Saat, kronometre, ampul, pusula… Hepsinin en önemli ortak özelliği, dünyanın büyük sorunlarına avucumuzun içine sığabilecek ebatlarıyla çözüm getirmeleri değil mi? Örneğin kronometrenin icadı ile denizlerdeki boylam problemi çözülmüş ve gemilerin tam konumu hesaplanabilir hale gelmişti. Pusula, bu kadar kullanıcı dostu bir formda icat edilmeseydi, bugün kullandığımız haritalar yüz yıllar önce çizilemezdi. Devasa bir pusulayla yön bulmaya çalışan bir denizci hayal edin, keşif muhtemelen çok yorucu olurdu. Evin ortasında kocaman bir ampul düşünün. Form, her şeydir. Her şeyin formuyla oynamaya cesareti olanlar ise mucittir.

Standartlara Meydan Okuyanlar.

Tarihteki tüm mucitler, standartlara meydan okuyan, hayata başka açılardan bakmaya ve yeni şeyler denemeye hevesi olanlardı. “Neden sadece mum ile aydınlanalım ki?” Diyen biri dünyayı değiştirdi. “Neden bu meydandaki kocaman saati koluma takamıyorum?” sorusuna kafayı takan biri, zamanı şekillendirdi.Şimdi sizi “Neden telefonumu katlayamıyorum?” diyen bir mucidin son icadıyla tanıştırmak istiyoruz. Karşınızda etkinliği ve gücü büyürken, ebatında ideal optimizasyona ulaşmayı başaran Samsung Galaxy Z Flip4!

Deneyimi İkiye Katla.

Samsung Galaxy Z Flip4, birden fazla ezberimizi bozmaya gelmiş gibi görünüyor. İlk dikkatimizi çeken özelliği tabii ki katlanması! Açıldığında ise hiç katlanmamış gibi tek parça 6.7 inçlik büyük bir ekrana dönüşebilmesi, Samsung’un ekran kalitesi ve dayanıklılık konusunda bir mühendislik şovu yaptığını düşündürtüyor. Ultra İnce Cam özelliği sayesinde her şeyi “cam gibi” göstermesi ile ikiye katlanan tek şey telefon değil, deneyim aynı zamanda. Katlanabilme özelliği, kapak ekranını da devreye sokarak tek telefonda iki farklı ekran seçeneğine sahip olmamızı sağlıyor, kapak ekranından mesajları cevaplayabiliyor, uygulamalara göz atabiliyor ve kişiselleştirebiliyoruz.

Renklenme Zamanı.

Katlanabilme özelliğinden sonra gözümüz hemen renklere kayıyor. Samsung Galaxy Flip4, dört nötr tonuyla stilimize uyan ama bir o kadar da fark katan renklere sahip. Bora Purple, Graphite, Pink Gold ve Blue. Dört renkte de cam üzerindeki puslu bitiş, metal çerçevenin yoğun parlak görüntüsü ile ince bir kontrast oluşturuyor. Renkli, enerjik, tarz sahibi kimliğimizi avucumuzun içinde taşıyabilmek gibi.

Alkışı İkiye Katla.

Diyelim bir Vlog üreticisisiniz. Sokakta, hayatın tam içindeyken aniden çekmeniz gereken bir manzara ile karşılaştınız. Tripodunuzu çıkarıp kurmaya, görüntüyü sabitlemeye çalışırken hem doğallıktan ödün verdiğinizi, hem de manzarayı kaçırdığınızı fark ettiniz mi? Z Flip4’un Çok yönlü, eller serbest kamera deneyimi imkanı sağlayan FlexCam özelliği, cebinizde tripod taşımak gibi. Spontane çekimler için telefonunuzdan başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmadan mükemmel açıyı yalnızca katlayarak verebilirsiniz. Aile veya kalabalık arkadaş grubu ‘selfie’sinde kimsenin kolunun fotoğrafta başrol olmasına veya telefonun arkasına bir şeyler koymaya çalışarak sabitlemeyi denemenize gerek yok, katlayın yeter. Geniş açısıyla tüm grup, fotoğrafta gülümsüyor olacak.

FlexCam, Nightography, gelişmiş OIS ve VDIS sabitlemesi ve en hızlı halinizi bile anında netleyerek yakalayan Quick Shot özellikleriyle Samsung Galaxy Z Flip4 kamerasının tüm detaylarını bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Dayanıklılığı İkiye Katla.

Samsung Galaxy Z Flip4, bugüne kadarki en güçlü ve dayanıklı ekrana sahip. Nihayet, bir ekran hem çok ince hem de çok güçlü. Hem içeriden hem de dışarıdan tamamen dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış. Özel Corning® Gorilla® Glass Victus®+ ile Samsung’un en sağlam katlanabilir cihazı. Menteşe ise en dayanıklı alüminyum çerçeveleri olan Armor Aluminum ile korunuyor. Yere düştüğünde de suya düştüğünde de endişelenmeye gerek yok. 1,5 metre derinliğinde suda 30 dakikaya kadar kalabiliyor. 30 dakika! “Siz var gücünüzle yaşayın” diyen bir modelle karşı karşıyayız.

Standartlara meydan okuyarak hayatınızdaki teknolojiyi, gücü ve eğlenceyi ikiye katlamak için Samsung mucitlerinin son icadı, Samsung Galaxy Z Flip4 ile tanışın!