Yılın ilk keşifleri Snob Street Food ve Markus Prime Ribs Society… Her ikisi de çok yeni ve bayıldığım mekanlar!

Snob Street Food

Sosyal medyada açıldığını gördüğüm günün hemen birkaç gün sonrası kendimi Snob’un kapısında buldum. Let it snob yazılı duvarı, içerideki açık mutfak ve samimi ortam beni hemen kendisine çekti. Bağdat Caddesi üzerinde, Caddebostan’da açılan Snob, sokak yemeklerinin en güzel halini sunan bir mutfak. Menü çorba, muhammara, humus ve salatayla başlıyor. İlk gittiğim gün karnabahar çorbası ve muhammarayı denedim. Bir çorba ne kadar güzel olabilir sorusunun cevabı gibiydi, muhammara da aynı şekilde. Belki iki-üç kişinin yiyebileceği bir tabağı tek başıma bitirdim! :)

Eh, bu ilk ziyaret sonrası menüde bulunan enfes dürüm ve burger de denenmeliydi. Hafta sonu arkadaşımı alıp yeniden koştum Snob’a. Biz burgerini denedik; ama özellikle sucuk dürüm ve şaşlık sürümde epey aklım kaldı. Mısırla servis ettikleri burger enfesti! Masaya geldiği an çok iyi bir lezzetle karşı karşıya olduğumuzu anladık; ama o tattığımız ilk an arkadaşımla birbirimize bakışımız her şeyi anlattı sanırım. Etin ağızda dağılması, ekmeğin tazeliği ve bu ikisinin bütünlüğü karşısında epey şaşırdım. Bağdat Caddesi’nde harika bir mekan olmuş Snob’a mutlaka uğrayın!

Snob Street Food Adres: Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:292 Kadıköy / İstanbul

 

Markus Prime Ribs Society

Markus’u fotoğrafını gördüğüm ve o koca duvara vurulduğum an listeme ekledim. İlk fırsatta da kendimi Sanayi’de buldum. Maslak Oto Sanayi’nin içinde birkaç güzel mekan açılmıştı zaten ama ilk kez gidip görme fırsatım oldu. Kapıdan girdiğimde Metallica’nın en sevdiğim şarkısı çaldığından mı, yoksa güleryüzlü insanlar ve nasılsınız sorusunun verdiği mutluluk mu bilmem ama Markus çok kısa sürede sevdirdi kendini. Masalardan birine yerleşip siparişimi verdikten hemen sonra etrafı seyre koyuldum. Laf olsun diye değil, gerçekten seyirlik bir mekan. Duvarındaki resim, geniş ve ferah atmosfer, açık mutfak ve huzur veren renkler birkaç dakika etrafı izleyip gerçekten İstanbul’da mıyım ben dedirtiyor. Dekoratif öğelerden zannedersem kendinizi bambaşka bir şehirde hissetmeniz kuvvetle muhtemel.

Tüm bu düşünceler arasında mini boyunun bana az geleceğini düşübdüpüm büyük boy kaburga burger geliyor. İlk ısırıktan sonrası zaten bende yok:) mekandan çıkıp da düşününce vay be diyebildim. 7 saat pişirilerek yapılan kaburga eti, burger ekmeği, sosu… inanılmaz lezzetliydi. Menünün çoğunu kaburga oluşturuyor; ama farklı seçenekler de mevcut. Özellikle akşam saatlerinde uzun masalarda arkadaş toplantıları için ideal Markus. Küçük bir not, Sanayi’nin 2. Kısmında bulunan Markus’a metroyla gelmek isterseniz Sanayi durağı yerine Maslak durağında inin. Çok daha yakın ve kolay şekilde varabiliyorsunuz :)

Markus Prime Ribs Society Adres: Maslak Mah. AOS 54. Sok. No:42-43 Şişli / İstanbul

 

Şehrin farklı köşelerinden yepyeni öneriler için MEKAN kategorimizi takip edebilir, 2017’nin en iyi mekanları için Naz’ın Bu Yıl Keşfedip Çok Sevdiğim 10 Mekan listesine göz atabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?